W związku z kłopotami geotechnicznymi i stałym napływem wody, opóźnia się rozpoczęcie prac tunelowych przy budowie kolektora dostarczającego wodę dla miasta z jeziora Mead. Tunel długości 4,83 km ma zostać zrealizowany przez konsorcjum firm Lombard, S. A. Healy oraz Impreglio.

Wartość projektu to 447 mln USD. Urządzenie TBM o średnicy 6,36 m dostarczyła firma Herrenknecht. Oryginalny harmonogram przewidywał zakończenie prac do 2013 roku.
Sztuczne jezioro powstało na pograniczu stanów Newada i Arizona przez przegrodzenie biegu rzeki Kolorado i spiętrzenie wód zaporą Hoovera. Woda z jeziora służy do zaopatrzenia w wodę pitną wielu miast, w tym położonego kilkanaście kilometrów od zachodniego brzegu jeziora Las Vegas.

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.