Jak poinformowała rzeczniczka prasowa warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Małgorzata Tarnowska, w tunelu pod Ursynowem trwają obecnie odbiory systemu wentylacji. Działania ta przeprowadzane są w obu nawach obiektu w ciągu drogi ekspresowej S2.
Fot. GDDKiA
W rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP) rzeczniczka wskazała, że sprawdzanych jest osiem wariantów, z których każdy ma 86 stref pożarowych. Oznacza to, że do zweryfikowania jest 688 scenariuszy działania systemu – powiedziała.
Na początku przyszłego tygodnia mają się z kolei rozpocząć odbiory techniczne. Państwowa Straż Pożarna próby przeprowadzać będzie między 18 a 25 października.
Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Procedura ta obejmuje m.in. sprawdzenie obszernej dokumentacji powykonawczej oraz przeprowadzenie kontroli w terenie.
Ostatnim etapem procesu odbiorowego jest kontrola wojewody mazowieckiego. Po sprawdzeniu dokumentacji w zakresie bezpieczeństwa oraz otrzymaniu opinii urzędnika bezpieczeństwa wyda zgodę na otwarcie tunelu. Ta decyzja da nam zielone światło na dopuszczenie do ruchu S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów wraz z tunelem – powiedziała Małgorzata Tarnowska, dodając, że według założeń stanie się to jesienią tego roku.
Odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy z tunelem pod dzielnicą Ursynów ma 4,5 km długości. Sam obiekt tunelowy to ponad 2,3 km. To obejście stolicy współtworzą również dwa inne odcinki, oddane do ruchu w grudniu ub.r.: między węzłami Warszawa Wilanów i Lubelska. Ich częścią są most Południowy nad Wisłą oraz estakady nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.
Przeczytaj także: Warszawa planuje kolejną linię tramwajową
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.