ZAREJESTRUJ SIĘ, jeśli nie masz jeszcze konta
...a zyskasz dostęp do:
- wszystkich funkcjonalności serwisu
- bezpłatnych wydań on-line czasopisma "GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele"
- bezpłatnych wydań on-line czasopisma "Inżynieria Bezwykopowa"
Rejestracja
jeszcze kilka kliknięć i bedziesz mógł cieszyć się z dodatkowych, bezpłatnych funkcji portalu!
Inżynieria Bezwykopowa 1/2025 [97]
![Inżynieria Bezwykopowa 1/2025 [97]](https://inzynieria.com/uploaded/magazines/cover_ib97.jpg)
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Z optymizmem w przyszłość
Miniony rok nie należał do najłatwiejszych, zwłaszcza w branży bezwykopowej renowacji. Znacznie lepiej wyglądała sytuacja w zakresie bezwykopowej budowy, szczególnie w technologii HDD. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na nadchodzące kontrakty, które będą miały kluczowy wpływ na przyszłość branży.Paweł Kośmider, Inżynieria BezwykopowaOpublikowano: 10-03-2025 -
Inż. Bezwykopowa
Z optymizmem w przyszłość
Miniony rok nie należał do najłatwiejszych, zwłaszcza w branży bezwykopowej renowacji. Znacznie lepiej wyglądała sytuacja w zakresie bezwykopowej budowy, szczególnie w technologii HDD. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na nadchodzące kontrakty, które będą miały kluczowy wpływ na przyszłość branży.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Zgłoś nominację do Nagród TYTAN!
Już dziś zapraszamy do zgłaszania projektów i produktów do nominacji w obszarach bezwykopowej budowy oraz renowacji. Może je zgłaszać każdy, za pośrednictwem strony internetowej poświęconej nagrodom TYTAN w branży bezwykopowej. Na nominacje czekamy do 25 kwietnia.Tekst redakcyjny, Inżynieria BezwykopowaOpublikowano: 10-03-2025 -
Inż. Bezwykopowa
Zgłoś nominację do Nagród TYTAN!
Już dziś zapraszamy do zgłaszania projektów i produktów do nominacji w obszarach bezwykopowej budowy oraz renowacji. Może je zgłaszać każdy, za pośrednictwem strony internetowej poświęconej nagrodom TYTAN w branży bezwykopowej. Na nominacje czekamy do 25 kwietnia.
Artykuły
-
Energetyka
Dziękujemy za wspólne dwa dni inspiracji!
Stowarzyszenie ideaTECH pragnie podsumować dwudniowy Kongres, który odbył się w dniach 18–19 grudnia 2024 roku. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło ekspertów, praktyków, naukowców oraz entuzjastów nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie energetyki, gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz innowacji technologicznych. Były to dni pełne inspirujących prelekcji, ożywionych dyskusji oraz wymiany doświadczeń.Opublikowano: 10-03-2025 -
Energetyka
Dziękujemy za wspólne dwa dni inspiracji!
Stowarzyszenie ideaTECH pragnie podsumować dwudniowy Kongres, który odbył się w dniach 18–19 grudnia 2024 roku. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło ekspertów, praktyków, naukowców oraz entuzjastów nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie energetyki, gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz innowacji technologicznych. Były to dni pełne inspirujących prelekcji, ożywionych dyskusji oraz wymiany doświadczeń.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Przegląd projektów HDD
Prezentujemy wybrane projekty HDD z kraju i ze świataTekst redakcyjny, Inżynieria BezwykopowaOpublikowano: 10-03-2025- TAGI:
- HDD
- Projekty HDD
-
Inż. Bezwykopowa
Przegląd projektów HDD
Prezentujemy wybrane projekty HDD z kraju i ze świata
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Błędy kształcą
Projektowanie i planowanie działań wiertniczych wiąże się z podejmowaniem szeregu decyzji. Ich skutki mogą być korzystne dla przebiegu projektu, albo też wręcz przeciwnie – wywołać komplikacje. Czasami popełniane błędy są łatwe do naprawienia i nie są kosztowne. W innych przypadkach usunięcie ich skutków wymaga dużego wysiłku i nakładów. Niezależnie od stopnia ich konsekwencji wielu błędów można uniknąć. Błędy w obszarze inżynierii, podobnie jak błędy w życiu codziennym, będą popełniane. Możemy jednak podjąć kroki w celu zmniejszenia ich liczby i wpływu. Konieczna jest uczciwa ocena naszej zdolności do wykonania przedłożonego nam zadania lub podjęcia decyzji.Robert Osikowicz, Firma nieznanaOpublikowano: 10-03-2025 -
Inż. Bezwykopowa
Błędy kształcą
Projektowanie i planowanie działań wiertniczych wiąże się z podejmowaniem szeregu decyzji. Ich skutki mogą być korzystne dla przebiegu projektu, albo też wręcz przeciwnie – wywołać komplikacje. Czasami popełniane błędy są łatwe do naprawienia i nie są kosztowne. W innych przypadkach usunięcie ich skutków wymaga dużego wysiłku i nakładów. Niezależnie od stopnia ich konsekwencji wielu błędów można uniknąć. Błędy w obszarze inżynierii, podobnie jak błędy w życiu codziennym, będą popełniane. Możemy jednak podjąć kroki w celu zmniejszenia ich liczby i wpływu. Konieczna jest uczciwa ocena naszej zdolności do wykonania przedłożonego nam zadania lub podjęcia decyzji.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Pozdrowienia z gór
Jak co roku o tej porze przyszło mi razem z dziećmi i wnuczkami pojechać na narty. W kraju trochę cienko ze śniegiem, więc zajechaliśmy we włoskie Dolomity. Góry piękne, śniegu dużo i to naturalny a nie sztuczny i jak to w okresie ferii zimowych – mnóstwo ludzi. Pomimo tego, że w tym samym czasie ferie miały również szkoły w Niemczech i Włoszech, to w rejonie, w którym byliśmy, na stokach było słychać praktycznie tylko język polski. Wprawdzie najmłodszy wnuczek dopytywał czy słowo oznaczające po włosku zakręt ma jakieś szczególne znaczenie w języku polskim, ale udało mi się wytłumaczyć, że to specjalne zaklęcie pozwalające na pozbycie się złych emocji. Słowo to niestety słyszalne było praktycznie wszędzie i nie pozostawiało żadnych wątpliwości, co do narodowości wymawiającego.Michał Andrzejewski, Gamm-Bud sp. z o.o.Opublikowano: 10-03-2025 -
Inż. Bezwykopowa
Pozdrowienia z gór
Jak co roku o tej porze przyszło mi razem z dziećmi i wnuczkami pojechać na narty. W kraju trochę cienko ze śniegiem, więc zajechaliśmy we włoskie Dolomity. Góry piękne, śniegu dużo i to naturalny a nie sztuczny i jak to w okresie ferii zimowych – mnóstwo ludzi. Pomimo tego, że w tym samym czasie ferie miały również szkoły w Niemczech i Włoszech, to w rejonie, w którym byliśmy, na stokach było słychać praktycznie tylko język polski. Wprawdzie najmłodszy wnuczek dopytywał czy słowo oznaczające po włosku zakręt ma jakieś szczególne znaczenie w języku polskim, ale udało mi się wytłumaczyć, że to specjalne zaklęcie pozwalające na pozbycie się złych emocji. Słowo to niestety słyszalne było praktycznie wszędzie i nie pozostawiało żadnych wątpliwości, co do narodowości wymawiającego.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Kilka słów o…
Stanisławie Szczekarewiczu, Prezesie Zarządu GSG Industria sp. z o.o.Stanisław Szczekarewicz, GSG Industria sp. z o.o.Opublikowano: 10-03-2025- TAGI:
- GSG Industria
-
Inż. Bezwykopowa
Kilka słów o…
Stanisławie Szczekarewiczu, Prezesie Zarządu GSG Industria sp. z o.o.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Dzieje się w Polsce
Co słychać u inwestorów?Tekst redakcyjny, Inżynieria BezwykopowaOpublikowano: 10-03-2025- TAGI:
- Inwestycje
-
Inż. Bezwykopowa
Dzieje się w Polsce
Co słychać u inwestorów?
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Przewiert poziomy a horyzontalny przewiert sterowany
Czy zdarzyło się Państwu otworzyć dokumentację związaną z wykonaniem przewiertu horyzontalnego o średnicy DN500? Brwi się zmarszczyły, szybko przystąpili Państwo do oszacowania kosztów realizacji wiercenia, jednak po otwarciu udostępnionej dokumentacji – niespodzianka – 30 m przewiert poziomy pod drogą gminną... kalkulację trzeba zrobić od nowa.Marcin Firkowski, Firma nieznanaOpublikowano: 10-03-2025 -
Inż. Bezwykopowa
Przewiert poziomy a horyzontalny przewiert sterowany
Czy zdarzyło się Państwu otworzyć dokumentację związaną z wykonaniem przewiertu horyzontalnego o średnicy DN500? Brwi się zmarszczyły, szybko przystąpili Państwo do oszacowania kosztów realizacji wiercenia, jednak po otwarciu udostępnionej dokumentacji – niespodzianka – 30 m przewiert poziomy pod drogą gminną... kalkulację trzeba zrobić od nowa.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Pokażmy możliwości naszej branży, na terenach, przez które przeszła powódź
Jakie miał odczucia, kiedy we wrześniu 2024 r. odwiedzał miejscowości zalane wodą? Czy metody bezwykopowe mogą być wykorzystane na tamtych terenach do odbudowy zniszczonej infrastruktury? O to zapytaliśmy prof. dr. hab. inż. Adama Wysokowskiego z Uniwersytetu Zielonogórskiego, Przewodniczącego Związku Mostowców RP, który wziął udział w IX Konferencji Bezwykopowa Rehabilitacja.Adam Wysokowski, Uniwersytet ZielonogórskiOpublikowano: 10-03-2025- TAGI:
- Powódź
-
Inż. Bezwykopowa
Pokażmy możliwości naszej branży, na terenach, przez które przeszła powódź
Jakie miał odczucia, kiedy we wrześniu 2024 r. odwiedzał miejscowości zalane wodą? Czy metody bezwykopowe mogą być wykorzystane na tamtych terenach do odbudowy zniszczonej infrastruktury? O to zapytaliśmy prof. dr. hab. inż. Adama Wysokowskiego z Uniwersytetu Zielonogórskiego, Przewodniczącego Związku Mostowców RP, który wziął udział w IX Konferencji Bezwykopowa Rehabilitacja.
Artykuły
-
Wod-Kan
ZWiK w Szczecinie: przed nami nowe inwestycje
O roli Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. (ZWiK Szczecin) dla miasta, zmaganiach z pandemią, inwestycjach, problemach taryfowych, współpracy z firmami i dialogu ze społeczeństwem mówi dla kwartalnika Inżynieria Bezwykopowa Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, Prezes spółki.Łukasz Madej, inzynieria.comOpublikowano: 10-03-2025- TAGI:
- ZWiK Szczecin
-
Wod-Kan
ZWiK w Szczecinie: przed nami nowe inwestycje
O roli Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. (ZWiK Szczecin) dla miasta, zmaganiach z pandemią, inwestycjach, problemach taryfowych, współpracy z firmami i dialogu ze społeczeństwem mówi dla kwartalnika Inżynieria Bezwykopowa Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, Prezes spółki.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Parametry techniczne w Opisie Przedmiotu Zamówienia dla bezwykopowych renowacji - część 1
Z tekstu dowiesz się: co to jest wymiarowanie i dlaczego jest ważnym elementem w procesie projektowania, jakie parametry wytrzymałościowe materiału są istotne w procesie wymiarowania, jaka jest nowa proponowana przez PSTB klasyfikacja technik bezwykopowej renowacji.Beata Nienartowicz, IDEANTEOpublikowano: 10-03-2025 -
Inż. Bezwykopowa
Parametry techniczne w Opisie Przedmiotu Zamówienia dla bezwykopowych renowacji - część 1
Z tekstu dowiesz się: co to jest wymiarowanie i dlaczego jest ważnym elementem w procesie projektowania, jakie parametry wytrzymałościowe materiału są istotne w procesie wymiarowania, jaka jest nowa proponowana przez PSTB klasyfikacja technik bezwykopowej renowacji.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Porównanie wybranych technologii bezwykopowych w renowacji i rekonstrukcji sieci wodociągowej tranzytowej DN600
Z tekstu dowiesz się: jakie metody bezwykopowe testowano, dla jakiego zadania prowadzono analizy, jakie rozwiązanie wybrano i dlaczego.Florian Grzegorz Piechurski, Instytut Inżynierii Wody i Ścieków Politechnika Śląska GliwiceOpublikowano: 10-03-2025- TAGI:
- renowacja sieci
-
Inż. Bezwykopowa
Porównanie wybranych technologii bezwykopowych w renowacji i rekonstrukcji sieci wodociągowej tranzytowej DN600
Z tekstu dowiesz się: jakie metody bezwykopowe testowano, dla jakiego zadania prowadzono analizy, jakie rozwiązanie wybrano i dlaczego.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Przegląd rynku mikrotunelowego 2025
Z tekstu dowiesz się: jakie były największe wyzwania branży w trakcie ostatnich pięciu lat, kiedy inwestorzy decydują się na mikrotunelowanie, jak firmy widzą rozwój branży w kolejnych latachŁukasz Madej, inzynieria.comOpublikowano: 10-03-2025- TAGI:
- Mikrotunelowanie
-
Inż. Bezwykopowa
Przegląd rynku mikrotunelowego 2025
Z tekstu dowiesz się: jakie były największe wyzwania branży w trakcie ostatnich pięciu lat, kiedy inwestorzy decydują się na mikrotunelowanie, jak firmy widzą rozwój branży w kolejnych latach
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Londyn. Pod Tamizą wybudowano superkolektor ściekowy
Z tekstu dowiesz się: jak długo trwało drążenie tuneli, kiedy ostatecznie zakończono prace, jakie znaczenie ma superkolektor.Wojciech Kwinta, inzynieria.comOpublikowano: 10-03-2025 -
Inż. Bezwykopowa
Londyn. Pod Tamizą wybudowano superkolektor ściekowy
Z tekstu dowiesz się: jak długo trwało drążenie tuneli, kiedy ostatecznie zakończono prace, jakie znaczenie ma superkolektor.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Odpowiednio zbudowana sieć nie stwarza zagrożenia dla środowiska
Z tekstu dowiesz się: z jakiej bezwykopowej metody budowy spółka PERN korzysta najczęściej, na co narażone są rurociągi biegnące tuż pod rzekami, ile umów na bezwykopowe prace spółka chce podpisać w tym roku.Łukasz Madej, inzynieria.comOpublikowano: 10-03-2025 -
Inż. Bezwykopowa
Odpowiednio zbudowana sieć nie stwarza zagrożenia dla środowiska
Z tekstu dowiesz się: z jakiej bezwykopowej metody budowy spółka PERN korzysta najczęściej, na co narażone są rurociągi biegnące tuż pod rzekami, ile umów na bezwykopowe prace spółka chce podpisać w tym roku.
Artykuły
-
Prawo i Zarządzanie
Dyrektywa w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - część II
Z tekstu dowiesz się: jakie obowiązki w zakresie dostępu do wody pitnej nakłada dyrektywa, jak będą identyfikowane osoby z ograniczonym dostępem do wody lub bez niego, na czym będą polegały taryfy progresywne.Jędrzej Bujny, Kancelaria Prawna BUJNY prawo dla ekosystemuOpublikowano: 10-03-2025- TAGI:
- Jakość wody
- Prawo
-
Prawo i Zarządzanie
Dyrektywa w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - część II
Z tekstu dowiesz się: jakie obowiązki w zakresie dostępu do wody pitnej nakłada dyrektywa, jak będą identyfikowane osoby z ograniczonym dostępem do wody lub bez niego, na czym będą polegały taryfy progresywne.
Artykuły
-
Prawo i Zarządzanie
Protokół odbioru to nie świętość, czyli 10 mitów na temat odbiorów
Z tekstu dowiesz się: dlaczego protokół odbioru nie jest niezbędny, by otrzymać zapłatę, jak sądy traktują klauzulę odbioru bezusterkowego, czy można ubiegać się o waloryzację po podpisaniu protokołu odbioru, czym naprawdę jest ten dokument.Szymon Romanow, Kancelaria Stelmach Krawczyk RomanowOpublikowano: 10-03-2025 -
Prawo i Zarządzanie
Protokół odbioru to nie świętość, czyli 10 mitów na temat odbiorów
Z tekstu dowiesz się: dlaczego protokół odbioru nie jest niezbędny, by otrzymać zapłatę, jak sądy traktują klauzulę odbioru bezusterkowego, czy można ubiegać się o waloryzację po podpisaniu protokołu odbioru, czym naprawdę jest ten dokument.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Nowa wersja wytycznych "Badania odbiorowe wykładzin CIPP instalowanych w rurociągach sieci i instalacji zewnętrznych"
Polskie Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych opracowało drugą wersję wytycznych pt. „Badania odbiorowe wykładzin CIPP instalowanych w rurociągach sieci i instalacji zewnętrznych”, stanowiących zbiór zasad prowadzenia prac mających na celu stwierdzenie, czy wykonana wykładzina odpowiada założeniom przyjętym przez projektanta i spełnia wymagania zawarte w specyfikacji. Pierwsza wersja ukazała się w 2021 roku.Paweł Kośmider, Polskie Stowarzyszenie Technologii BezwykopowychOpublikowano: 10-03-2025 -
Inż. Bezwykopowa
Nowa wersja wytycznych "Badania odbiorowe wykładzin CIPP instalowanych w rurociągach sieci i instalacji zewnętrznych"
Polskie Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych opracowało drugą wersję wytycznych pt. „Badania odbiorowe wykładzin CIPP instalowanych w rurociągach sieci i instalacji zewnętrznych”, stanowiących zbiór zasad prowadzenia prac mających na celu stwierdzenie, czy wykonana wykładzina odpowiada założeniom przyjętym przez projektanta i spełnia wymagania zawarte w specyfikacji. Pierwsza wersja ukazała się w 2021 roku.
Artykuły
-
Prawo i Zarządzanie
Przewidywalność ukrytych kosztów
Z tekstu dowiesz się: jakie są wymagania dla opisu przedmiotu zamówienia, za co odpowiada zamawiający, jakie są granice zobowiązania wykonawcy.Dariusz Ziembiński, Kancelaria Dariusz Ziembiński & PartnerzyOpublikowano: 10-03-2025 -
Prawo i Zarządzanie
Przewidywalność ukrytych kosztów
Z tekstu dowiesz się: jakie są wymagania dla opisu przedmiotu zamówienia, za co odpowiada zamawiający, jakie są granice zobowiązania wykonawcy.
Artykuły
-
Inżynieria po godzinach
Pasje to doświadczenie prawdziwości życia i zachwyt nad światem
O nalewkach smakowych oraz leczniczych, ziołach, ziołolecznictwie i fotografii przyrodniczej mówi dla kwartalnika Inżynieria Bezwykopowa Sławomir Kapica, Development Manager w ELSE Technical and Research Service Co. Ltd.Sławomir Kapica, "Else" Technical and Research Service Co. Ltd. sp. z o.o.Opublikowano: 10-03-2025 -
Inżynieria po godzinach
Pasje to doświadczenie prawdziwości życia i zachwyt nad światem
O nalewkach smakowych oraz leczniczych, ziołach, ziołolecznictwie i fotografii przyrodniczej mówi dla kwartalnika Inżynieria Bezwykopowa Sławomir Kapica, Development Manager w ELSE Technical and Research Service Co. Ltd.
Artykuły
-
'GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele 1/2025 [90]'
-
Wielkie inwestycje, nowe wyzwania
-
Zgłoś nominację do Nagród TYTAN!
-
Nomenklatura w mostownictwie
-
Dzieje się w Polsce
-
Technika napędza świat Rola uczelni w XXI wieku
-
Przegląd geoinżynieryjny
-
Rozbudowa terminalu LNG w Świnoujściu
-
Terminale instalacyjne, porty serwisowe i produkcja
-
Nieoczekiwane warunki gruntowe na budowie w Krakowie
-
Na takich drogach też są wielkie wyzwania
-
Przegląd drogowy
-
Drogi ekspresowe i autostrady
-
Przegląd mostowy
-
Dwa mosty zamiast jednego
-
Przegląd tunelowy
-
JEDNA droga, DWA tunele, WIELE wyzwań
-
Sukces Gülermak w Małopolsce
-
Ostatni odcinek M2 w Warszawie
-
Wielkie wyzwanie na południu Polski
-
Kolejowa rewolucja
-
Ostatni krok do budowy najdłuższego tunelu w Polsce
-
-
'Inżynieria Bezwykopowa 1/2025 [97]'
-
Z optymizmem w przyszłość
-
Zgłoś nominację do Nagród TYTAN!
-
Dziękujemy za wspólne dwa dni inspiracji!
-
Przegląd projektów HDD
-
Błędy kształcą
-
Pozdrowienia z gór
-
Kilka słów o…
-
Dzieje się w Polsce
-
Przewiert poziomy a horyzontalny przewiert sterowany
-
Pokażmy możliwości naszej branży, na terenach, przez które przeszła powódź
-
ZWiK w Szczecinie: przed nami nowe inwestycje
-
Parametry techniczne w Opisie Przedmiotu Zamówienia dla bezwykopowych renowacji - część 1
-
Porównanie wybranych technologii bezwykopowych w renowacji i rekonstrukcji sieci wodociągowej tranzytowej DN600
-
Przegląd rynku mikrotunelowego 2025
-
Londyn. Pod Tamizą wybudowano superkolektor ściekowy
-
Odpowiednio zbudowana sieć nie stwarza zagrożenia dla środowiska
-
Dyrektywa w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - część II
-
Protokół odbioru to nie świętość, czyli 10 mitów na temat odbiorów
-
Nowa wersja wytycznych "Badania odbiorowe wykładzin CIPP instalowanych w rurociągach sieci i instalacji zewnętrznych"
-
Przewidywalność ukrytych kosztów
-
Pasje to doświadczenie prawdziwości życia i zachwyt nad światem
-
-
'GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele 4/2024 [89]'
-
Trudny rok za nami, lepszy przed nami!
-
Znajdź pracę, którą lubisz, a nie przepracujesz ani jednego dnia
-
Zadbaj o bezpieczeństwo Twojej inwestycji
-
Dzieje się w Polsce
-
Przegląd geoinżynieryjny
-
Wielka woda przeszła
-
Jedyny hub głębokowodny na Bałtyku
-
Przegląd drogowy
-
Droga ekspresowa S6
-
Droga ekspresowa S61 niemal ukończona. To część trasy Via Baltica w Polsce
-
Efektywne gospodarowanie wodą – nawierzchnie wodoprzepuszczalne Pervia
-
Przyszłość inżynierii lądowej
-
Przegląd mostowy
-
Zniszczenie mostów w Głuchołazach
-
Przegląd tunelowy
-
50 lat ITA-AITES
-
Jak bardzo polskie budownictwo tunelowe zmieniło się w ostatnich latach?
-
Krok milowy w sprawie budowy metra – największej infrastrukturalnej inwestycji Krakowa
-
Zaczyny uszczelniająco-wypełniające przy tunelach TBM
-
-
'Inżynieria Bezwykopowa 4/2024 [96]'
-
Za nami trudny rok. A co przed branżą?
-
Przegląd projektów tunelowych i mikrotunelowych
-
Kilka słów o…
-
Minus jeden
-
Dzieje się w Polsce
-
Rehabilitacja a renowacja rurociągów jako pojęcia podstawowe
-
Debata: co za, a co przed nami?
-
Nie czekaliśmy ani minuty. Stanęliśmy na wysokości zadania
-
Wodociągowcy znów trzymali się razem
-
Świadomość i doświadczenie Inwestora kluczowym elementem w procesie renowacji rurociągów
-
Renowacja stacji pomp metodą firmy PREDL – panele FRP
-
Różne strategie, ale jeden cel
-
Dbamy o jakość i czas prac oraz koszty inwestora w przyszłości
-
Morskie farmy wiatrowe
-
Małe HDD w projekcie średniej wielkości
-
Alternatywne metody kontraktowania prac
-
Wprowadzenie do inżynierii płynów wiertniczych - część 5
-
Energetyka schodzi pod ziemię
-
Dyrektywa w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi – ante portas
-
Kiedy problemy podwykonawcy stają się problemami inwestora
-
Kary umowne a usuwanie wad nieistotnych
-
W strzelectwie ważna jest jak najwyższa skuteczność
-
-
'Inżynieria Bezwykopowa 3/2024 [95]'
-
Szanse za horyzontem
-
Najbardziej kompaktowa wiertnica skalna
-
Powódź
-
Dobre praktyki
-
Kilka słów o…
-
Dzieje się w Polsce
-
W małym mieście sieć też może być na światowym poziomie
-
Magistrala ma ponad 150 lat
-
SAERTEX-LINER® H2O
-
Wodór to jeszcze odległa przyszłość, ale przygotowywać trzeba się już
-
Ważne gazociągi dla Mazowsza i Małopolski
-
Wprowadzenie do inżynierii płynów wiertniczych - część 4
-
Technologie bezwykopowe w elektrowniach atomowych
-
WaTuCab
-
Kształtowanie wynagrodzeń w spółkach komunalnych – cz. II
-
Niesymetryczne roszczenia związane z przedłużonym czasem wykonywania umowy
-
Mam nadzieję na kolejne, rekordowe karpie
-
-
'GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele 3/2024 [88]'
-
Warto rozmawiać i dzielić się doświadczeniami
-
Dzieje się w Polsce
-
Przegląd geoinżynieryjny
-
Wykopy w sąsiedztwie wałów przeciwpowodziowych
-
Wcześniej lub później, ale wielka woda na pewno przyjdzie
-
Geotechnika na lotniskach
-
Duży ruch w portach morskich
-
Była stacja benzynowa, będzie park
-
Odbudowa zniszczonej DK28 w Kasinie Wielkiej w Małopolsce
-
Przystanek Koziny - podziemne miasto w sercu Łodzi
-
Więcej niż beton towarowy
-
Palownica Comacchio CH 450
-
Nowoczesne technologie remediacji
-
Przegląd drogowy
-
Autostrada A2 na wschód i zachód od stolicy
-
Przegląd mostowy
-
Rekordowy most coraz widoczniejszy
-
To mosty zamieniają miasta w spójne przestrzenie
-
Przegląd tunelowy
-
Linie kolejowe w Polsce schodzą pod ziemię
-
Łódzkie „metro”, czyli plac budowy tylko dla najlepszych fachowców
-
Trasa S3 otwarta
-
Z Warszawy wyjedziemy tunelami
-
Koniec długich przygotowań
-
Mont Cenis Tunnel
-
Tunel zatapiany Dania–Niemcy
-
Przegląd projektów HDD
-
-
'GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele 2/2024 [87]'
-
Obiecująca perspektywa
-
Nagrody TYTAN - nowa odsłona!
-
Dzieje się w Polsce
-
Przegląd geoinżynieryjny
-
Stabilizacja osuwiska przy zabytkowym pałacu w Grybowie
-
Innowacyjna usługa pogrążania rur średnio i wielkośrednicowych w obszarze wód morskich i śródlądowych
-
Comacchio MC 9
-
Przegląd drogowy
-
Drogi ekspresowe między wschodem a zachodem Polski
-
Zakopianka staje się prawdziwą górską drogą
-
Przegląd mostowy
-
Rail Baltica
-
Warszawa ma powód do dumy
-
Zespół Aarsleff zaprojektował i wykonał fundamenty kładki przez Wisłę w Warszawie
-
Przegląd tunelowy
-
Ten tunel to WYZWANIE DLA NAJLEPSZYCH
-
Budujemy w nieprzewidywalnym podłożu, więc mamy co robić
-
JEDEN tunel, WIELE wyzwań, SPECJALNE rozwiązania
-
Realizacja portali tunelowych w ramach budowy drogi ekspresowej S1 na odcinku Przybędza – Milówka
-
Warszawa zbuduje kolejne linie metra
-
Mediacja i koncyliacja przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej RP
-
Kiedy spór o treść SWZ ma największe szanse na pozytywne zakończenie?
-
Zdecyduj, kto dostanie nagrody TYTAN 2024 w obszarze geoinżynierii i budownictwa podziemnego
-
-
'Inżynieria Bezwykopowa 2/2024 [94]'
-
Czekać i nie tracić nadziei
-
Nominowani do nagrody TYTAN 2024 w obszarze inżynierii bezwykopowej. Oddaj swój głos!
-
Zdecyduj, komu przypadną nagrody TYTAN 2024 w obszarze inżynierii bezwykopowej
-
Przegląd projektów tunelowych i mikrotunelowych
-
Nasi tu byli
-
Projekt idealny
-
Kilka słów o…
-
Czy technologie bezwykopowe mogą być stosowane w celu spełnienia wymogów w zakresie wyłączenia azbestu z użytkowania do 2032 roku?
-
Dzieje się w Polsce
-
Zawsze gramy zespołowo i jesteśmy otwarci na nowoczesne technologie
-
Jesteśmy pełni pomysłów i wykorzystujemy doświadczenie realizacyjne
-
Dwa lata montażu, kilkadziesiąt lat bezpieczeństwa
-
Specyfika branży CIPP, czyli styren jest wśród nas
-
Renowacja studni kanalizacyjnych z wykorzystaniem elementów DURA.PORT
-
Fundusze EOG i fundusze norweskie inwestycją w przyszłość
-
Stowarzyszenie ideaTECH w trosce o przyszłe pokolenia
-
Horizontal Drilling International
-
TERRA-JET DJ 20 w akcji
-
Innowacyjny system powłokowy to gwarancja pełnej ochrony antykorozyjnej rur podczas instalacji bezwykopowych
-
Dobór racjonalnej/optymalnej technologii bezwykopowej budowy rurociągów
-
Wprowadzenie do inżynierii płynów wiertniczych - część 3
-
Czy jesteśmy gotowi na rewolucję w fakturowaniu?
-
Kształtowanie wynagrodzeń w spółkach komunalnych – cz. I
-
Ustawianie przetargów metodą na brak środków
-
Przesuwać granicę możliwości
-
Zdecyduj, kto dostanie nagrody TYTAN 2024 w obszarze gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej
-
-
'GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele 1/2024 [86]'
-
Wielkie możliwości i wielkie wyzwania
-
Nowa odsłona Nagród TYTAN
-
Dzieje się w Polsce
-
Wiatrowe farmy morskie i lądowe
-
Ubezpieczenie - ważny element kontraktu
-
Przegląd geoinżynieryjny
-
Terminal LNG w Świnoujściu
-
Przegląd drogowy
-
GDDKiA. Co drogowcy planują w 2024 roku
-
Rail Baltica
-
Dojazd koleją do lotniska Katowice-Pyrzowice jest już możliwy
-
Przegląd mostowy
-
Najdłuższy most w Małopolsce otwarty
-
Wielkie stalowe elementy usprawnią podróże nad Wisłą
-
Przegląd tunelowy
-
To będzie najdłuższy tunel w Polsce
-
Budowa obwodnicy Zabierzowa
-
-
'Inżynieria Bezwykopowa 1/2024 [93]'
-
Czas zmian
-
Nowa odsłona Nagród TYTAN
-
Przegląd projektów HDD
-
Zeznanie
-
Kilka słów o…
-
Czy mikroplastik może uwalniać się z rur zbudowanych z tworzyw sztucznych?
-
Dzieje się w Polsce
-
Dobór technologii bezwykopowej w zależności od warunków inwestycji
-
Znów chcielibyśmy napędzać lokalną gospodarkę
-
Elektryfikacja branży bezwykopowej
-
Projekty renowacyjne w Finlandii
-
Targi WOD-KAN w tym roku po raz 30.!
-
Inwestycje Gaz-Systemu
-
Realizacja przy użyciu maszyny TRACTO
-
Wprowadzenie do inżynierii płynów wiertniczych - część 2
-
Modułowy system oczyszczania płynów wiertniczych
-
Trenczery
-
Rola świadków w sądzie powszechnym i postępowaniu arbitrażowym
-
Zezwolenie na prowadzenie działalności wodociągowo-kanalizacyjnej w świetle uchwały Sądu Najwyższego z 13 września 2023 r.
-
Niewystarczające aneksy waloryzacyjne
-
Antarktyda jest nieporównywalna z jakimkolwiek innym miejscem na Ziemi
-