Partnerzy portalu

Via Carpatia – zbliża się budowa odcinka S19 na Lubelszczyźnie

Opublikowano: 01-09-2022 Źródło: GDDKiA

Kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych przetargu na realizację drogi ekspresowej S19 od Radzynia Podlaskiego do Kocka zakończyła się pozytywnie. To przedostatni krok do podpisania kontraktu. Ostatni to gwarancja należytego wykonania prac ze strony wykonawcy.


DK19 przed budową drogi ekspresowej. Fot. GDDKiA DK19 przed budową drogi ekspresowej. Fot. GDDKiA

Droga ekspresowa S19 Radzyń Podlaski–Kock to część międzynarodowego szlaku Via Carpatia. Trasa, która powstanie w woj. lubelskim będzie liczyć ponad 18 km. Po zakończeniu projektowania i otrzymaniu zgody na realizację inwestycji drogowej zostanie wybudowana w śladzie drogi krajowej nr 19 (DK19).

Zadanie obejmuje wykonanie dwujezdniowej obwodnicy Radzynia Podlaskiego, dwóch węzłów drogowych – Radzyń Podlaski Południe na skrzyżowaniu z DK63 oraz Borki na skrzyżowaniu z droga powiatową.

S19 Radzyń Podlaski–Kock. Źródło: GDDKiA S19 Radzyń Podlaski–Kock. Źródło: GDDKiA

Przewidziano też dwa mosty, siedem wiaduktów, przejścia dla dużych i małych zwierząt oraz drogi dojazdowe i lokalne, a także miejsca obsługi podróżnych (MOP Sitno i MOP Paszki).

Przetarg wygrała spółka Polaqua, która wyceniła realizację zadania na około 626,5 mln zł. Na wykonanie prac będzie miała 36 miesięcy od podpisania kontraktu (w trakcie robót budowlanych nie wliczają się okresy zimowe).

Cała droga ekspresowa S19 będzie mieć 570 km. Jest częścią międzynarodowego szlaku Via Carpatia, który skomunikuje Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję.

Przeczytaj także: Droga ekspresowa S5 Nowe Marzy–Dworzysko otwarta, ale z ograniczeniami

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia