Partnerzy portalu

Kolejna tunelowa inwestycja na Mazowszu

Opublikowano: 15-01-2024 Źródło: Strabag, PKP PLK

W Sulejówku (woj. mazowieckie) rozpoczęto budowę tunelu drogowego pod linią kolejową nr 2 Warszawa–Terespol.


Pierwszy tunel pod torami w Sulejówku. Fot. Dorota Kuźmińska/PKP PLK Pierwszy tunel pod torami w Sulejówku. Fot. Dorota Kuźmińska/PKP PLK

Obiekt będzie mieć 90 m długości, powstaje na skrzyżowaniu trasy kolejowej  z drogą powiatową. Zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. Znajdą się w nim jezdnia z dwoma pasami ruchu oraz chodnik i ścieżka rowerowa. Zamontowane zostaną windy. Dojdzie do przebudowy przyległych ulic.

Przejazd kolejowo-drogowy w Sulejówku. W tym miejscu powstanie tunel. Fot. Rafał Wilgusiak/PKP PLK Przejazd kolejowo-drogowy w Sulejówku. W tym miejscu powstanie tunel. Fot. Rafał Wilgusiak/PKP PLK

Szacowana wartość inwestycji to około 100 mln zł. Całość ma zostać sfinansowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Wszystko powinno być gotowe w II kwartale 2025 r.

W listopadzie 2023 r. otwarto w Sulejówku pierwszy tunel pod torami, który zwiększył bezpieczeństwo na linii Warszawa–Terespol oraz usprawnił ruch drogowy w mieście. Tamten obiekt znajduje się ciągu drogi wojewódzkiej.

Poza tym w przypadku woj. mazowieckiego kolejne tego typu obiekty powstają także w Pruszkowie, Teresinie i Celestynowie. Z kolei w Ciechanowie budowany jest wiadukt pieszo-rowerowy.

Ponadto wybudowano już bezkolizyjne skrzyżowania m.in. w Warszawie, Legionowie, Otwocku, Wołominie, Zielonce, Kobyłce, Tłuszczu, Toporze, Jasienicy Mazowieckiej i Sulejówku.

Przeczytaj także. Mazowsze: dwa odcinki drogi ekspresowej S12. Otwarto oferty

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia