Partnerzy portalu

Zespół Aarsleff zaprojektował i wykonał fundamenty kładki przez Wisłę w Warszawie

Opublikowano: 26-06-2024 Źródło: GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele 2/2024 [87]

Kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę w Warszawie posadowiona została pośrednio na żelbetowych palach wbijanych oraz na palach wierconych w technologii CFA


Wiosna 2022 r. Wiosna 2022 r.

Aarsleff zapewnia swoim Partnerom pewne, szybkie, bezpieczne, sprawdzone i ekonomicznie uzasadnione sposoby posadowienia wszelakich obiektów budowlanych. W swoim portfolio mamy setki mniejszych i większych mostów, wiaduktów, kładek, kilometry dróg, hale przemysłowe, obiekty mieszkaniowe, biurowce, obiekty sportowe, galerie handlowe, bloki i domy jednorodzinne. Nie możemy zapominać o turbinach wiatrowych czy słupach wysokiego napięcia.

Są także w naszym portfolio obiekty wyjątkowe, ważne dla każdego Polaka, z których korzystają tysiące, a może nawet miliony z nas. Do nich z pewnością należą mosty. Mosty wyjątkowe, bo przekraczające największe z polskich rzek w tym tę najważniejszą – Wisłę.

Wiosna 2024 r. Wiosna 2024 r.

Niedawno na mapie mostów przez Wisłę pojawiła się kładka w Warszawie. Wyjątkowa pod wieloma względami. Z dumą patrzymy dziś na jej wstęgę, a z sentymentem wspominamy pierwszy żelbetowy pal wbity w dno Wisły wiosną 2022 roku.

Podpory środkowe kładki (podpory nurtowe) posadowiono na prefabrykowanych żelbetowych palach wbijanych o przekroju 40x40 cm i długości całkowitej 13,0–21,0 m. Wbito blisko 160 szt. pali o łącznej długości niemalże 3000 mb.
Podpory skrajne kładki (podpory na lądzie) posadowiono na palach wierconych w technologii CFA o średnicy 0,6 m i długości 12,0–17,0 m. Wykonano 22 szt. pali o łącznej długości blisko 330 mb.

Pale prefabrykowane projektujemy i instalujemy w fundamenty mostowe w Polsce już prawie trzy dekady. Metoda ta sprawdza się dla dużych obiektów mostowych nad największymi polskimi rzekami, jak i dla mniejszych mostów nad rzekami, potokami i ciekami. Jesteśmy przekonani, że przetrwają one dziesiątki a nawet setki lat.

Instalacja  żelbetowych pali  prefabrykowanych w dno rzeki Wisły w Warszawie, pod budowę kładki. Instalacja żelbetowych pali prefabrykowanych w dno rzeki Wisły w Warszawie, pod budowę kładki.

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!