Partnerzy portalu

Autostrada A1: między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim można pędzić

Opublikowano: 24-06-2022 Źródło: GDDKiA

Zakończono roboty na liczącym prawie 16 km odcinku autostrady A1 węzeł Tuszyn–węzeł Piotrków Trybunalski Południe. Po otwarciu łącznicy węzła Piotrków Trybunalski Zachód na kierunku Warszawa–Łódź droga szybkiego ruchu jest w pełni funkcjonalna. Zniesiono ograniczenia prędkości do 100 km/godz. Można się rozpędzić.


Na 167 km A1 od granicy z Czechami można już jechać 140 km/godz. Fot. GDDKiA Na 167 km A1 od granicy z Czechami można już jechać 140 km/godz. Fot. GDDKiA

Węzeł Piotrków Trybunalski Zachód umożliwiał wcześniej możliwość jazdy z Warszawy i Łodzi wyłącznie w kierunku Katowic. A jadący z tego miasta mogli wybierać między stolicą kraju a Łodzią. W efekcie budowy autostrady obiekt oferuje dwie dodatkowe relacje – z Łodzi do Warszawy (od pół roku) i teraz w drugą stronę – z węzła można zjechać na autostradę A1 w kierunku północnym. Z drogi ekspresowej S8 ze stolicy w kierunku Łodzi i Gdańska nie trzeba już dojeżdżać do węzła Piotrków Trybunalski Południe.

Autostrada A1. Fot. GDDKiA Autostrada A1. Fot. GDDKiA

Na A1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Południe można już jeździć z prędkością do 140 km/godz. To samo dotyczy odcinka Radomsko–granica woj. łódzkiego i śląskiego o długości 7 km. To łącznie 23 km trasy bez ograniczeń. W połowie wakacji także na trasie Kamieńsk–Radomsko (16,7 km) skończy się limit do 100 km/godz.

Kolejny „uwolniony” fragment autostrady A1 to trasa między granicą województw a węzłem Częstochowa Północ w woj. śląskim. Od granicy z Czechami w Gorzyczkach do granicy z woj. łódzkim dozwolona prędkość wynosi 140 km/godz. To niemal 167 km.

Przeczytaj także: A18 – pierwszym odcinkiem pojedziemy jeszcze w tym roku [filmy]

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia