Partnerzy portalu

S19. Rozbudowa obwodnicy na finiszu – ruch obiema jezdniami

Opublikowano: 29-04-2026 Źródło: GDDKiA

Zakończono zasadnicze prace przy rozbudowie obwodnicy Kocka w ciągu drogi ekspresowej S19, umożliwiając ruch obiema jezdniami. Trasa funkcjonuje na razie w ramach tymczasowej organizacji ruchu, ponieważ trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie.


Zdjęcie z marca 2026 roku. Droga ekspresowa S19. Fot. GDDKiA Zdjęcie z marca 2026 roku. Droga ekspresowa S19. Fot. GDDKiA

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej o długości blisko 8 km została oddana do użytku w 2011 r. jako pierwsza droga ekspresowa w woj. lubelskim. Już na etapie projektowym przewidziano jej rozbudowę o drugą jezdnię, a realizacja tego etapu rozpoczęła się wiosną 2024 r.

W ramach inwestycji dobudowano drugą nitkę trasy, przebudowano łącznice na węzłach Kock Północ i Kock Południe oraz wykonano około 4 km dróg obsługujących przyległe tereny. Odnowiono również nawierzchnię istniejącej jezdni. Zakres prac objął także budowę dwóch mostów, dwóch wiaduktów oraz pięciu przejść dla małych zwierząt. Wartość zadania wynosi 183,4 mln zł, a jego wykonawcą jest firma Polaqua.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Choć ruch odbywa się już obiema jezdniami, na trasie obowiązują ograniczenia prędkości. Prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe.

Zobacz także: Droga S19. 3 km tunelu. Zaczęto kluczową procedurę [wizualizacja 3D]

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia