• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Stacja Olsztyn Główny: co widać na placu budowy? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 12.04.2024
polska , 12.04.2024

Przebudowa stacji Olsztyn Główny, inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych, pochłonie 423 mln zł netto. W czerwcu dostępne będą zmodernizowane perony, montowane są schody ruchome i elementy wind. Zapraszamy do galerii zdjęć!

9 czerwca, do dwóch zmodernizowanych peronów, dołączą kolejne dwa. Trwa montaż nawierzchni, ławek, wiat i gablot informacyjnych.

W przejściu podziemnym o długości 140 m wykonano wszystkie segmenty tunelu i połączono go z budowanym dworcem. Wewnątrz układane są na ścianach płyty granitowe i instalacje elektryczne. W montażu są schody ruchome i windy.

Przejście podziemne stacji kolejowej będzie szersze i wyższe od dawnego, gotowe jest przeszklone zadaszenie wejścia. Powstanie wiata na 20 rowerów. Tunel będzie gotowy pod koniec maja.

Ułożono 26 z 28 km torów i 114 ze 116 rozjazdów. Zamontowano urządzenia sterowania ruchem kolejowym i sieć trakcyjną. Postępuje budowa nastawni, rozpoczęło się wyposażanie obiektu.

Modernizacja stacji Olsztyn Główny ma zwiększyć komfort obsługi pasażerów i ruch pociągów przez stolicę woj. warmińsko-mazurskiego.

Zobacz także: Dobiega końca remont gdańskiego Żurawia. Zdjęcia