Na początku marca tramwaje wjechały na ul. Kasprzaka, wkrótce pojawią się także na ul. Wolskiej. To druga część tej inwestycji. Tory są już gotowe, ale trasa tramwajowa zostanie otwarta po demontażu tymczasowego połączenia między torowiskami przy al. Prymasa Tysiąclecia. Te prace potrwają do 24 marca.

Trasę tramwajową na Kasprzaka wybudowano w ciągu dwóch lat. Pozwala ona szybko dostać się stacji metra M2 Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ i kolejowej Warszawa Wola. Prace objęły łącznie 3,5 km torowiska – nowe tory mają długość 2,3 km, natomiast odcinek na Wolskiej i Kasprzaka liczący 2,3 km przebudowano i przełożono do wykopu.

W Warszawie powstaje ponad 11 km nowych tras tramwajowych – na Kasprzaka, wzdłuż Gagarina, na Stegny i do Wilanowa. Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnej wzdłuż ul. Rakowieckiej. Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie trasy na Zieloną Białołękę. Przygotowania trwają dla szlaków tramwajowych na Gocław, wzdłuż Pola Mokotowskiego i ul. Modlińskiej.

Powstaje nowoczesna zajezdnia na Annopolu. Tramwaje Warszawskie odebrały już wszystkie ze 123 zamówionych tramwajów Hyundai. W stolicy jeżdzą 434 niskopodłogowe pojazdy szynowe.

Przeczytaj także: W Warszawie ruszy budowa linii tramwajowej z tunelem