Pierwsze zmiany w ruchu już wprowadzono. Na jednym ze skrzyżowań (ulice Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej) powstało rondo, pojawiły się nowe buspasy i objazdy. Największą zmianą ma być jednak zamknięcie ul. Kondratowicza, pod którą powstanie jedna z podziemnych stacji. Do nowych zasad dostosować się będą musieli zarówno kierowcy, jak i rowerzyści, piesi oraz użytkownicy komunikacji miejskiej. Szczegółowy zakres zmian dostępny jest na stronie stołecznego magistratu tutaj.


Budowa metra na Bródno to kolejny etap rozbudowy warszawskiego systemu kolei podziemnej. Obecnie w stolicy w użytku jest cała I linia metra o długości 23 km oraz odcinek centralny II linii metra (6,1 km). W tym roku otwarte zostaną kolejne fragmenty linii drugiej – wschodni północny (3,2 km) oraz zachodni (3,4 km). W sumie cała II linia warszawskiego metra będzie miała analogiczną długość i liczbę stacji (21), co pierwsza. Za budowę metra w stolicy Polski odpowiada obecnie konsorcjum Astaldi i Gülermak. Wszystkie odcinki mają być gotowe w 2023 r.

Jednocześnie władze miasta rozpoczęły prace przygotowawcze do budowy III linii metra w Warszawie. Według pierwszej koncepcji trasa tej linii połączyłaby Stadion Narodowy i Gocław.

Przeczytaj także: III linia metra w Warszawie: początek prac w 2019 r.