Partnerzy portalu

Kraków chce zbudować układ z tunelem i kładką [wizualizacje]

Opublikowano: 16-12-2020 Źródło: ZIM w Krakowie
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Kraków przygotowuje się do budowy układu komunikacyjnego, w skład którego wejdą kładka, tunel i ciągi pieszo-rowerowe. Ma to pozwolić na bezpieczne przedostawanie się między osiedlem Żabiniec a ul. Klemensiewicza i al. 29 Listopada. Przeszkodą są tory kolejowe.


Wizualizacja: D.A. – Projekt Biuro Projektów Dróg, Ulic i Mostów z Krakowa, źródło: ZIM w Krakowie Wizualizacja: D.A. – Projekt Biuro Projektów Dróg, Ulic i Mostów z Krakowa, źródło: ZIM w Krakowie

Gotowa jest już wielobranżowa i wielowariantowa koncepcja układu komunikacyjnego między osiedlem Żabiniec a al. 29 Listopada. Ponadto wydano dwie decyzje o ustaleniu lokalizacji celu publicznego dla tego zadania: w przypadku terenów kolejowych zrobił to wojewoda małopolski, a pozostałych działek – prezydent Krakowa. Decyzje dotyczą budowy jednoprzęsłowej kładki nad łącznicą kolejową (po południowo-zachodniej stronie Uniwersytetu Rolniczego) oraz tunelowego przejścia pod linią kolejową nr 8 i ciągów pieszo-rowerowych o łącznej długości około 400 m.

Kładka i tunel dla pieszych w Krakowie – zobacz wizualizacje

Wizualizacja: D.A. – Projekt Biuro Projektów Dróg, Ulic i Mostów z Krakowa, źródło: ZIM w Krakowie

Wizualizacja: D.A. – Projekt Biuro Projektów Dróg, Ulic i Mostów z Krakowa, źródło: ZIM w Krakowie


Wspomniane decyzje są ostateczne, więc miasto może prowadzić dalsze przygotowania do budowy. Jak poinformował Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie, w przyszłym roku powinien zostać ogłoszony i rozstrzygnięty przetarg na opracowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W 2022 r. chcemy mieć zezwolenie na realizację robót budowlanych. Miasto na tę inwestycję przygotowało 1,7 mln zł.

Przeczytaj także: Kraków. Co z budową kładki Kazimierz–Ludwinów? Zapadła ważna decyzja

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.