• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Kraków: asfaltowanie na Trasie Łagiewnickiej z siedmioma tunelami

Opublikowano: 09.11.2020
, 09.11.2020

W Krakowie trwa budowa Trasy Łagiewnickiej z siedmioma tunelami (powstają przy użyciu metody ścian szczelinowych). W ostatnim czasie roboty skupiono m.in. w rejonie ulic Witosa–Herberta, gdzie po wykonaniu konstrukcji tunelu rozpoczęło już się asfaltowanie i obsiewanie terenów zielonych.

Trasa Łagiewnicka to 3,5-kilometrowa droga budowana na południu Krakowa, która na odcinkach o łącznej długości 2,5 km poprowadzona zostanie tunelami: sześcioma drogowymi i jednym tramwajowym. Około 200 m długości będzie mieć tunel pod skrzyżowaniem ul. Turowicza i ul. Herberta. Między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II powstają sąsiadujące ze sobą tunele drogowy i tramwajowy (oba po ponad 600 m). Ponad 500 m będzie mieć podziemny obiekt od rejonu ul. Ludwisarzy do planowanego węzła z ul. 8 Pułku Ułanów i Nowoobozową. Około 60 m ma mieć tunel pod ul. Zakopiańską, a około 22 m pod węzłem Trasy Łagiewnickiej i ul. 8 Pułku Ułanów. Ostatni tunel, pod ulicami Rostworowskiego, Kobierzyńską oraz Ruczaj, będzie długi na około 350 m.

Zobacz nasz serwis specjalny TRASA ŁAGIEWNICKA

Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe