Rejestracja
Darmowa rejestracja umożliwia personalizację portalu
Rejestracja
jeszcze kilka kliknięć i bedziesz mógł cieszyć się z dodatkowych, bezpłatnych funkcji portalu!
Inżynieria Bezwykopowa 4/2022 [88]
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Potrzeba optymizmu
Profesor Nassim Nicholas Taleb, libańsko-amerykański matematyk, statystyk oraz makler giełdowy, wprowadził do ekonomii pojęcie „czarnych łabędzi” – zdarzeń o wielkim znaczeniu dla gospodarki i świata, których nikt nie był w stanie przewidzieć. Od 2020 roku „czarne łabędzie” przylatują do nas nadspodziewanie często. Najpierw pandemia COVID-19 spowodowała huśtawkę cen i ograniczenie dostępności materiałów. Już wychodziliśmy na prostą, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, destabilizując sytuację ekonomiczną i wywołując kryzys energetyczny. To wydarzenie miało największy wpływ na kończący się, 2022 rok.Paweł Kośmider, Inżynieria BezwykopowaOpublikowano: 27-01-2023 -
Inż. Bezwykopowa
Potrzeba optymizmu
Profesor Nassim Nicholas Taleb, libańsko-amerykański matematyk, statystyk oraz makler giełdowy, wprowadził do ekonomii pojęcie „czarnych łabędzi” – zdarzeń o wielkim znaczeniu dla gospodarki i świata, których nikt nie był w stanie przewidzieć. Od 2020 roku „czarne łabędzie” przylatują do nas nadspodziewanie często. Najpierw pandemia COVID-19 spowodowała huśtawkę cen i ograniczenie dostępności materiałów. Już wychodziliśmy na prostą, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, destabilizując sytuację ekonomiczną i wywołując kryzys energetyczny. To wydarzenie miało największy wpływ na kończący się, 2022 rok.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Debiut największej na świecie wiertnicy horyzontalnej
Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń Budowlanych i Górniczych Bauma 2022 Monachium, Firma Ditch Witch®, specjalista w dziedzinie sprzętu do budowy infrastruktury podziemnej, zaprezentowała swoje urządzenia na wspólnym stoisku wraz z firmami Subsite Electronics®, American Augers®, Trencor® i HammerHead™.Artykuł promocyjny, JL MASKINER w Polsce sp. z o.o.Opublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- Ditch Witch
- Bauma
-
Inż. Bezwykopowa
Debiut największej na świecie wiertnicy horyzontalnej
Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń Budowlanych i Górniczych Bauma 2022 Monachium, Firma Ditch Witch®, specjalista w dziedzinie sprzętu do budowy infrastruktury podziemnej, zaprezentowała swoje urządzenia na wspólnym stoisku wraz z firmami Subsite Electronics®, American Augers®, Trencor® i HammerHead™.
Artykuły
-
Tunele
Przegląd projektów tunelowych i mikrotunelowych
Prezentujemy wybrane projekty tunelowe i mikrotunelowe z kraju i ze świataTekst redakcyjny, Inżynieria BezwykopowaOpublikowano: 27-01-2023 -
Tunele
Przegląd projektów tunelowych i mikrotunelowych
Prezentujemy wybrane projekty tunelowe i mikrotunelowe z kraju i ze świata
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Znowu Sylwester?
I nie chodzi tu bynajmniej o naszego kolegę z Wielkopolski, Sylwestra S., którego przy tej okazji serdecznie pozdrawiam. Chodzi niestety o symboliczne przedstawienie upływu czasu. Gdy „wpadłem” jakiś czas temu do zaprzyjaźnionej firmy zajmującej się obróbką metali i zaczepiłem kolegów staropolskim „jak leci”, odpowiedzieli, że całkiem nieźle, pracy dużo, sytuacja firmy w miarę stabilna, tylko te Sylwestry jakby coraz częściej. I to jest niestety prawda. Czas ostatnio płynie coraz szybciej, powiedziałbym nawet, że trochę za szybko.Michał Andrzejewski, Gamm-Bud sp. z o.o.Opublikowano: 27-01-2023 -
Inż. Bezwykopowa
Znowu Sylwester?
I nie chodzi tu bynajmniej o naszego kolegę z Wielkopolski, Sylwestra S., którego przy tej okazji serdecznie pozdrawiam. Chodzi niestety o symboliczne przedstawienie upływu czasu. Gdy „wpadłem” jakiś czas temu do zaprzyjaźnionej firmy zajmującej się obróbką metali i zaczepiłem kolegów staropolskim „jak leci”, odpowiedzieli, że całkiem nieźle, pracy dużo, sytuacja firmy w miarę stabilna, tylko te Sylwestry jakby coraz częściej. I to jest niestety prawda. Czas ostatnio płynie coraz szybciej, powiedziałbym nawet, że trochę za szybko.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Felieton konferencyjny
Zapewne każdy z nas brał kiedyś udział w konferencji technicznej. Może byłeś uczestnikiem z własnego wyboru, być może kolega dał ci taką rekomendację. Być może miałeś dylemat i pewne trudności z podjęciem decyzji: czy powinieneś się zarejestrować i jechać. Konferencja to koszt dla twojego czasu i budżetu. Jednak jest też wiele pozytywnych aspektów. Możesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Bez względu na to, czy jesteś projektantem, geologiem, inżynierem rurociągowym czy wiertnikiem – konferencje techniczne mogą pomóc ci się rozwinąć. Dzieje się tak, ponieważ uczysz się od ekspertów z twojej dziedziny lub dziedzin pokrewnych. Możesz odkrywać nowe rozwiązania i zobaczyć coś, co wcześniej przegapiłeś.Robert Osikowicz, Firma nieznanaOpublikowano: 27-01-2023 -
Inż. Bezwykopowa
Felieton konferencyjny
Zapewne każdy z nas brał kiedyś udział w konferencji technicznej. Może byłeś uczestnikiem z własnego wyboru, być może kolega dał ci taką rekomendację. Być może miałeś dylemat i pewne trudności z podjęciem decyzji: czy powinieneś się zarejestrować i jechać. Konferencja to koszt dla twojego czasu i budżetu. Jednak jest też wiele pozytywnych aspektów. Możesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Bez względu na to, czy jesteś projektantem, geologiem, inżynierem rurociągowym czy wiertnikiem – konferencje techniczne mogą pomóc ci się rozwinąć. Dzieje się tak, ponieważ uczysz się od ekspertów z twojej dziedziny lub dziedzin pokrewnych. Możesz odkrywać nowe rozwiązania i zobaczyć coś, co wcześniej przegapiłeś.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Kilka słów o…
Krzysztofie Kubliku, właścicielu firmy PROTECKrzysztof Kublik, Protec Krzysztof KublikOpublikowano: 27-01-2023 -
Inż. Bezwykopowa
Kilka słów o…
Krzysztofie Kubliku, właścicielu firmy PROTEC
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Normy i standardy zawsze są w tyle za rozwojem rynków i technologii
O specyfice azjatyckiego rynku technologii bezwykopowych oraz globalnych wyzwaniach stojących przed branżą rozmawiamy z prof. Keh-Jian (Albertem) Shou, nowym przewodniczącym International Society for Trenchless Technology (ISTT) – Międzynarodowego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych.Wojciech Harpula, Firma nieznanaOpublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- ISTT
-
Inż. Bezwykopowa
Normy i standardy zawsze są w tyle za rozwojem rynków i technologii
O specyfice azjatyckiego rynku technologii bezwykopowych oraz globalnych wyzwaniach stojących przed branżą rozmawiamy z prof. Keh-Jian (Albertem) Shou, nowym przewodniczącym International Society for Trenchless Technology (ISTT) – Międzynarodowego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Pojawia się wiele ekscytujących możliwości, których branża bezwykopowa nie powinna przegapić
Państwa w ciągu najbliższych lat będą wydawać potężne pieniądze na przeciwdziałanie skutkom zmian klimatycznych. Żeby sięgnąć po te budżety, trzeba zaoferować odpowiednie rozwiązania techniczne. Dlaczego branża bezwykopowa wciąż ich nie ma? Jak można to zmienić? Gdzie kryje się największy potencjał rozwoju? Rozmawiamy o tym z Rolandem Wańkiem, dyrektorem generalnym IKT (Instytutu Infrastruktury Podziemnej)Roland W. Waniek, IKT - Institut für Unterirdische Infrastruktur gGmbHOpublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- IKT
-
Inż. Bezwykopowa
Pojawia się wiele ekscytujących możliwości, których branża bezwykopowa nie powinna przegapić
Państwa w ciągu najbliższych lat będą wydawać potężne pieniądze na przeciwdziałanie skutkom zmian klimatycznych. Żeby sięgnąć po te budżety, trzeba zaoferować odpowiednie rozwiązania techniczne. Dlaczego branża bezwykopowa wciąż ich nie ma? Jak można to zmienić? Gdzie kryje się największy potencjał rozwoju? Rozmawiamy o tym z Rolandem Wańkiem, dyrektorem generalnym IKT (Instytutu Infrastruktury Podziemnej)
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Budujemy silną, stabilną i rozpoznawalną markę
O działalności i rozwoju spółki, jej zagranicznej ekspansji, oferowanych produktach i najnowszych trendach w bezwykopowej renowacji rozmawiamy z prezesem firmy POliner Tomaszem GoździoremTomasz Michał Goździor, POliner sp. z o.o.Opublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- Poliner
-
Inż. Bezwykopowa
Budujemy silną, stabilną i rozpoznawalną markę
O działalności i rozwoju spółki, jej zagranicznej ekspansji, oferowanych produktach i najnowszych trendach w bezwykopowej renowacji rozmawiamy z prezesem firmy POliner Tomaszem Goździorem
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Koszty pod kontrolą
Z tekstu dowiesz się: jakie elementy składają się na pojęcie jakości wykładzin CIPP, jaką rolę pełnią badania laboratoryjne, jak do dbałości o jakość podchodzą dostawcy surowców.Tomasz Michał Goździor, POliner sp. z o.o.Opublikowano: 27-01-2023 -
Inż. Bezwykopowa
Koszty pod kontrolą
Z tekstu dowiesz się: jakie elementy składają się na pojęcie jakości wykładzin CIPP, jaką rolę pełnią badania laboratoryjne, jak do dbałości o jakość podchodzą dostawcy surowców.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Technologia CIPP ma już 50 lat. Jej rozwój jeszcze się nie zakończył
O narodzinach i rozwoju technologii CIPP, obecnym stanie rynku i perspektywach na przyszłość oraz dorobku Insituform Linings rozmawiamy z Rafałem Chartem - Business Development Managerem w tej firmieRafał Chart, Insituform Linings LtdOpublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- insituform linings
-
Inż. Bezwykopowa
Technologia CIPP ma już 50 lat. Jej rozwój jeszcze się nie zakończył
O narodzinach i rozwoju technologii CIPP, obecnym stanie rynku i perspektywach na przyszłość oraz dorobku Insituform Linings rozmawiamy z Rafałem Chartem - Business Development Managerem w tej firmie
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Primus Line®
Primus Line® to uniwersalne rozwiązanie w technologii slipliningu do bezwykopowej renowacji rur ciśnieniowych. System oparty jest na elastycznym, trójwarstwowym rękawie zbrojonym włóknami aramidowymi oraz specjalnie opracowanych łącznikach. Zoptymalizowany system, dopasowany do wymagań wysokiego, średniego i niskiego ciśnienia, sprawia, że Primus Line® jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem do renowacji rurociągów, które z racji wieku wymagają naprawy.Artykuł promocyjny, Firma nieznanaOpublikowano: 27-01-2023 -
Inż. Bezwykopowa
Primus Line®
Primus Line® to uniwersalne rozwiązanie w technologii slipliningu do bezwykopowej renowacji rur ciśnieniowych. System oparty jest na elastycznym, trójwarstwowym rękawie zbrojonym włóknami aramidowymi oraz specjalnie opracowanych łącznikach. Zoptymalizowany system, dopasowany do wymagań wysokiego, średniego i niskiego ciśnienia, sprawia, że Primus Line® jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem do renowacji rurociągów, które z racji wieku wymagają naprawy.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Kluczowe jest własne doświadczenie w zakresie włókien szklanych
Z tekstu dowiesz się: do ilu krajów trafiają wykładziny firmy RELINEEUROPE, dlaczego zdecydowano się zainwestować we własne centrum, jak na co dzień wygląda praca zakładu w Rheine.Jakub Kania, RELINEEUROPE AGOpublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- RELINEEUROPE
-
Inż. Bezwykopowa
Kluczowe jest własne doświadczenie w zakresie włókien szklanych
Z tekstu dowiesz się: do ilu krajów trafiają wykładziny firmy RELINEEUROPE, dlaczego zdecydowano się zainwestować we własne centrum, jak na co dzień wygląda praca zakładu w Rheine.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Największa taka instalacja w Polsce
Z tekstu dowiesz się: jak ważny jest zbiornik Czerniakowski, dlaczego instalację wykładzin CIPP rozpoczynano w środku nocy, co było dla wykonawcy szczególnym wyzwaniem.Sylwester Szostak, RTi Austria GmbHOpublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- rti austria
-
Inż. Bezwykopowa
Największa taka instalacja w Polsce
Z tekstu dowiesz się: jak ważny jest zbiornik Czerniakowski, dlaczego instalację wykładzin CIPP rozpoczynano w środku nocy, co było dla wykonawcy szczególnym wyzwaniem.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Czasami MAŁY może zaoferować WIĘCEJ
Z tekstu dowiesz się: gdzie powstała nowa siedziba firmy Terkan, ile zadań spółka zrealizowała w 2022 r., jaki sprzęt wkrótce wzmocni park maszyn.Krzysztof Twardowski, Firma nieznanaOpublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- Terkan
-
Inż. Bezwykopowa
Czasami MAŁY może zaoferować WIĘCEJ
Z tekstu dowiesz się: gdzie powstała nowa siedziba firmy Terkan, ile zadań spółka zrealizowała w 2022 r., jaki sprzęt wkrótce wzmocni park maszyn.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
CONStruktywne rozwiązania
Cons Control System od prawie ćwierćwiecza jest obecny na polskim rynku renowacyjnym. Wraz z rozwojem firmy otwierały się nowe możliwości i poszerzał się zakres technologii, jakimi dysponowała. Dzisiaj Cons Control System posiada najnowocześniejszą bazę sprzętową w Polsce i niestraszne są nam największe wyzwania. Z powodzeniem jesteśmy w stanie poddać renowacji kanały od średnicy DN50 do średnicy… W zasadzie, jak mówią w wielkim świecie „sky is the limit”, jeżeli chodzi o górną granicę naszych możliwości.Artykuł Promocyjny, Cons Control SystemOpublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- Cons Control System
-
Inż. Bezwykopowa
CONStruktywne rozwiązania
Cons Control System od prawie ćwierćwiecza jest obecny na polskim rynku renowacyjnym. Wraz z rozwojem firmy otwierały się nowe możliwości i poszerzał się zakres technologii, jakimi dysponowała. Dzisiaj Cons Control System posiada najnowocześniejszą bazę sprzętową w Polsce i niestraszne są nam największe wyzwania. Z powodzeniem jesteśmy w stanie poddać renowacji kanały od średnicy DN50 do średnicy… W zasadzie, jak mówią w wielkim świecie „sky is the limit”, jeżeli chodzi o górną granicę naszych możliwości.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Gwarancja renowacji perfekcyjnej… i na długie lata
Z tekstu dowiesz się: dlaczego moduły GRP to najpopularniejszy sposób renowacji dużych grawitacyjnych kanałów przełazowych i o nietypowych kształtach, jak wygląda proces ich produkcji, co jest kluczowe dla przeprowadzenia renowacji modułami GRP w założonym terminie.Mariusz Iwanejko, BLEJKAN S.A.Opublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- Marplast
-
Inż. Bezwykopowa
Gwarancja renowacji perfekcyjnej… i na długie lata
Z tekstu dowiesz się: dlaczego moduły GRP to najpopularniejszy sposób renowacji dużych grawitacyjnych kanałów przełazowych i o nietypowych kształtach, jak wygląda proces ich produkcji, co jest kluczowe dla przeprowadzenia renowacji modułami GRP w założonym terminie.
Artykuły
-
Wod-Kan
Energia ze źródeł odnawialnych szansą na zieloną przyszłość
Z tekstu dowiesz się: na czym polega projekt modernizacji oczyszczalni ścieków Płaszów, z jakich środków jest finansowany, jakie efekty przyniesie jego realizacja.Artykuł Promocyjny, Firma nieznanaOpublikowano: 27-01-2023 -
Wod-Kan
Energia ze źródeł odnawialnych szansą na zieloną przyszłość
Z tekstu dowiesz się: na czym polega projekt modernizacji oczyszczalni ścieków Płaszów, z jakich środków jest finansowany, jakie efekty przyniesie jego realizacja.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Nawet w najtwardszych skałach można wiercić szybko, dokładnie i z troską o środowisko
Rynek bezwykopowych usług jest jednym z lepiej rozwijających się sektorów szeroko rozumianego budownictwa. Wynika to z faktu, że w terenach zabudowanych technologia bezwykopowa pozwala prowadzić prace bez konieczności niszczenia istniejącej już infrastruktury.Artykuł promocyjny, Przedsiębiorstwo Handlowo–Usługowe TECHPOL Kruk SławomirOpublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- techpol
-
Inż. Bezwykopowa
Nawet w najtwardszych skałach można wiercić szybko, dokładnie i z troską o środowisko
Rynek bezwykopowych usług jest jednym z lepiej rozwijających się sektorów szeroko rozumianego budownictwa. Wynika to z faktu, że w terenach zabudowanych technologia bezwykopowa pozwala prowadzić prace bez konieczności niszczenia istniejącej już infrastruktury.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Rury na miarę i każde wyzwanie
Z tekstu dowiesz się: jaka jest dla spółki najważniejsza inwestycja w Polsce, które produkty są najbardziej popularne, jaki wpływ na otoczenie rynkowe ma trudna sytuacja gospodarcza.Paweł Niewiadomski, HABA-BETON Johann Bartlechner sp. z o.o.Opublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- Rury
- HABA-Beton
-
Inż. Bezwykopowa
Rury na miarę i każde wyzwanie
Z tekstu dowiesz się: jaka jest dla spółki najważniejsza inwestycja w Polsce, które produkty są najbardziej popularne, jaki wpływ na otoczenie rynkowe ma trudna sytuacja gospodarcza.
Artykuły
-
Inż. Bezwykopowa
Kompleksowa analiza czynników krytycznych wpływających na produktywność układania rur metodą mikrotunelowania
Z tekstu dowiesz się: jakie czynniki wpływają na sukces projektów mikrotunelowych, z czego najczęściej wynikają problemy podczas realizacji robót, jaki wpływ na przebieg prac mają warunki geologiczne.Mohit Jain, Wydział Inżynierii Cywilnej, Indyjski Instytut Technologii w Madrasie, IndieOpublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- Mikrotunelowanie
- ISTT
-
Inż. Bezwykopowa
Kompleksowa analiza czynników krytycznych wpływających na produktywność układania rur metodą mikrotunelowania
Z tekstu dowiesz się: jakie czynniki wpływają na sukces projektów mikrotunelowych, z czego najczęściej wynikają problemy podczas realizacji robót, jaki wpływ na przebieg prac mają warunki geologiczne.
Artykuły
-
Prawo i Zarządzanie
Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych
Z tekstu dowiesz się: na czym polegają zmiany w zakresie nadzoru właścicielskiego, jakie problemy interpretacyjne mogą powodować, jakie są skutki wprowadzenia zasady biznesowej oceny sytuacji.Jędrzej Bujny, Kancelaria Prawna BUJNY prawo dla ekosystemuOpublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- Prawo
-
Prawo i Zarządzanie
Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych
Z tekstu dowiesz się: na czym polegają zmiany w zakresie nadzoru właścicielskiego, jakie problemy interpretacyjne mogą powodować, jakie są skutki wprowadzenia zasady biznesowej oceny sytuacji.
Artykuły
-
Prawo i Zarządzanie
Specprzepisy waloryzacyjne
Czy potrzebowaliśmy tego „lekarstwa” i czy będzie skuteczne?Katarzyna Grala-Latawiec, radca prawnyOpublikowano: 27-01-2023- TAGI:
- Prawo
-
Prawo i Zarządzanie
Specprzepisy waloryzacyjne
Czy potrzebowaliśmy tego „lekarstwa” i czy będzie skuteczne?
Artykuły
-
Prawo i Zarządzanie
Środki ochrony prawnej w postępowaniu o udzielenie zamówienia – czy przysługują wykonawcy, który wygrał przetarg?
Z tekstu dowiesz się: komu przysługują środki ochrony prawnej według ustawy Pzp, w jakich sytuacjach można z nich korzystać, jak skutecznie wnieść odwołanie w postępowaniu przetargowym.Marek Tomasik, Grupa Doradcza KZPOpublikowano: 27-01-2023 -
Prawo i Zarządzanie
Środki ochrony prawnej w postępowaniu o udzielenie zamówienia – czy przysługują wykonawcy, który wygrał przetarg?
Z tekstu dowiesz się: komu przysługują środki ochrony prawnej według ustawy Pzp, w jakich sytuacjach można z nich korzystać, jak skutecznie wnieść odwołanie w postępowaniu przetargowym.
Artykuły
-
'GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele 4/2024 [89]'
-
Trudny rok za nami, lepszy przed nami!
-
Znajdź pracę, którą lubisz, a nie przepracujesz ani jednego dnia
-
Zadbaj o bezpieczeństwo Twojej inwestycji
-
Dzieje się w Polsce
-
Przegląd geoinżynieryjny
-
Wielka woda przeszła
-
Jedyny hub głębokowodny na Bałtyku
-
Przegląd drogowy
-
Droga ekspresowa S6
-
Droga ekspresowa S61 niemal ukończona. To część trasy Via Baltica w Polsce
-
Efektywne gospodarowanie wodą – nawierzchnie wodoprzepuszczalne Pervia
-
Przyszłość inżynierii lądowej
-
Przegląd mostowy
-
Zniszczenie mostów w Głuchołazach
-
Przegląd tunelowy
-
50 lat ITA-AITES
-
Jak bardzo polskie budownictwo tunelowe zmieniło się w ostatnich latach?
-
Krok milowy w sprawie budowy metra – największej infrastrukturalnej inwestycji Krakowa
-
Zaczyny uszczelniająco-wypełniające przy tunelach TBM
-
-
'Inżynieria Bezwykopowa 4/2024 [96]'
-
Za nami trudny rok. A co przed branżą?
-
Przegląd projektów tunelowych i mikrotunelowych
-
Kilka słów o…
-
Minus jeden
-
Dzieje się w Polsce
-
Rehabilitacja a renowacja rurociągów jako pojęcia podstawowe
-
Debata: co za, a co przed nami?
-
Nie czekaliśmy ani minuty. Stanęliśmy na wysokości zadania
-
Wodociągowcy znów trzymali się razem
-
Świadomość i doświadczenie Inwestora kluczowym elementem w procesie renowacji rurociągów
-
Renowacja stacji pomp metodą firmy PREDL – panele FRP
-
Różne strategie, ale jeden cel
-
Dbamy o jakość i czas prac oraz koszty inwestora w przyszłości
-
Morskie farmy wiatrowe
-
Małe HDD w projekcie średniej wielkości
-
Alternatywne metody kontraktowania prac
-
Wprowadzenie do inżynierii płynów wiertniczych - część 5
-
Energetyka schodzi pod ziemię
-
Dyrektywa w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi – ante portas
-
Kiedy problemy podwykonawcy stają się problemami inwestora
-
Kary umowne a usuwanie wad nieistotnych
-
W strzelectwie ważna jest jak najwyższa skuteczność
-
-
'Inżynieria Bezwykopowa 3/2024 [95]'
-
Szanse za horyzontem
-
Najbardziej kompaktowa wiertnica skalna
-
Powódź
-
Dobre praktyki
-
Kilka słów o…
-
Dzieje się w Polsce
-
W małym mieście sieć też może być na światowym poziomie
-
Magistrala ma ponad 150 lat
-
SAERTEX-LINER® H2O
-
Wodór to jeszcze odległa przyszłość, ale przygotowywać trzeba się już
-
Ważne gazociągi dla Mazowsza i Małopolski
-
Wprowadzenie do inżynierii płynów wiertniczych - część 4
-
Technologie bezwykopowe w elektrowniach atomowych
-
WaTuCab
-
Kształtowanie wynagrodzeń w spółkach komunalnych – cz. II
-
Niesymetryczne roszczenia związane z przedłużonym czasem wykonywania umowy
-
Mam nadzieję na kolejne, rekordowe karpie
-
-
'GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele 3/2024 [88]'
-
Warto rozmawiać i dzielić się doświadczeniami
-
Dzieje się w Polsce
-
Przegląd geoinżynieryjny
-
Wykopy w sąsiedztwie wałów przeciwpowodziowych
-
Wcześniej lub później, ale wielka woda na pewno przyjdzie
-
Geotechnika na lotniskach
-
Duży ruch w portach morskich
-
Była stacja benzynowa, będzie park
-
Odbudowa zniszczonej DK28 w Kasinie Wielkiej w Małopolsce
-
Przystanek Koziny - podziemne miasto w sercu Łodzi
-
Więcej niż beton towarowy
-
Palownica Comacchio CH 450
-
Nowoczesne technologie remediacji
-
Przegląd drogowy
-
Autostrada A2 na wschód i zachód od stolicy
-
Przegląd mostowy
-
Rekordowy most coraz widoczniejszy
-
To mosty zamieniają miasta w spójne przestrzenie
-
Przegląd tunelowy
-
Linie kolejowe w Polsce schodzą pod ziemię
-
Łódzkie „metro”, czyli plac budowy tylko dla najlepszych fachowców
-
Trasa S3 otwarta
-
Z Warszawy wyjedziemy tunelami
-
Koniec długich przygotowań
-
Mont Cenis Tunnel
-
Tunel zatapiany Dania–Niemcy
-
Przegląd projektów HDD
-
-
'GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele 2/2024 [87]'
-
Obiecująca perspektywa
-
Nagrody TYTAN - nowa odsłona!
-
Dzieje się w Polsce
-
Przegląd geoinżynieryjny
-
Stabilizacja osuwiska przy zabytkowym pałacu w Grybowie
-
Innowacyjna usługa pogrążania rur średnio i wielkośrednicowych w obszarze wód morskich i śródlądowych
-
Comacchio MC 9
-
Przegląd drogowy
-
Drogi ekspresowe między wschodem a zachodem Polski
-
Zakopianka staje się prawdziwą górską drogą
-
Przegląd mostowy
-
Rail Baltica
-
Warszawa ma powód do dumy
-
Zespół Aarsleff zaprojektował i wykonał fundamenty kładki przez Wisłę w Warszawie
-
Przegląd tunelowy
-
Ten tunel to WYZWANIE DLA NAJLEPSZYCH
-
Budujemy w nieprzewidywalnym podłożu, więc mamy co robić
-
JEDEN tunel, WIELE wyzwań, SPECJALNE rozwiązania
-
Realizacja portali tunelowych w ramach budowy drogi ekspresowej S1 na odcinku Przybędza – Milówka
-
Warszawa zbuduje kolejne linie metra
-
Mediacja i koncyliacja przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej RP
-
Kiedy spór o treść SWZ ma największe szanse na pozytywne zakończenie?
-
Zdecyduj, kto dostanie nagrody TYTAN 2024 w obszarze geoinżynierii i budownictwa podziemnego
-
-
'Inżynieria Bezwykopowa 2/2024 [94]'
-
Czekać i nie tracić nadziei
-
Nominowani do nagrody TYTAN 2024 w obszarze inżynierii bezwykopowej. Oddaj swój głos!
-
Zdecyduj, komu przypadną nagrody TYTAN 2024 w obszarze inżynierii bezwykopowej
-
Przegląd projektów tunelowych i mikrotunelowych
-
Nasi tu byli
-
Projekt idealny
-
Kilka słów o…
-
Czy technologie bezwykopowe mogą być stosowane w celu spełnienia wymogów w zakresie wyłączenia azbestu z użytkowania do 2032 roku?
-
Dzieje się w Polsce
-
Zawsze gramy zespołowo i jesteśmy otwarci na nowoczesne technologie
-
Jesteśmy pełni pomysłów i wykorzystujemy doświadczenie realizacyjne
-
Dwa lata montażu, kilkadziesiąt lat bezpieczeństwa
-
Specyfika branży CIPP, czyli styren jest wśród nas
-
Renowacja studni kanalizacyjnych z wykorzystaniem elementów DURA.PORT
-
Fundusze EOG i fundusze norweskie inwestycją w przyszłość
-
Stowarzyszenie ideaTECH w trosce o przyszłe pokolenia
-
Horizontal Drilling International
-
TERRA-JET DJ 20 w akcji
-
Innowacyjny system powłokowy to gwarancja pełnej ochrony antykorozyjnej rur podczas instalacji bezwykopowych
-
Dobór racjonalnej/optymalnej technologii bezwykopowej budowy rurociągów
-
Wprowadzenie do inżynierii płynów wiertniczych - część 3
-
Czy jesteśmy gotowi na rewolucję w fakturowaniu?
-
Kształtowanie wynagrodzeń w spółkach komunalnych – cz. I
-
Ustawianie przetargów metodą na brak środków
-
Przesuwać granicę możliwości
-
Zdecyduj, kto dostanie nagrody TYTAN 2024 w obszarze gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej
-
-
'GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele 1/2024 [86]'
-
Wielkie możliwości i wielkie wyzwania
-
Nowa odsłona Nagród TYTAN
-
Dzieje się w Polsce
-
Wiatrowe farmy morskie i lądowe
-
Ubezpieczenie - ważny element kontraktu
-
Przegląd geoinżynieryjny
-
Terminal LNG w Świnoujściu
-
Przegląd drogowy
-
GDDKiA. Co drogowcy planują w 2024 roku
-
Rail Baltica
-
Dojazd koleją do lotniska Katowice-Pyrzowice jest już możliwy
-
Przegląd mostowy
-
Najdłuższy most w Małopolsce otwarty
-
Wielkie stalowe elementy usprawnią podróże nad Wisłą
-
Przegląd tunelowy
-
To będzie najdłuższy tunel w Polsce
-
Budowa obwodnicy Zabierzowa
-
-
'Inżynieria Bezwykopowa 1/2024 [93]'
-
Czas zmian
-
Nowa odsłona Nagród TYTAN
-
Przegląd projektów HDD
-
Zeznanie
-
Kilka słów o…
-
Czy mikroplastik może uwalniać się z rur zbudowanych z tworzyw sztucznych?
-
Dzieje się w Polsce
-
Dobór technologii bezwykopowej w zależności od warunków inwestycji
-
Znów chcielibyśmy napędzać lokalną gospodarkę
-
Elektryfikacja branży bezwykopowej
-
Projekty renowacyjne w Finlandii
-
Targi WOD-KAN w tym roku po raz 30.!
-
Inwestycje Gaz-Systemu
-
Realizacja przy użyciu maszyny TRACTO
-
Wprowadzenie do inżynierii płynów wiertniczych - część 2
-
Modułowy system oczyszczania płynów wiertniczych
-
Trenczery
-
Rola świadków w sądzie powszechnym i postępowaniu arbitrażowym
-
Zezwolenie na prowadzenie działalności wodociągowo-kanalizacyjnej w świetle uchwały Sądu Najwyższego z 13 września 2023 r.
-
Niewystarczające aneksy waloryzacyjne
-
Antarktyda jest nieporównywalna z jakimkolwiek innym miejscem na Ziemi
-
-
'GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele 4/2023 [85]'
-
Są powody do optymizmu
-
Dzieje się w Polsce
-
To nie był łatwy rok
-
Benefity to niezbędna wartość dodana
-
Ubezpieczenie grupowe to świetny benefit
-
Redukcja śladu węglowego
-
Przegląd geoinżynieryjny
-
Mocno pracujemy, aby być o krok przed konkurencją
-
Można się po nas spodziewać wszystkiego!
-
Przegląd drogowy
-
Drogi krajowe i szybkiego ruchu w 2023
-
PONAD 300 km drenażu GXP® Dren 5+5 DUO wbudowanego przy realizacji dróg ekspresowych i autostrad w Polsce uwieńczone złotym medalem na Targach BUDMA 2023
-
Moduły GRP w budownictwie drogowym
-
Autostradą do Nowej Infrastruktury
-
HS2 - największa inwestycja infrastrukturalna w Europie pełna innowacyjnych rozwiązań
-
Przegląd mostowy
-
Ustroje zintegrowane posadowione pośrednio jako alternatywa dla klasycznych ustrojów belkowych
-
Przegląd tunelowy
-
System monitoringu atmosfery w tunelu w Świnoujściu w świetle najnowszych trendów
-
Wszystkie budowane tunele pod nadzorem górników
-
-
'Inżynieria Bezwykopowa 4/2023 [92]'
-
Z optymizmem w nowy rok!
-
Georg Fischer łączy się z Uponor
-
Przegląd projektów tunelowych i mikrotunelowych
-
Wesoły Romek czy Cienki Bolek?
-
Ryzyko kontraktowe
-
Kilka słów o…
-
Na ile niebezpieczne jest używanie styrenu w produkcji rękawów CIPP
-
Dzieje się w Polsce
-
Żegnamy niełatwy rok
-
PWiK w Jarocinie sięga po innowacyjne rozwiązania
-
Dziś tworzymy przyszłość
-
CIPP okiem inwestorów
-
Sztuczna inteligencja
-
Najważniejsze są: SZYBKA reakcja, DOKŁADNE pomiary i PRECYZYJNY montaż
-
Kto nie idzie do przodu, ten się cofa
-
HABA-Beton - Budujemy kanalizacje deszczowe.
-
Wprowadzenie do inżynierii płynów wiertniczych
-
Analiza współczynnika tarcia w otworach HDD na wybranych przykładach
-
Najdłuższy przewiert HDD w Polsce na budowie gazociągu
-
Certyfikacja wykonawców zamówień publicznych, czyli ambitne zadanie cały czas do wykonania
-
Opinia biegłego w sporach budowlanych – perspektywa sądu powszechnego i sądu polubownego
-
Nowe zasady ustalania opłat za przelewy burzowe
-
Wyjaśnienia, uzupełnienia i modyfikacje oferty
-
Jak będzie smakowało wino dojrzewające w betonie?
-