• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Trasa Łagiewnicka gotowa w połowie

Opublikowano: 15.12.2019
Kraków , 13.12.2019

W Krakowie trwa budowa Trasy Łagiewnickiej. W kończącym się roku uzyskano pozwolenia na prace na całym zakresie inwestycji, dzięki czemu zaawansowanie robót wynosi 50%. Trasa Łagiewnicka to 3,5-kilometrowa droga budowana na południu Krakowa. Na odcinku o łącznej długości 2,5 km poprowadzona zostanie tunelami: powstanie sześć drogowych i jeden tramwajowy.

– Prace najbardziej zaawansowane są w rejonie ul. Turowicza, gdzie wykonana jest konstrukcja tunelu pod tą ulicą oraz torowisko ją przecinające. Zakładamy, że na przełomie I i II kwartału 2020 r. oddamy kierowcom obie jezdni ul. Turowicza – mówi Krzysztof Migdał z Trasy Łagiewnickiej S.A.

W 80%, w zakresie naw drogowych i tramwajowej, gotowy jest tunel w rejonie Białych Mórz. Ponadto rozpoczęło się wykonywanie stropu tunelu od strony Ruczaju, powstaje konstrukcja tunelu pod ul. Zakopiańską. – Z technicznego punktu widzenia rejon ul. Zakopiańskiej jest najbardziej skomplikowany, jednak i tutaj roboty postępują i planujemy w przyszłym roku zakończyć prace, które powodują utrudnienia w ruchu, dla jadących ul. Zakopiańską – wyjaśnia Krzysztof Migdał.

Wszystko o tej inwestycji przeczytasz w serwisie specjalnym TRASA ŁAGIEWNICKA