Partnerzy portalu

W Teresinie pod Warszawą powstanie pod torami tunel liczący 140 m

Opublikowano: 18-12-2023 Źródło: PKP PLK

W Teresinie (woj. mazowieckie) powstanie bezkolizyjne skrzyżowanie, które zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK), powiat Sochaczewski i gmina Teresin podpisały kontrakt z wykonawcą.


Tunel drogowy pod torami zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. Fot. Anna Znajewska-Pawluk/PKP PLK Tunel drogowy pod torami zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. Fot. Anna Znajewska-Pawluk/PKP PLK

Tunel drogowy powstanie w ciągu ulic Ojca Maksymiliana Kolbego i Szymanowskiej (droga powiatowa nr 3837W). Zostanie poprowadzony pod torami linii kolejowej nr 3 Warszawa–Kunowice. W obiekcie o długości 140 m będą jezdnia z dwoma pasami ruchu, chodnik i ścieżka rowerowa. Zlikwidowany zostanie przejazd kolejowo-drogowy, kierowcy nie będą czekać na otwarcie rogatek.

Przystanek Teresin Niepokalanów. Fot. Anna Znajewska-Pawluk/PKP PLK Przystanek Teresin Niepokalanów. Fot. Anna Znajewska-Pawluk/PKP PLK

Wykonawcą zadania o wartości 42 mln zł netto jest firma INTOP Warszawa. Na budowę tunelu PKP PLK wyłożą 19,5 mln netto. Pozostałą kwotę wyłoży powiat Sochaczewski. Prace przewidziano na lata 2024–2026 w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap IV”. Podczas robót będzie utrzymany ruch na linii kolejowej. Część torów będzie zdemontowana i później odtworzona.

W woj. mazowieckim trwa też budowa skrzyżowań bezkolizyjnych w Pruszkowie i Celestynowie. Wiadukt pieszo-rowerowy powstaje w Ciechanowie. Tunele i wiadukty są w użyciu w Warszawie, Legionowie, Otwocku, Wołominie, Zielonce, Kobyłce, Tłuszczu, Toporze i Jasienicy Mazowieckiej i Sulejówku.

Przeczytaj także: Warszawa – budowa linii tramwajowej z tunelem. Jest wykonawca

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia