Partnerzy portalu

W Sulejówku na Mazowszu rusza budowa tunelu pod torami

Opublikowano: 12-08-2022 Źródło: PKP PLK

W Sulejówku (woj. mazowieckie) powstanie bezkolizyjne skrzyżowanie. Tunel pod linią kolejową zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK) pochłonie około 60 mln zł netto.


Przejazd kolejowo-drogowy w Sulejówku zostanie zastąpiony tunelem. Fot. Anna Szczygieł/PKP PLK Przejazd kolejowo-drogowy w Sulejówku zostanie zastąpiony tunelem. Fot. Anna Szczygieł/PKP PLK

Tunel powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej 638. Przejdzie pod linią kolejową Warszawa–Terespol. Ma usprawnić ruch drogowy w mieście i zwiększyć bezpieczeństwo przejazdów pociągów. Przejazd kolejowo-drogowy zostanie zlikwidowany, skończy się konieczność czekania przed zamkniętymi rogatkami.

W tunelu zaplanowano jezdnię (po jednym pasie w każdą stronę), chodnik i ścieżkę rowerową. Dojście do obiektu zapewnią schody i windy.

Roboty budowlane rozpoczną się 16 sierpnia 2022 r. Teren budowy zostanie przygotowany, zlikwidowane będą kolizje z infrastrukturą podziemną. W następnej kolejności przewidziano wykonanie wykopu. Pociągi pasażerskie i towarowe będą jeździć po obu torach.

Fot. Anna Szczygieł/PKP PLK Fot. Anna Szczygieł/PKP PLK

Przejazd kolejowo-drogowy zostanie zamknięty dla pojazdów i pieszych. Pojawi się tymczasowa organizacja ruchu z objazdami sąsiednimi skrzyżowaniami z torami w Wesołej i Sulejówku.

Wartość inwestycji wynosi około 60 mln zł. Prace zaplanowano do III kwartału 2023 r. Zadanie jest wykonywane wspólnie z samorządem Sulejówka i woj. mazowieckiego. PKP PLK pokryje koszty w wysokości 31 mln zł netto. Ta część jest współfinansowana ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przeczytaj także: CPK: w I połowie 2023 r. ruszy budowa tunelu kolejowego w Łodzi

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!