Partnerzy portalu

Droga ekspresowa S14. Budowa łącznika nabiera rozpędu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 22-03-2024 Źródło: GDDKiA

W Łodzi, pod koniec października 2023 r. dokonano symbolicznego wbicia pierwszej łopaty łącznika od ul. Szczecińskiej do węzła Aleksandrów Łódzki na trasie S14.


Droga ekspresowa S14, zachodnia obwodnica Łodzi. Fot. Krzysztof Nalewajko/GDDKiA Droga ekspresowa S14, zachodnia obwodnica Łodzi. Fot. Krzysztof Nalewajko/GDDKiA

Droga ekspresowa S14 jako zachodnia obwodnica Łodzi ma 28,5 km, łącząc autostradę A2 z trasą S8. Latem 2023 r. oddano do użytku drugi jej odcinek, czyli fragment Teofilów–Słowik (16,3 km). Tym samym Łódź jako pierwsze miasto w Polsce otoczona została tzw. ringiem.

Z zachodniego obejścia nie można korzystać jednak w pełni, gdyż brakuje łącznika od ul. Szczecińskiej do węzła Aleksandrów Łódzki na S14. Budowę odcinka w standardzie DK72 rozpoczęto w październiku 2023 r. Fragment będzie mieć nieco ponad 1 km, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pobocze o szerokości od 1,25 do 2,3 m.

Łącznik pozwoli połączyć węzeł Aleksandrów Łódzki z zachodnią częścią Łodzi, w tym z osiedlem Teofilów, gdzie znajduje się duży obszar przemysłowy. Odcinek gotowy ma być w marcu 2025 r. GDDKiA właśnie poinformowała, że przerwa zimowa się skończyła i prace na łączniku w Łodzi nabierają tempa.

Droga ekspresowa S14. Budowa łącznika w Łodzi – kilka zdjęć:

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Przeczytaj także: Droga ekspresowa S14 – Łódź ma już pełną obwodnicę

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.