Tunel drogowy, który powstanie w ciągu tzw. Zakopianki w Małopolsce, będzie najdłuższym pozamiejskim tunelem w kraju. Zostanie zbudowany w trudnych warunkach geologicznych i hydrologicznych – pod wzniesieniem Mały Luboń. Na jaką metodę zdecyduje się wykonawca prac i jakie są największe wyzwania technologiczne oraz projektowe związane z realizacją tego przedsięwzięcia? Odpowiedzi na niektóre z pytań dotyczących tego projektu podczas II Konferencji „Budownictwo Podziemne” udzieli Felice Schiavone z firmy ASTALDI S.p.A.

Kolejny przedstawiciel tej firmy – Mateusz Witczyński, opowie natomiast o innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu budownictwa podziemnego, które zostały zastosowane podczas budowy centralnego odcinka II linii metra w Warszawie, Multimodalnego Dworca Łódź Fabryczna oraz trasy szybkiego ruchu S2 Puławska–Przyczółkowa (czyli tzw. tunelu pod Ursynowem).

Zobacz także tematy specjalne: „Łódź Fabryczna” oraz II linia metra

Więcej informacji na temat II Konferencji „Budownictwo Podziemne”


 

 

Jaką metodą zostanie wykonany tunel w ciągu S7?

O budowie tuneli w ciągu tzw. Zakopianki podczas tegorocznej konferencji „Budownictwo Podziemne”

 

 

Niebawem rozpocznie się realizacja tunelu drogowego w ciągu tzw. Zakopianki. Przedstawiciel firmy odpowiedzialnej za realizację inwestycji opowie o wyzwaniach technologicznych i związanych z realizacją przedsięwzięciach.

 

Tunel drogowy, który powstanie w ciągu tzw. Zakopianki w Małopolsce, będzie najdłuższym pozamiejskim tunelem w kraju. Zostanie zbudowany w trudnych warunkach geologicznych i hydrologicznych – pod wzniesieniem Mały Luboń (woj. małopolskie). Na jaką metodę zdecyduje się wykonawca prac, czyli firma ASTALDI S.p.A., i jakie są największe wyzwania technologiczne i projektowe związane z realizacją tego przedsięwzięcia? Odpowiedzi na te pytania podczas II Konferencji „Budownictwo Podziemne” udzieli Felice Schiavone z firmy ASTALDI S.p.A.

 

Kolejny przedstawiciel tej firmy – Mateusz Witczyński – podczas tegorocznej konferencji opowie natomiast o innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu budownictwa podziemnego, które zostały zastosowane podczas budowy centralnego odcinka II linii metra w Warszawie, Multimodalnego Dworca Łódź Fabryczna oraz trasy szybkiego ruchu S2 Puławska–Przyczółkowa (czyli tzw. tunelu pod Ursynowem).

Zobacz także temat specjalny „Łódź Fabryczna”

Więcej informacji na temat II Konferencji „Budownictwo Podziemne”