Przejście podziemne pod torami w Czechowicach-Dziedzicach (woj. śląskie) łączy ulice Kolejową i Hutniczą. Jego budowa jest częścią inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na węźle czechowickim o wartości 1,4 mld zł.
Przejście pod torami w Czechowicach-Dziedzicach. Fot. Katarzyna Głowacka/PKP PLK
Przejście pod torami służy pieszym i rowerzystom, jest wyposażone w dwie windy. Na ścianach znajdują się murale wykonane przez lokalną artystkę.
Fot. Katarzyna Głowacka/PKP PLK
Na stacji Czechowice-Dziedzice (dworzec oddano do użytku w 1855 r.) są już nowe perony z wiatami, a te zabytkowe odnowiono i umieszczono w południowej części peronów. Zamontowano ławki i oświetlenie. Przejście podziemne pozwala dość do peronów i do miasta. Na stacji znajduje się lokalne centrum sterowania.
Fot. Katarzyna Głowacka/PKP PLK
Modernizacja czechowickiego węzła kolejowego to 47 km nowych torów i 56 km sieci trakcyjnej oraz 119 rozjazdów. Przebudowa objęła 12 obiektów inżynieryjnych (mosty i wiadukty) i trzy przejazdy kolejowo-drogowe. Prace mają się zakończyć do października 2023 r. Poprawi się przepustowość linii kolejowych i zwiększy efektywność wykorzystania węzła w Czechowicach-Dziedzicach. Składy pasażerskie rozpędzą się do 160 km/godz., a towarowe do 120 km/godz.
Fot. Katarzyna Głowacka/PKP PLK
Przeczytaj także: Małopolska – ruszyła modernizacja odcinka linii Chabówka–Nowy Sącz
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.