ZAREJESTRUJ SIĘ, jeśli nie masz jeszcze konta
...a zyskasz dostęp do:
- wszystkich funkcjonalności serwisu
- bezpłatnych wydań on-line czasopisma "GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele"
- bezpłatnych wydań on-line czasopisma "Inżynieria Bezwykopowa"
Rejestracja
jeszcze kilka kliknięć i bedziesz mógł cieszyć się z dodatkowych, bezpłatnych funkcji portalu!

-
WiadomośćGeoinżynieria
Warszawa Zachodnia i jej podziemne wyzwania — kulisy modernizacji stacji [FILM]
Dobiega końca jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych ostatnich lat — modernizacja stacji kolejowej Warszawa Zachodnia. W ramach tego ambitnego przedsięwzięcia, realizowanego na zlecenie generalnego wykonawcy, firmy Budimex, spółka Soletanche Polska była odpowiedzialna za zaprojektowanie i wykonanie fundamentów oraz podziemnej obudowy nowego obiektu stacji.NieznajomyOpublikowano: 06-05-2025- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Warszawa Zachodnia i jej podziemne wyzwania — kulisy modernizacji stacji [FILM]
Dobiega końca jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych ostatnich lat — modernizacja stacji kolejowej Warszawa Zachodnia. W ramach tego ambitnego przedsięwzięcia, realizowanego na zlecenie generalnego wykonawcy, firmy Budimex, spółka Soletanche Polska była odpowiedzialna za zaprojektowanie i wykonanie fundamentów oraz podziemnej obudowy nowego obiektu stacji.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Pałac Lubomirskich w Lublinie zyska dodatkową przestrzeń pod ziemią
Soletanche Polska realizuje fundamenty pod kolejną inwestycję muzealną. W ramach projektu „Przebudowa Pałacu Lubomirskich w Lublinie na potrzeby Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej” firma odpowiada za wykonanie specjalistycznych robót geotechnicznych oraz konstrukcyjnych, umożliwiających powstanie nowych kondygnacji podziemnych, jednocześnie zachowując istniejącą bryłę obiektu. Jacek Zdunek, Kierownik Projektu w Soletanche Polska: „Kończymy już realizację zewnętrznych kolumn podbicia pałacu w technologii jet-grouting i rozpoczynamy prace wewnątrz budynku”.NieznajomyOpublikowano: 17-02-2025- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Pałac Lubomirskich w Lublinie zyska dodatkową przestrzeń pod ziemią
Soletanche Polska realizuje fundamenty pod kolejną inwestycję muzealną. W ramach projektu „Przebudowa Pałacu Lubomirskich w Lublinie na potrzeby Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej” firma odpowiada za wykonanie specjalistycznych robót geotechnicznych oraz konstrukcyjnych, umożliwiających powstanie nowych kondygnacji podziemnych, jednocześnie zachowując istniejącą bryłę obiektu. Jacek Zdunek, Kierownik Projektu w Soletanche Polska: „Kończymy już realizację zewnętrznych kolumn podbicia pałacu w technologii jet-grouting i rozpoczynamy prace wewnątrz budynku”.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Muzeum Getta Warszawskiego – innowacyjne podejście do ochrony historii
Budowa Muzeum Getta Warszawskiego to przykład innowacyjnego podejścia do projektowania i realizacji inwestycji budowlanych, które łączą nowoczesne technologie, poszanowanie historii oraz troskę o środowisko. Studenci specjalizacji Inżynieria Sanitarna i Wodna studiów I stopnia kierunku Inżynieria Środowiska z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej odwiedzili plac budowy, by zobaczyć, jak teoria przeplata się z praktyką, a także, jak w rzeczywistości wygląda rozwiązywanie skomplikowanych problemów inżynieryjnych.NieznajomyOpublikowano: 10-01-2025- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Muzeum Getta Warszawskiego – innowacyjne podejście do ochrony historii
Budowa Muzeum Getta Warszawskiego to przykład innowacyjnego podejścia do projektowania i realizacji inwestycji budowlanych, które łączą nowoczesne technologie, poszanowanie historii oraz troskę o środowisko. Studenci specjalizacji Inżynieria Sanitarna i Wodna studiów I stopnia kierunku Inżynieria Środowiska z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej odwiedzili plac budowy, by zobaczyć, jak teoria przeplata się z praktyką, a także, jak w rzeczywistości wygląda rozwiązywanie skomplikowanych problemów inżynieryjnych.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Budowa tunelu tramwajowego pod Alejami Jerozolimskimi w Warszawie
Trwa realizacja jednego z kluczowych projektów infrastrukturalnych stolicy – budowa pierwszego podziemnego tunelu tramwajowego w Warszawie. Ten odcinek w dzielnicy Ochota będzie rozpoczynał się pod Dworcem Warszawa Zachodnia, przebiegał przez Park Pięciu Sióstr i kończył w rejonie ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r., gdzie trasa połączy się z istniejącą siecią tramwajową.NieznajomyOpublikowano: 24-12-2024- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Budowa tunelu tramwajowego pod Alejami Jerozolimskimi w Warszawie
Trwa realizacja jednego z kluczowych projektów infrastrukturalnych stolicy – budowa pierwszego podziemnego tunelu tramwajowego w Warszawie. Ten odcinek w dzielnicy Ochota będzie rozpoczynał się pod Dworcem Warszawa Zachodnia, przebiegał przez Park Pięciu Sióstr i kończył w rejonie ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r., gdzie trasa połączy się z istniejącą siecią tramwajową.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Komora „RETKINIA” – Soletanche Polska zakończyło produkcję ścian szczelinowych
Trwa budowa konstrukcji oporowej komory „Retkinia” w ramach projektu „Budowa tunelu dalekobieżnego w Łodzi w ciągu linii kolejowej nr 85 wraz z włączeniem w linię kolejową nr 14”. To właśnie stąd rozpocznie pracę tarcza TBM, która wydrąży tunel dalekobieżny w kierunku dworca Łódź Fabryczna. – Po pięciu miesiącach intensywnych prac zakończyliśmy budowę ścian szczelinowych, które stanowią obudowę wykopu, konstrukcję komory oraz jej fundament. – mówi Wojciech Walczak, Kierownik Projektu w Soletanche Polska. Dodaje: – Ściany mają grubość 120 centymetrów i osiągają głębokość 45 metrów. Ich imponujące rozmiary sprawiły, że montaż wielkogabarytowych koszy zbrojeniowych, ważących ponad 10 ton każdy, stanowił nie lada wyzwanie.NieznajomyOpublikowano: 11-09-2024- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Komora „RETKINIA” – Soletanche Polska zakończyło produkcję ścian szczelinowych
Trwa budowa konstrukcji oporowej komory „Retkinia” w ramach projektu „Budowa tunelu dalekobieżnego w Łodzi w ciągu linii kolejowej nr 85 wraz z włączeniem w linię kolejową nr 14”. To właśnie stąd rozpocznie pracę tarcza TBM, która wydrąży tunel dalekobieżny w kierunku dworca Łódź Fabryczna. – Po pięciu miesiącach intensywnych prac zakończyliśmy budowę ścian szczelinowych, które stanowią obudowę wykopu, konstrukcję komory oraz jej fundament. – mówi Wojciech Walczak, Kierownik Projektu w Soletanche Polska. Dodaje: – Ściany mają grubość 120 centymetrów i osiągają głębokość 45 metrów. Ich imponujące rozmiary sprawiły, że montaż wielkogabarytowych koszy zbrojeniowych, ważących ponad 10 ton każdy, stanowił nie lada wyzwanie.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych ma nowy zarząd
Działające od 2003 r. Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych ma nowe władze. Wyboru dokonano podczas walnego zgromadzenia w Bełchatowie.NieznajomyOpublikowano: 26-06-2024 -
Geoinżynieria
Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych ma nowy zarząd
Działające od 2003 r. Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych ma nowe władze. Wyboru dokonano podczas walnego zgromadzenia w Bełchatowie.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Można się po nas spodziewać wszystkiego!
Na temat sytuacji na rynku budowlanym, działaniach firmy, geotechnicznych wyzwaniach roku bieżącego i planach na kolejne lata rozmawiamy z Hubertem Tomczakiem, Dyrektorem Zarządzającym Soletenche Polska.NieznajomyOpublikowano: 21-12-2023 -
Geoinżynieria
Można się po nas spodziewać wszystkiego!
Na temat sytuacji na rynku budowlanym, działaniach firmy, geotechnicznych wyzwaniach roku bieżącego i planach na kolejne lata rozmawiamy z Hubertem Tomczakiem, Dyrektorem Zarządzającym Soletenche Polska.
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Iniekcja kompensacyjna skutecznie wsparła drążenie tunelu kolejowego pod łódzkimi kamienicami
Łódzkie kamienice są bezpieczne. Soletanche Polska, wykonawca iniekcji kompensacyjnej – technologii, która wsparła przejście tarczy TBM Katarzyna, podsumowuje zakończony pierwszy odcinek prac, w którym zaprojektowany tunel biegnie w świetle istniejących historycznych zabudowań Łodzi. Wojciech Walczak, project manager z ramienia wykonawcy fundamentowania specjalistycznego, opowiada, na czym polega technologia, jak przebiegały prace przy pierwszej fazie przejścia tarczy pod budynkami mieszkalnymi i dlaczego łodzianie mogą spać spokojnie.NieznajomyOpublikowano: 20-11-2023- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Iniekcja kompensacyjna skutecznie wsparła drążenie tunelu kolejowego pod łódzkimi kamienicami
Łódzkie kamienice są bezpieczne. Soletanche Polska, wykonawca iniekcji kompensacyjnej – technologii, która wsparła przejście tarczy TBM Katarzyna, podsumowuje zakończony pierwszy odcinek prac, w którym zaprojektowany tunel biegnie w świetle istniejących historycznych zabudowań Łodzi. Wojciech Walczak, project manager z ramienia wykonawcy fundamentowania specjalistycznego, opowiada, na czym polega technologia, jak przebiegały prace przy pierwszej fazie przejścia tarczy pod budynkami mieszkalnymi i dlaczego łodzianie mogą spać spokojnie.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Powstał film dokumentalny o budowie tunelu średnicowego w Łodzi
Jak wygląda praca geotechników przy wsparciu drążenia tunelu średnicowego pod łódzkimi kamienicami? Dzięki temu obrazowi widz będzie miał unikalną możliwość zostać częścią zespołu i spojrzeć na prace firmy geotechnicznej z pozycji wewnętrznego obserwatora. Tym razem zespół Soletanche Polska realizuje iniekcje kompensacyjną, to jest technologię umożliwiającą wzmocnienie podłoża pod kamienicami w trakcie drążenia tunelu przez tarczę TBM Katarzyna. Zapraszamy na jeden dzień z Wojciechem Walczakiem, Project Managerem z ramienia Soletanche.NieznajomyOpublikowano: 15-11-2023- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Powstał film dokumentalny o budowie tunelu średnicowego w Łodzi
Jak wygląda praca geotechników przy wsparciu drążenia tunelu średnicowego pod łódzkimi kamienicami? Dzięki temu obrazowi widz będzie miał unikalną możliwość zostać częścią zespołu i spojrzeć na prace firmy geotechnicznej z pozycji wewnętrznego obserwatora. Tym razem zespół Soletanche Polska realizuje iniekcje kompensacyjną, to jest technologię umożliwiającą wzmocnienie podłoża pod kamienicami w trakcie drążenia tunelu przez tarczę TBM Katarzyna. Zapraszamy na jeden dzień z Wojciechem Walczakiem, Project Managerem z ramienia Soletanche.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Technologie geotechniczne w służbie ochrony gospodarki wodnej
Z tekstu dowiesz się: czy grozi nam kryzys związany z brakiem wody, czy geotechnika może wypracować kompromis między urbanizacją a zachowaniem balansu retencyjnego, jakie technologie wspomagają realizacje infrastruktury odpowiedzialnej za gospodarowanie wodami.NieznajomyOpublikowano: 06-10-2023 -
Geoinżynieria
Technologie geotechniczne w służbie ochrony gospodarki wodnej
Z tekstu dowiesz się: czy grozi nam kryzys związany z brakiem wody, czy geotechnika może wypracować kompromis między urbanizacją a zachowaniem balansu retencyjnego, jakie technologie wspomagają realizacje infrastruktury odpowiedzialnej za gospodarowanie wodami.
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Aby zrealizować wizję Atelier Loegler, Soletanche podwiesiło zabytkową bryłę Teatru Polskiego na 18-metrowej, żelbetowej ścianie dociskowej
Pionierskie w skali kraju rozwiązanie geotechniczne zastosowane przy realizacji projektu nowego Teatru Polskiego w Szczecinie – tak można określić wykonaną po raz pierwszy w Polsce żelbetową kotwioną ścianę dociskową. „Nie boimy się wyzwań. Naszą misją jest pomagać spełniać marzenia architektów o interesujących i skomplikowanych bryłach. Aby te marzenia mogły się ziścić, należy postawić na rozwiązanie geotechniczne skrojone na miarę potrzeb konstrukcji, warunków gruntowych oraz procesu budowlanego. Szczególnie interesują nas te realizacje, gdzie większa część kubatury zaprojektowana jest pod ziemią. Teatr Polski to kolejny obiekt w naszym portfolio, korespondujący z naszymi inżynieryjnymi ambicjami" – tak udział w realizacji rozbudowy Teatru Polskiego w Szczecinie komentuje Piotr Szturmowski, Dyrektor Oddziału Północ Soletanche Polska.NieznajomyOpublikowano: 01-10-2023- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Aby zrealizować wizję Atelier Loegler, Soletanche podwiesiło zabytkową bryłę Teatru Polskiego na 18-metrowej, żelbetowej ścianie dociskowej
Pionierskie w skali kraju rozwiązanie geotechniczne zastosowane przy realizacji projektu nowego Teatru Polskiego w Szczecinie – tak można określić wykonaną po raz pierwszy w Polsce żelbetową kotwioną ścianę dociskową. „Nie boimy się wyzwań. Naszą misją jest pomagać spełniać marzenia architektów o interesujących i skomplikowanych bryłach. Aby te marzenia mogły się ziścić, należy postawić na rozwiązanie geotechniczne skrojone na miarę potrzeb konstrukcji, warunków gruntowych oraz procesu budowlanego. Szczególnie interesują nas te realizacje, gdzie większa część kubatury zaprojektowana jest pod ziemią. Teatr Polski to kolejny obiekt w naszym portfolio, korespondujący z naszymi inżynieryjnymi ambicjami" – tak udział w realizacji rozbudowy Teatru Polskiego w Szczecinie komentuje Piotr Szturmowski, Dyrektor Oddziału Północ Soletanche Polska.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Przyspieszenie prac fundamentowych na budowie stacji Warszawa Zachodnia
W tym roku jesień zaczęła się w lipcu! W pierwotnych planach Soletanche Polska – wykonawca zakresu fundamentowania specjalistycznego stacji Warszawa Zachodnia – miał rozpocząć pracę na kolejnym udostępnionym zakresie we wrześniu tego roku. Dzięki sprawnej współpracy z generalnym wykonawcą, firmą Budimex, możemy przyglądać się pracy żurawi głębiących ściany szczelinowe na segmencie 7. Plac budowy znajduje się pomiędzy istniejącym wejściem do podziemi i holu kasowego dworca kolejowego, a dworcem autobusowym Warszawa Zachodnia.NieznajomyOpublikowano: 08-08-2023- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Przyspieszenie prac fundamentowych na budowie stacji Warszawa Zachodnia
W tym roku jesień zaczęła się w lipcu! W pierwotnych planach Soletanche Polska – wykonawca zakresu fundamentowania specjalistycznego stacji Warszawa Zachodnia – miał rozpocząć pracę na kolejnym udostępnionym zakresie we wrześniu tego roku. Dzięki sprawnej współpracy z generalnym wykonawcą, firmą Budimex, możemy przyglądać się pracy żurawi głębiących ściany szczelinowe na segmencie 7. Plac budowy znajduje się pomiędzy istniejącym wejściem do podziemi i holu kasowego dworca kolejowego, a dworcem autobusowym Warszawa Zachodnia.
Wiadomość
-
WiadomośćWody opadowe
Geotechnika w gospodarce wodnej. Współpraca projektowo-wykonawcza
W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Jednymi z prelegentów będą Urszula Tomczak i Tomasz Korab z firmy Soletanche, którzy omówią zagadnienia związane ze współpracą projektowo-wykonawczą w zakresie technologii geotechnicznych służących ochronie gospodarki wodnej.NieznajomyOpublikowano: 21-07-2023 -
Wody opadowe
Geotechnika w gospodarce wodnej. Współpraca projektowo-wykonawcza
W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Jednymi z prelegentów będą Urszula Tomczak i Tomasz Korab z firmy Soletanche, którzy omówią zagadnienia związane ze współpracą projektowo-wykonawczą w zakresie technologii geotechnicznych służących ochronie gospodarki wodnej.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Fundamenty zielonej energii
Z tekstu dowiesz się: jakie korzyści daje budowa farm wiatrowych, jakie rozwiązania fundamentowe na lądzie i w wodzie można zastosować przy budowie fundamentów infrastruktury elektrowni wiatrowych, czy możliwe jest zastosowanie betonu o obniżonej emisyjności do wykonania infrastruktury OZE.NieznajomyOpublikowano: 14-07-2023 -
Geoinżynieria
Fundamenty zielonej energii
Z tekstu dowiesz się: jakie korzyści daje budowa farm wiatrowych, jakie rozwiązania fundamentowe na lądzie i w wodzie można zastosować przy budowie fundamentów infrastruktury elektrowni wiatrowych, czy możliwe jest zastosowanie betonu o obniżonej emisyjności do wykonania infrastruktury OZE.
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Jak wygrać kontrakt kryterium ceny stawiając jednocześnie na doświadczonych wykonawców?
60% do 40% w stosunku ceny do kryterium jakości (doświadczenie oraz zaplecze maszynowe czy kadrowe). Według uczestników debaty otwarcia XI Kongresu Infrastruktury Polskiej większość przestojów i problemów z wykonaniem prac kontraktowych wynika z niedoszacowania ofert. Tomasz Żuchowski p.o. Generalnego Dyrektora, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad określił takie działanie ze strony oferentów jako hazardowe. Jednocześnie przyznał, że zapisy w ustawie wymuszają skupienie się na tych wykonawcach, którzy dają najmniej. Czy geotechnika może pomóc wyjść z tej patowej sytuacji? Na temat roli dobrze dobranego rozwiązania geotechnicznego – komentuje Emilia Błach, dyrektor działu Ofertowo-Projektowego, Soletanche Polska.NieznajomyOpublikowano: 23-06-2023 -
Geoinżynieria
Jak wygrać kontrakt kryterium ceny stawiając jednocześnie na doświadczonych wykonawców?
60% do 40% w stosunku ceny do kryterium jakości (doświadczenie oraz zaplecze maszynowe czy kadrowe). Według uczestników debaty otwarcia XI Kongresu Infrastruktury Polskiej większość przestojów i problemów z wykonaniem prac kontraktowych wynika z niedoszacowania ofert. Tomasz Żuchowski p.o. Generalnego Dyrektora, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad określił takie działanie ze strony oferentów jako hazardowe. Jednocześnie przyznał, że zapisy w ustawie wymuszają skupienie się na tych wykonawcach, którzy dają najmniej. Czy geotechnika może pomóc wyjść z tej patowej sytuacji? Na temat roli dobrze dobranego rozwiązania geotechnicznego – komentuje Emilia Błach, dyrektor działu Ofertowo-Projektowego, Soletanche Polska.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Konferencja Budowa Farm Wiatrowych – fundamenty zielonej energii
W dniach 16–17 maja 2023 r. w Gdańsku odbędzie się Konferencja Budowa Farm Wiatrowych - #BFW2023. Jednym z prelegentów będzie Michał Zorzycki, kierownik zespołu projektowego w firmie Soletanche Polska. W swoim wystąpieniu omówi rozwiązania fundamentowe wspierające rozwój sektora energetycznego opartego na odnawialnych źródłach energii.NieznajomyOpublikowano: 26-04-2023 -
Geoinżynieria
Konferencja Budowa Farm Wiatrowych – fundamenty zielonej energii
W dniach 16–17 maja 2023 r. w Gdańsku odbędzie się Konferencja Budowa Farm Wiatrowych - #BFW2023. Jednym z prelegentów będzie Michał Zorzycki, kierownik zespołu projektowego w firmie Soletanche Polska. W swoim wystąpieniu omówi rozwiązania fundamentowe wspierające rozwój sektora energetycznego opartego na odnawialnych źródłach energii.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Przebudowa dworca Warszawa Zachodnia – została ostatnia prosta
Przed nami ostatnia prosta. W mojej ocenie najtrudniejszy pod względem logistyki produkcji zakres jest już za nami – tak prace fundamentowe na segmencie 5 podsumowuje Marek Wasiluk, kierownik projektu z ramienia Soletanche Polska. Firma jest wykonawcą fundamentowania specjalistycznego przebudowywanego dworca Warszawa Zachodnia. Prace realizowane są w ramach kontraktu z generalnym wykonawcą firmą Budimex SA. Soletanche zakończyło już główną produkcję na udostępnionym obszarze segmentu 5 (na terenie peronów 3, 4 i 5), za chwilę rozpoczną się prace ziemne.NieznajomyOpublikowano: 05-04-2023- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Przebudowa dworca Warszawa Zachodnia – została ostatnia prosta
Przed nami ostatnia prosta. W mojej ocenie najtrudniejszy pod względem logistyki produkcji zakres jest już za nami – tak prace fundamentowe na segmencie 5 podsumowuje Marek Wasiluk, kierownik projektu z ramienia Soletanche Polska. Firma jest wykonawcą fundamentowania specjalistycznego przebudowywanego dworca Warszawa Zachodnia. Prace realizowane są w ramach kontraktu z generalnym wykonawcą firmą Budimex SA. Soletanche zakończyło już główną produkcję na udostępnionym obszarze segmentu 5 (na terenie peronów 3, 4 i 5), za chwilę rozpoczną się prace ziemne.
Wiadomość
-
ArtykułDrogi
Coraz więcej dróg szybkiego ruchu
Z tekstu dowiesz się: jak wyglądał rozwój sieci dróg krajowych w 2022 r., które inwestycje są najważniejsze, jakie są plany inwestycyjne na 2023 r.NieznajomyOpublikowano: 03-04-2023 -
Drogi
Coraz więcej dróg szybkiego ruchu
Z tekstu dowiesz się: jak wyglądał rozwój sieci dróg krajowych w 2022 r., które inwestycje są najważniejsze, jakie są plany inwestycyjne na 2023 r.
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Rewolucja na rynku fundamentowania mniejszych obiektów
Z tekstu dowiesz się: do jakich realizacji dedykowany jest SMART, jak działa zespół SMART, jakie są korzyści ze współpracy w takiej formule.NieznajomyOpublikowano: 03-04-2023 -
Geoinżynieria
Rewolucja na rynku fundamentowania mniejszych obiektów
Z tekstu dowiesz się: do jakich realizacji dedykowany jest SMART, jak działa zespół SMART, jakie są korzyści ze współpracy w takiej formule.
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Kobiety w budownictwie cierpią na syndrom oszusta
90% respondentek uważa, że potrzebne są inicjatywy zrzeszające kobiety. Większość ankietowanych jest zdania, że platforma mentorska dla kobiet pomogłaby umocnić pozycję kobiet w branży. 82% chciałaby wykorzystać tę przestrzeń do tego, by poradzić się w kwestiach zawodowych. Co trzecia dziewczyna podkreśla, że potrzebne jest jej wsparcie w kwestii budowania pewności siebie, radzenia sobie ze stresem i umiejętności odpowiadania na krytykę, seksizm oraz nierówne traktowanie względem mężczyzn. Od społeczności oczekują wsparcia i motywacji w radzeniu sobie z brakiem wiary w swoje umiejętności i doświadczenie. W ankiecie Szczyt się zaczyna na dole, dotyczącej potrzeby stworzenia platformy mentorskiej dla kobiet w budownictwie, wzięło udział 110 kobiet reprezentujących to środowisko. Ankieta została stworzona przez firmę Soletanche, światowego lidera w zakresie budownictwa podziemnego.NieznajomyOpublikowano: 08-03-2023- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Kobiety w budownictwie cierpią na syndrom oszusta
90% respondentek uważa, że potrzebne są inicjatywy zrzeszające kobiety. Większość ankietowanych jest zdania, że platforma mentorska dla kobiet pomogłaby umocnić pozycję kobiet w branży. 82% chciałaby wykorzystać tę przestrzeń do tego, by poradzić się w kwestiach zawodowych. Co trzecia dziewczyna podkreśla, że potrzebne jest jej wsparcie w kwestii budowania pewności siebie, radzenia sobie ze stresem i umiejętności odpowiadania na krytykę, seksizm oraz nierówne traktowanie względem mężczyzn. Od społeczności oczekują wsparcia i motywacji w radzeniu sobie z brakiem wiary w swoje umiejętności i doświadczenie. W ankiecie Szczyt się zaczyna na dole, dotyczącej potrzeby stworzenia platformy mentorskiej dla kobiet w budownictwie, wzięło udział 110 kobiet reprezentujących to środowisko. Ankieta została stworzona przez firmę Soletanche, światowego lidera w zakresie budownictwa podziemnego.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Nie boimy się 2023 roku
O problemach dotykających branżę budowlaną, największych wyzwaniach i szansach, innowacjach w geotechnice oraz planach firmy na 2023 rok rozmawiamy z Hubertem Tomczakiem, Dyrektorem Zarządzającym Soletanche PolskaNieznajomyOpublikowano: 13-02-2023- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Nie boimy się 2023 roku
O problemach dotykających branżę budowlaną, największych wyzwaniach i szansach, innowacjach w geotechnice oraz planach firmy na 2023 rok rozmawiamy z Hubertem Tomczakiem, Dyrektorem Zarządzającym Soletanche Polska
Artykuł
-
WiadomośćBudownictwo
Soletanche zaczyna rok pod nowym adresem
Soletanche Polska zmienia lokalizację biura głównego. Nowy adres to Aleja Solidarności 173, 00 – 877 Warszawa. Zarząd zdecydował o przeniesieniu biura do kompleksu biurowego SPARK zlokalizowanego w dzielnicy Wola. W budynku C pracują: zarząd, administracja, finanse, kadry, dział ofertowo – projektowy, marketing i komunikacja, logistyka, rotacyjnie produkcja oraz zespół Sixense świadczący usługi z zakresu monitoringu. Wybór obiektu podyktowany był rozwiązaniami proekologicznymi oraz komfortem dojazdu jak również użytkowania. Światowy lider budownictwa podziemnego zajmie powierzchnię 730,12 m kw.NieznajomyOpublikowano: 16-01-2023- TAGI:
- Biura
- Soletanche
-
Budownictwo
Soletanche zaczyna rok pod nowym adresem
Soletanche Polska zmienia lokalizację biura głównego. Nowy adres to Aleja Solidarności 173, 00 – 877 Warszawa. Zarząd zdecydował o przeniesieniu biura do kompleksu biurowego SPARK zlokalizowanego w dzielnicy Wola. W budynku C pracują: zarząd, administracja, finanse, kadry, dział ofertowo – projektowy, marketing i komunikacja, logistyka, rotacyjnie produkcja oraz zespół Sixense świadczący usługi z zakresu monitoringu. Wybór obiektu podyktowany był rozwiązaniami proekologicznymi oraz komfortem dojazdu jak również użytkowania. Światowy lider budownictwa podziemnego zajmie powierzchnię 730,12 m kw.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Soletanche w programie telewizyjnym Biznes bez granic
Nic tak jak ekonomia nie zaciera granic. Poznaliśmy to prawo, kiedy Polska stała się częścią europejskiej wspólnoty. Nieskrępowany przepływ towarów i usług pozwolił wielu firmom rozwinąć skrzydła i pojawić się na międzynarodowym rynku. I działa to w obie strony. W najnowszej propozycji na antenie Telewizji TVS pokazaliśmy, jak rozwijają się firmy o międzynarodowym zasięgu – zarówno te, które z Polski wypłynęły na szersze wody, jak i te, które w Polsce „zakotwiczyły” na dobre.NieznajomyOpublikowano: 23-12-2022- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Soletanche w programie telewizyjnym Biznes bez granic
Nic tak jak ekonomia nie zaciera granic. Poznaliśmy to prawo, kiedy Polska stała się częścią europejskiej wspólnoty. Nieskrępowany przepływ towarów i usług pozwolił wielu firmom rozwinąć skrzydła i pojawić się na międzynarodowym rynku. I działa to w obie strony. W najnowszej propozycji na antenie Telewizji TVS pokazaliśmy, jak rozwijają się firmy o międzynarodowym zasięgu – zarówno te, które z Polski wypłynęły na szersze wody, jak i te, które w Polsce „zakotwiczyły” na dobre.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Nowe Centrum Łodzi – jak zbudowano tunel drogowy, który zastąpi dawną ul. Hasa?
Soletanche Polska, w ramach kontraktu z generalnym wykonawcą – konsorcjum firm BUDOLMAL oraz Mosty-Łódź – zrealizowała projekt geotechniczny dla parkingu podziemnego pod mającym powstać wkrótce Rynkiem Kobro oraz projekt posadowienia tunelu. W ramach prac wykonawczych powstały ściany szczelinowe jako posadowienie tunelu w formie ścian zewnętrznych obiektu oraz barety podtrzymujące strop.NieznajomyOpublikowano: 26-10-2022- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Nowe Centrum Łodzi – jak zbudowano tunel drogowy, który zastąpi dawną ul. Hasa?
Soletanche Polska, w ramach kontraktu z generalnym wykonawcą – konsorcjum firm BUDOLMAL oraz Mosty-Łódź – zrealizowała projekt geotechniczny dla parkingu podziemnego pod mającym powstać wkrótce Rynkiem Kobro oraz projekt posadowienia tunelu. W ramach prac wykonawczych powstały ściany szczelinowe jako posadowienie tunelu w formie ścian zewnętrznych obiektu oraz barety podtrzymujące strop.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Pięć rozwiązań na wykonanie obiektów infrastrukturalnych z wykorzystaniem ścian szczelinowych
Z tekstu dowiesz się: dlaczego tak ważne jest dobranie odpowiedniego rozwiązania geotechnicznego, jakie są korzyści wynikające z wykorzystania ścian szczelinowych, w jakich inwestycjach znalazły swoje zastosowanie.NieznajomyOpublikowano: 20-10-2022 -
Geoinżynieria
Pięć rozwiązań na wykonanie obiektów infrastrukturalnych z wykorzystaniem ścian szczelinowych
Z tekstu dowiesz się: dlaczego tak ważne jest dobranie odpowiedniego rozwiązania geotechnicznego, jakie są korzyści wynikające z wykorzystania ścian szczelinowych, w jakich inwestycjach znalazły swoje zastosowanie.
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Metamorfoza stacji Warszawa Zachodnia
Z tekstu dowiesz się: jaki jest zakres przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, jakie obiekty już są gotowe, a jakie w budowie, o fundamentowaniu, jak działa system bezpieczeństwa budowli sąsiadujących.NieznajomyOpublikowano: 19-07-2022 -
Geoinżynieria
Metamorfoza stacji Warszawa Zachodnia
Z tekstu dowiesz się: jaki jest zakres przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, jakie obiekty już są gotowe, a jakie w budowie, o fundamentowaniu, jak działa system bezpieczeństwa budowli sąsiadujących.
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Coraz głębsze wyzwania przed infrastrukturą
Z tekstu dowiesz się: jak sytuację w branży oceniają inwestorzy, generalni wykonawcy oraz podwykonawcy, kiedy należy zaprosić do współpracy geotechników, dlaczego tunele to przyszłość infrastruktury.NieznajomyOpublikowano: 19-07-2022 -
Geoinżynieria
Coraz głębsze wyzwania przed infrastrukturą
Z tekstu dowiesz się: jak sytuację w branży oceniają inwestorzy, generalni wykonawcy oraz podwykonawcy, kiedy należy zaprosić do współpracy geotechników, dlaczego tunele to przyszłość infrastruktury.
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Podziemna ulica Hasa już przejezdna – ściany szczelinowe wykonała firma Soletanche
Kierowcy mogą już skorzystać z tunelu drogowego łączącego ul. Kilińskiego z rondem pod al. Rodziny Scheliblerów. Prace fundamentowe wykonała Soletanche Polska w ramach kontraktu z konsorcjum firm Mosty Łódź S.A. oraz BUDOMAL. Powstało ponad 9 000 m² ściany szczelinowej pełniącej funkcję ścian obiektu, jak również baret mających za zadanie przeniesienie obciążeń konstrukcji. Inwestorem jest Miasto Łódź. Obiekt to część tzw. Nowego Centrum Łodzi i będzie bezpośrednio połączony z mającym powstać wkrótce Rynkiem Kobro, pod którym zaplanowane jest 300 miejsc parkingowych.NieznajomyOpublikowano: 15-07-2022 -
Geoinżynieria
Podziemna ulica Hasa już przejezdna – ściany szczelinowe wykonała firma Soletanche
Kierowcy mogą już skorzystać z tunelu drogowego łączącego ul. Kilińskiego z rondem pod al. Rodziny Scheliblerów. Prace fundamentowe wykonała Soletanche Polska w ramach kontraktu z konsorcjum firm Mosty Łódź S.A. oraz BUDOMAL. Powstało ponad 9 000 m² ściany szczelinowej pełniącej funkcję ścian obiektu, jak również baret mających za zadanie przeniesienie obciążeń konstrukcji. Inwestorem jest Miasto Łódź. Obiekt to część tzw. Nowego Centrum Łodzi i będzie bezpośrednio połączony z mającym powstać wkrótce Rynkiem Kobro, pod którym zaplanowane jest 300 miejsc parkingowych.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Powstają kolejne budynki Europejskiego Centrum Rodziny INVICTA w Sopocie
Trwa rozbudowa kompleksu budynków realizowanych w ramach budowy Europejskiego Centrum Rodziny INVICTA. Inwestycja jest wynikiem potrzeb wyznaczania nowych standardów opieki oraz opracowania innowacyjnych technik i eksperymentalnych terapii w dziedzinie leczenia zaburzeń płodności. Obecnie trwają prace fundamentowe pod czterema obiektami realizowane przez firmę Soletanche Polska. Dodatkowo Soletanche wykona kompleksowe prace w ramach realizacji konstrukcji żelbetowej dwóch obiektów B4 i B5. Obecnie trwają przetargi na kolejne zakresy. Zakończenie prac związanych z wykonaniem etapu II planowany jest na czwarty kwartał 2023 r.NieznajomyOpublikowano: 24-05-2022 -
Geoinżynieria
Powstają kolejne budynki Europejskiego Centrum Rodziny INVICTA w Sopocie
Trwa rozbudowa kompleksu budynków realizowanych w ramach budowy Europejskiego Centrum Rodziny INVICTA. Inwestycja jest wynikiem potrzeb wyznaczania nowych standardów opieki oraz opracowania innowacyjnych technik i eksperymentalnych terapii w dziedzinie leczenia zaburzeń płodności. Obecnie trwają prace fundamentowe pod czterema obiektami realizowane przez firmę Soletanche Polska. Dodatkowo Soletanche wykona kompleksowe prace w ramach realizacji konstrukcji żelbetowej dwóch obiektów B4 i B5. Obecnie trwają przetargi na kolejne zakresy. Zakończenie prac związanych z wykonaniem etapu II planowany jest na czwarty kwartał 2023 r.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Jak to zbudowano? FABRYKA NORBLINA
Z tekstu dowiesz się: na czym polega koncepcja mixed-use development, jak wykorzystano barety w Fabryce Norblina, jak zabezpieczono fundamenty zabytkowych obiektów, jak wykonano podziemny parking pod zabytkowymi budynkami, dlaczego przemieszczano ważący 900 ton budynek, w jaki sposób podwieszono dwa zabytki o łącznej masie 750 ton.NieznajomyOpublikowano: 14-04-2022 -
Geoinżynieria
Jak to zbudowano? FABRYKA NORBLINA
Z tekstu dowiesz się: na czym polega koncepcja mixed-use development, jak wykorzystano barety w Fabryce Norblina, jak zabezpieczono fundamenty zabytkowych obiektów, jak wykonano podziemny parking pod zabytkowymi budynkami, dlaczego przemieszczano ważący 900 ton budynek, w jaki sposób podwieszono dwa zabytki o łącznej masie 750 ton.
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Zabezpieczenia przeciwpowodziowe
Z tekstu dowiesz się: kiedy mówimy, że mamy do czynienia z powodzią, jakie są rodzaje obiektów hydrotechnicznych, co należy do najczęstszych przyczyn ich awarii.NieznajomyOpublikowano: 14-04-2022 -
Geoinżynieria
Zabezpieczenia przeciwpowodziowe
Z tekstu dowiesz się: kiedy mówimy, że mamy do czynienia z powodzią, jakie są rodzaje obiektów hydrotechnicznych, co należy do najczęstszych przyczyn ich awarii.
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Soletanche Polska: pracownicy tworzą innowacje
O znaczeniu pracowników, kamieniach milowych w rozwoju firmy, roli projektowania i budowie przewagi konkurencyjnej, sytuacji na rynku, pandemii i problemach kadrowych, a także o najciekawszych przedsięwzięciach, zagrożeniach i wyzwaniach mówi w rozmowie z kwartalnikiem GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele, Hubert Tomczak, dyrektor zarządzający Soletanche Polska sp. z o.o.NieznajomyOpublikowano: 24-01-2022 -
Geoinżynieria
Soletanche Polska: pracownicy tworzą innowacje
O znaczeniu pracowników, kamieniach milowych w rozwoju firmy, roli projektowania i budowie przewagi konkurencyjnej, sytuacji na rynku, pandemii i problemach kadrowych, a także o najciekawszych przedsięwzięciach, zagrożeniach i wyzwaniach mówi w rozmowie z kwartalnikiem GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele, Hubert Tomczak, dyrektor zarządzający Soletanche Polska sp. z o.o.
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Skrócony czas realizacji głównym czynnikiem wyboru oferty – trendy w budownictwie 2022
Wybór właściwej technologii i sposobu wykonania zakresu geotechnicznego będzie miał wpływ na dalszą realizację prac ziemnych, a następnie żelbetowych. Dzięki temu nie tylko przyśpieszamy i ułatwiamy pracę przez cały okres budowy, ale też stwarzymy sobie bufor bezpieczeństwa czasowego w razie nieprzewidzianych trudności technicznych, kadrowych, sprzętowych czy związanych z odbiorami końcowymi. Przyszłość to era prefabrykatów, sprytnych rozwiązań, które dadzą oszczędność czasu realizacji, zoptymalizują dalsze procesy, obniżą budżet i zminimalizują ryzyka. Wczesna konsultacja gotechniczna, na etapie koncepcji, jest strzałem w dziesiątkę!NieznajomyOpublikowano: 20-01-2022 -
Geoinżynieria
Skrócony czas realizacji głównym czynnikiem wyboru oferty – trendy w budownictwie 2022
Wybór właściwej technologii i sposobu wykonania zakresu geotechnicznego będzie miał wpływ na dalszą realizację prac ziemnych, a następnie żelbetowych. Dzięki temu nie tylko przyśpieszamy i ułatwiamy pracę przez cały okres budowy, ale też stwarzymy sobie bufor bezpieczeństwa czasowego w razie nieprzewidzianych trudności technicznych, kadrowych, sprzętowych czy związanych z odbiorami końcowymi. Przyszłość to era prefabrykatów, sprytnych rozwiązań, które dadzą oszczędność czasu realizacji, zoptymalizują dalsze procesy, obniżą budżet i zminimalizują ryzyka. Wczesna konsultacja gotechniczna, na etapie koncepcji, jest strzałem w dziesiątkę!
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Rozbudowa Urzędu Morskiego w Gdyni – powstanie nowy obiekt, grunt pod inwestycję przygotowała Soletanche Polska
Grunt pod rozbudowę budynku biurowo-warsztatowo-magazynowego Urzędu Morskiego w Gdyni przygotowany. Na mocy umowy zawartej pomiędzy Urzędem Morskim w Gdyni a Soletanche Polska firma wykonała wzmocnienia pod projektowany budynek wielofunkcyjny. Zadaniem firmy było „Wykonanie pali przemieszczeniowych dla projektowanego budynku”.NieznajomyOpublikowano: 03-01-2022 -
Geoinżynieria
Rozbudowa Urzędu Morskiego w Gdyni – powstanie nowy obiekt, grunt pod inwestycję przygotowała Soletanche Polska
Grunt pod rozbudowę budynku biurowo-warsztatowo-magazynowego Urzędu Morskiego w Gdyni przygotowany. Na mocy umowy zawartej pomiędzy Urzędem Morskim w Gdyni a Soletanche Polska firma wykonała wzmocnienia pod projektowany budynek wielofunkcyjny. Zadaniem firmy było „Wykonanie pali przemieszczeniowych dla projektowanego budynku”.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Fundamenty kompleksu biurowego Studio w rękach Soletanche
Trwa realizacja prac fundamentowych pod kompleksem biurowym Studio w Warszawie. Choć w pierwszej fazie budowy wznoszony będzie obiekt zlokalizowany przy ul. Łuckiej 9, Studio B, to zakres fundamentowy wykonywany będzie pod oboma budynkami na raz. Wykonawcą fundamentowania specjalistycznego jest Soletanche Polska. Prace realizowane są w ramach umowy z budowlaną spółką Skanska w Polsce. Inwestorem jest spółka biurowa Skanska w regionie CEE.NieznajomyOpublikowano: 02-12-2021 -
Geoinżynieria
Fundamenty kompleksu biurowego Studio w rękach Soletanche
Trwa realizacja prac fundamentowych pod kompleksem biurowym Studio w Warszawie. Choć w pierwszej fazie budowy wznoszony będzie obiekt zlokalizowany przy ul. Łuckiej 9, Studio B, to zakres fundamentowy wykonywany będzie pod oboma budynkami na raz. Wykonawcą fundamentowania specjalistycznego jest Soletanche Polska. Prace realizowane są w ramach umowy z budowlaną spółką Skanska w Polsce. Inwestorem jest spółka biurowa Skanska w regionie CEE.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
TRENCHMIX oraz ścianka szczelna slurry trench
Zanieczyszczenia gruntu i przenikanie chemikaliów do wód gruntowych czy pobliskich akwenów wodnych, wysoki stan wód w ...
NieznajomyOpublikowano: 10-11-2021 -
Geoinżynieria
TRENCHMIX oraz ścianka szczelna slurry trench
Zanieczyszczenia gruntu i przenikanie chemikaliów do wód gruntowych czy pobliskich akwenów wodnych, wysoki stan wód w ...
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Soletanche Polska podsumowuje prace fundamentowe na budowie Teatru Polskiego w Szczecinie
Duże nachylenie skarpy, nowatorskie rozwiązanie w postaci pierwszej w Polsce dociskowej ściany żelbetowej kotwionej, zastosowanie przesłony poziomej w technologii jet grouting z uwagi na sąsiedztwo rzeki Odry, ograniczona skrajnia w przypadku realizacji klatki schodowej, która połączy nowy budynek ze starym. To tylko kilka z wyzwań jakie stanęły przed wykonawcą fundamentowania specjalistycznego. Projekt zakłada modernizację i rozbudowę istniejącego teatru poprzez realizację nowej części wkomponowanej w skarpę nadodrzańską. Najtrudniejszy kamień milowy inwestycji, realizacja fundamentowania specjalistycznego, został osiągnięty. Soletanche realizowało prace w ramach kontraktu z generalnym wykonawcą firmą Budimex SA.NieznajomyOpublikowano: 17-09-2021 -
Geoinżynieria
Soletanche Polska podsumowuje prace fundamentowe na budowie Teatru Polskiego w Szczecinie
Duże nachylenie skarpy, nowatorskie rozwiązanie w postaci pierwszej w Polsce dociskowej ściany żelbetowej kotwionej, zastosowanie przesłony poziomej w technologii jet grouting z uwagi na sąsiedztwo rzeki Odry, ograniczona skrajnia w przypadku realizacji klatki schodowej, która połączy nowy budynek ze starym. To tylko kilka z wyzwań jakie stanęły przed wykonawcą fundamentowania specjalistycznego. Projekt zakłada modernizację i rozbudowę istniejącego teatru poprzez realizację nowej części wkomponowanej w skarpę nadodrzańską. Najtrudniejszy kamień milowy inwestycji, realizacja fundamentowania specjalistycznego, został osiągnięty. Soletanche realizowało prace w ramach kontraktu z generalnym wykonawcą firmą Budimex SA.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Wyzwania inżynieryjne na budowie Teatru Polskiego w Szczecinie
Teatr Polski w Szczecinie będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce obiektów kulturalnych. Śmiały projekt architektoniczny zakładający połączenie nowego ze starym. To jest zachowanie historycznego, stuletniego budynku teatru i poddanie go pracom rewitalizacyjnym oraz połączenie go z nowoczesną częścią schowaną w istniejącej skarpie. Ten budynek to prawdziwa perełka projektowa, ale również ogromne wyzwanie inżynieryjne.NieznajomyOpublikowano: 30-08-2021 -
Geoinżynieria
Wyzwania inżynieryjne na budowie Teatru Polskiego w Szczecinie
Teatr Polski w Szczecinie będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce obiektów kulturalnych. Śmiały projekt architektoniczny zakładający połączenie nowego ze starym. To jest zachowanie historycznego, stuletniego budynku teatru i poddanie go pracom rewitalizacyjnym oraz połączenie go z nowoczesną częścią schowaną w istniejącej skarpie. Ten budynek to prawdziwa perełka projektowa, ale również ogromne wyzwanie inżynieryjne.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Infrastruktura kolejowa schodzi pod ziemię
Z tekstu dowiesz się: jakie innowacyjne rozwiązanie wprowadzono na budowie szachtów w ramach realizacji tunelu średnicowego w Łodzi; jak wygląda postęp prac na budowie stacji Warszawa Zachodnia oraz Tunelu Średnicowym; dlaczego warto inwestować w miejską i okołomiejską podziemną komunikację.NieznajomyOpublikowano: 29-07-2021 -
Geoinżynieria
Infrastruktura kolejowa schodzi pod ziemię
Z tekstu dowiesz się: jakie innowacyjne rozwiązanie wprowadzono na budowie szachtów w ramach realizacji tunelu średnicowego w Łodzi; jak wygląda postęp prac na budowie stacji Warszawa Zachodnia oraz Tunelu Średnicowym; dlaczego warto inwestować w miejską i okołomiejską podziemną komunikację.
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Branża po COVIDzie
Komentarze przedstawicieli firm z branży na temat sytuacji po pandemii COVID-19NieznajomyOpublikowano: 29-07-2021 -
Geoinżynieria
Branża po COVIDzie
Komentarze przedstawicieli firm z branży na temat sytuacji po pandemii COVID-19
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Budowa węzła integracyjnego Gdynia–Chylonia na finiszu prac
Kończą się prace związane z budową kluczowej inwestycji infrastrukturalnej dla mieszkańców Gdyni oraz sąsiadujących gmin. Obiekt ma wesprzeć plan związanych z obniżeniem emisji CO₂ w Trójmieście. W ramach realizacji węzła integracyjnego powstał pierwszy w Gdyni obiekt typu Park & Ride połączony bezpośrednio z peronami dworca, przebudowie i modernizacji uległ również Plac Dworcowy. Generalny Wykonawca konsorcjum spółek Roverpol Sp. z o.o. i Rover Infraestructuras oraz wykonawca ścian szczelinowych parkingu podziemnego Soletanche Polska podsumowują realizację. Już wkrótce pierwsi gdynianie zostawią tu swoje samochody i przesiądą się do pociągów SKM oraz Polregio.NieznajomyOpublikowano: 09-06-2021 -
Geoinżynieria
Budowa węzła integracyjnego Gdynia–Chylonia na finiszu prac
Kończą się prace związane z budową kluczowej inwestycji infrastrukturalnej dla mieszkańców Gdyni oraz sąsiadujących gmin. Obiekt ma wesprzeć plan związanych z obniżeniem emisji CO₂ w Trójmieście. W ramach realizacji węzła integracyjnego powstał pierwszy w Gdyni obiekt typu Park & Ride połączony bezpośrednio z peronami dworca, przebudowie i modernizacji uległ również Plac Dworcowy. Generalny Wykonawca konsorcjum spółek Roverpol Sp. z o.o. i Rover Infraestructuras oraz wykonawca ścian szczelinowych parkingu podziemnego Soletanche Polska podsumowują realizację. Już wkrótce pierwsi gdynianie zostawią tu swoje samochody i przesiądą się do pociągów SKM oraz Polregio.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Rynek geotechniczny z perspektywy 25 lat – czas najcenniejszą wartością
Od połowy lat 90. XX w. Soletanche Polska rozwiązuje najtrudniejsze zadania geotechniczne. Jak przez ten czas zmienił się rynek i potrzeby klientów? Jak wyglądały początki? Z jakimi najbardziej spektakularnymi wyzwaniami mierzyła się przez ten czas firma? Jaką przyszłość dla rynku rysują eksperci z Soletanche i dlaczego czas staje się najważniejszym elementem oferty?NieznajomyOpublikowano: 31-05-2021 -
Geoinżynieria
Rynek geotechniczny z perspektywy 25 lat – czas najcenniejszą wartością
Od połowy lat 90. XX w. Soletanche Polska rozwiązuje najtrudniejsze zadania geotechniczne. Jak przez ten czas zmienił się rynek i potrzeby klientów? Jak wyglądały początki? Z jakimi najbardziej spektakularnymi wyzwaniami mierzyła się przez ten czas firma? Jaką przyszłość dla rynku rysują eksperci z Soletanche i dlaczego czas staje się najważniejszym elementem oferty?
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Rozwiązania geotechniczne typu handmade
Teren o wysokim nachyleniu oraz brak możliwości dojazdu to największe wyzwania realizacyjne z jakimi musiało zmierzyć się Soletanche realizując zabezpieczenie skarpy w dzielnicy Biskupia Górka w Gdańsku. Prace zostały zrealizowanie w ramach kontraktu z firmą Eurovia.NieznajomyOpublikowano: 20-05-2021 -
Geoinżynieria
Rozwiązania geotechniczne typu handmade
Teren o wysokim nachyleniu oraz brak możliwości dojazdu to największe wyzwania realizacyjne z jakimi musiało zmierzyć się Soletanche realizując zabezpieczenie skarpy w dzielnicy Biskupia Górka w Gdańsku. Prace zostały zrealizowanie w ramach kontraktu z firmą Eurovia.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Wyzwania geotechniczne na budowie tuneli w ciągu Północnej Obwodnicy Krakowa
Ze względu na wymagające warunki hydrogeologiczne realizacje tuneli TS14 i TS04 konsorcjum firm Gὕlermak (lider) oraz Mosty Łódź powierzyło Soletanche Polska, doświadczonemu wykonawcy konstrukcji podziemnych. Oba obiekty zlokalizowane są na terenie gminy Zielonki w woj. małopolskim i są częścią trasy S52. – Ze względu na bardzo zróżnicowaną strukturę gruntu realizacja ścian tuneli w tych warunkach to prawdziwe wyzwanie – mówi Dawid Skowroński, kierownik robót odpowiedzialny za zakres prac fundamentowych.NieznajomyOpublikowano: 22-04-2021 -
Geoinżynieria
Wyzwania geotechniczne na budowie tuneli w ciągu Północnej Obwodnicy Krakowa
Ze względu na wymagające warunki hydrogeologiczne realizacje tuneli TS14 i TS04 konsorcjum firm Gὕlermak (lider) oraz Mosty Łódź powierzyło Soletanche Polska, doświadczonemu wykonawcy konstrukcji podziemnych. Oba obiekty zlokalizowane są na terenie gminy Zielonki w woj. małopolskim i są częścią trasy S52. – Ze względu na bardzo zróżnicowaną strukturę gruntu realizacja ścian tuneli w tych warunkach to prawdziwe wyzwanie – mówi Dawid Skowroński, kierownik robót odpowiedzialny za zakres prac fundamentowych.
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Budowa spalarni w Olsztynie – powstaje bunkier na odpady
Bunkier wykonany będzie w technologii ścian szczelinowych. Ten zakres prac wraz z realizacją płyty fundamentowej wykonawca robót budowlanych, firma Strabag, powierzył Soletanche Polska, światowemu liderowi budownictwa podziemnego.NieznajomyOpublikowano: 12-03-2021 -
Geoinżynieria
Budowa spalarni w Olsztynie – powstaje bunkier na odpady
Bunkier wykonany będzie w technologii ścian szczelinowych. Ten zakres prac wraz z realizacją płyty fundamentowej wykonawca robót budowlanych, firma Strabag, powierzył Soletanche Polska, światowemu liderowi budownictwa podziemnego.
Wiadomość
-
WiadomośćBudownictwo
Przyszłość budownictwa należy do kobiet
Rozpoczyna się era kompetencji miękkich. Z licznych raportów i prognoz socjologicznych wynika, że empatia, wysokie umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, sprawne zarządzanie czasem, łatwość adaptacji do nowych warunków pracy oraz odporność na stres będą tak samo ważne jak kompetencje twarde przypisane do określonego zawodu. Tymczasem rośnie liczba kobiet na kierunkach technicznych. Na niektórych uczelniach przekroczyła 60%. Więcej kobiet niż mężczyzn zdobywa absolutorium. Tak wynika z raportu Dziewczyny na Politechniki 2020. Czy to znaczy, że będziemy mieć więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach w budownictwie?NieznajomyOpublikowano: 08-03-2021 -
Budownictwo
Przyszłość budownictwa należy do kobiet
Rozpoczyna się era kompetencji miękkich. Z licznych raportów i prognoz socjologicznych wynika, że empatia, wysokie umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, sprawne zarządzanie czasem, łatwość adaptacji do nowych warunków pracy oraz odporność na stres będą tak samo ważne jak kompetencje twarde przypisane do określonego zawodu. Tymczasem rośnie liczba kobiet na kierunkach technicznych. Na niektórych uczelniach przekroczyła 60%. Więcej kobiet niż mężczyzn zdobywa absolutorium. Tak wynika z raportu Dziewczyny na Politechniki 2020. Czy to znaczy, że będziemy mieć więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach w budownictwie?
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Przebudowa dworca Warszawa Zachodnia
W ramach kontraktu Soletanche zaprojektuje i wykona następujące zadania: posadowienie kładki dla pieszych oraz przyszłego zadaszenia peronów. Zrealizuje poziomą przesłonę przeciwfiltracyjną niezbędną ze względu na wysoki poziom wód gruntowych. Najważniejszym zadaniem będzie wykonanie ściany tunelu dla pieszych oraz podziemnego przystanku tramwajowego. W tej samej technologii zostanie wykonane posadowienie budynku wielofunkcyjnego, z którego będzie prowadzony nadzór nad płynnością ruchu kolejowego oraz funkcjonowania pierwszego w Polsce hubu komunikacyjnego. Prace realizowane są przy zachowaniu ciągłości ruchu kolejowego.NieznajomyOpublikowano: 23-02-2021 -
Geoinżynieria
Przebudowa dworca Warszawa Zachodnia
W ramach kontraktu Soletanche zaprojektuje i wykona następujące zadania: posadowienie kładki dla pieszych oraz przyszłego zadaszenia peronów. Zrealizuje poziomą przesłonę przeciwfiltracyjną niezbędną ze względu na wysoki poziom wód gruntowych. Najważniejszym zadaniem będzie wykonanie ściany tunelu dla pieszych oraz podziemnego przystanku tramwajowego. W tej samej technologii zostanie wykonane posadowienie budynku wielofunkcyjnego, z którego będzie prowadzony nadzór nad płynnością ruchu kolejowego oraz funkcjonowania pierwszego w Polsce hubu komunikacyjnego. Prace realizowane są przy zachowaniu ciągłości ruchu kolejowego.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Jest już nowy numer „GDMT”! Zobacz go online!
Nowy rok, nowe perspektywy – ta myśl, która stanowi wstęp do najnowszego wydania kwartalnika „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele”, doskonale wpisuje się w plany i realizacje, o których piszą nasi autorzy. Bo nowych projektów i nowych rozwiązań w budownictwie nie brakuje, choć – jak pokazał poprzedni rok – musimy być otwarci na zmiany.NieznajomyOpublikowano: 16-02-2021 -
Geoinżynieria
Jest już nowy numer „GDMT”! Zobacz go online!
Nowy rok, nowe perspektywy – ta myśl, która stanowi wstęp do najnowszego wydania kwartalnika „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele”, doskonale wpisuje się w plany i realizacje, o których piszą nasi autorzy. Bo nowych projektów i nowych rozwiązań w budownictwie nie brakuje, choć – jak pokazał poprzedni rok – musimy być otwarci na zmiany.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Zmiana to jedyny pewny prognostyk na 2021 rok
Inwestycje w obiekty typu mixed–use development, dalszy fokus na realizacje projektów infrastrukturalnych, większy nacisk na ochronę środowiska, walka z pandemią oraz prowadzenie biznesu w procesie permanentnej zmiany, tak moim zdaniem będzie wyglądał przyszły rok. Mijające 12 miesięcy były sprawdzianem z wdrożonej rok wcześniej kultury zwinności, 2021 r. będzie utrwalaniem zdobytych umiejętności. Test zdaliśmy celująco. Zamierzamy utrzymać ten trendNieznajomyOpublikowano: 11-02-2021 -
Geoinżynieria
Zmiana to jedyny pewny prognostyk na 2021 rok
Inwestycje w obiekty typu mixed–use development, dalszy fokus na realizacje projektów infrastrukturalnych, większy nacisk na ochronę środowiska, walka z pandemią oraz prowadzenie biznesu w procesie permanentnej zmiany, tak moim zdaniem będzie wyglądał przyszły rok. Mijające 12 miesięcy były sprawdzianem z wdrożonej rok wcześniej kultury zwinności, 2021 r. będzie utrwalaniem zdobytych umiejętności. Test zdaliśmy celująco. Zamierzamy utrzymać ten trend
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Fabryka Norblina
1423 kolumny w technologii jet grouting oraz 18 672 m² ścian szczelinowych, tak w liczbach przedstawia się podsumowanie prac z zakresu fundamentowania specjalistycznego na budowie Fabryki Norblina, jednego z najbardziej wyczekiwanych obiektów typu mix-use development na rewitalizacyjnej mapie WarszawyNieznajomyOpublikowano: 22-12-2020 -
Geoinżynieria
Fabryka Norblina
1423 kolumny w technologii jet grouting oraz 18 672 m² ścian szczelinowych, tak w liczbach przedstawia się podsumowanie prac z zakresu fundamentowania specjalistycznego na budowie Fabryki Norblina, jednego z najbardziej wyczekiwanych obiektów typu mix-use development na rewitalizacyjnej mapie Warszawy
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Pierwsza w Polsce dociskowa ściana żelbetowa kotwiona – na budowie Teatru Polskiego w Szczecinie
Nieszablonowe koncepcje projektowe wymagają nowatorskich rozwiązań, dlatego tematy, które wymagają doświadczonego wykonawcy w zakresie fundamentowania, zwykle trafiają do naszego portfolio – wyjaśnia Piotr Szturmowski, dyrektor Oddziału Północ Soletanche Polska. Firma jest odpowiedzialna za kompleksowe wykonanie fundamentowania specjalistycznego w ramach rewitalizacji i modernizacji Teatru Polskiego w Szczecinie.NieznajomyOpublikowano: 22-12-2020 -
Geoinżynieria
Pierwsza w Polsce dociskowa ściana żelbetowa kotwiona – na budowie Teatru Polskiego w Szczecinie
Nieszablonowe koncepcje projektowe wymagają nowatorskich rozwiązań, dlatego tematy, które wymagają doświadczonego wykonawcy w zakresie fundamentowania, zwykle trafiają do naszego portfolio – wyjaśnia Piotr Szturmowski, dyrektor Oddziału Północ Soletanche Polska. Firma jest odpowiedzialna za kompleksowe wykonanie fundamentowania specjalistycznego w ramach rewitalizacji i modernizacji Teatru Polskiego w Szczecinie.
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Dlaczego szachty komór startowych dla tarcz TBM mają cylindryczny kształt?
– Powodem, dla którego zaproponowaliśmy takie rozwiązanie, jest eliminacja konieczności zastosowania rozparcia wewnątrz konstrukcji. Jako pierwsi w Polsce zrealizowaliśmy takie rozwiązanie w jednej z hut w 2006 r. Od tego czasu z powodzeniem stosujemy je wykonując szyby górnicze, podziemne silosy czy zbiorniki – wyjaśnia Hubert Tomczak, współautor koncepcji projektowo-wykonawczej i dyrektor zarządzający Soletanche Polska. Zrealizowany szacht wykonany został w technologii ścian szczelinowych w systemie połączeń CWS® na planie koła. Zadanie jest częścią procesu realizacji projektu budowy tunelu średnicowego.NieznajomyOpublikowano: 12-11-2020 -
Geoinżynieria
Dlaczego szachty komór startowych dla tarcz TBM mają cylindryczny kształt?
– Powodem, dla którego zaproponowaliśmy takie rozwiązanie, jest eliminacja konieczności zastosowania rozparcia wewnątrz konstrukcji. Jako pierwsi w Polsce zrealizowaliśmy takie rozwiązanie w jednej z hut w 2006 r. Od tego czasu z powodzeniem stosujemy je wykonując szyby górnicze, podziemne silosy czy zbiorniki – wyjaśnia Hubert Tomczak, współautor koncepcji projektowo-wykonawczej i dyrektor zarządzający Soletanche Polska. Zrealizowany szacht wykonany został w technologii ścian szczelinowych w systemie połączeń CWS® na planie koła. Zadanie jest częścią procesu realizacji projektu budowy tunelu średnicowego.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Spacer po budowie Fabryki Norblina [FILM]
Soletanche Polska w niestandardowy sposób podsumowuje prace z zakresu fundamentowania specjalistycznego na budowie Fabryki Norblina. Po podziemiach obiektu, w ramach budowy którego wykonano 1423 kolumny w technologii jet-grouting oraz 18 672 m² ścian szczelinowych. oprowadza Michał Kurzeja, kierownik robót Soletanche Polska. Prace realizowane były w ramach kontraktu z Grupą Capital Park.NieznajomyOpublikowano: 08-09-2020 -
Geoinżynieria
Spacer po budowie Fabryki Norblina [FILM]
Soletanche Polska w niestandardowy sposób podsumowuje prace z zakresu fundamentowania specjalistycznego na budowie Fabryki Norblina. Po podziemiach obiektu, w ramach budowy którego wykonano 1423 kolumny w technologii jet-grouting oraz 18 672 m² ścian szczelinowych. oprowadza Michał Kurzeja, kierownik robót Soletanche Polska. Prace realizowane były w ramach kontraktu z Grupą Capital Park.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Spacer po podziemiach Fabryki Norblina
Fabryka Norblina to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji typu mixed-use development w Warszawie. Wszystko za sprawą unikatowego, wymagającego projektu, który umiejętnie zespala historię z nowoczesnością.NieznajomyOpublikowano: 31-08-2020 -
Geoinżynieria
Spacer po podziemiach Fabryki Norblina
Fabryka Norblina to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji typu mixed-use development w Warszawie. Wszystko za sprawą unikatowego, wymagającego projektu, który umiejętnie zespala historię z nowoczesnością.
Wiadomość
-
WiadomośćTunele
Tunel pod Ursynowem przekopany. Zapraszamy na pierwszy przejazd
Jednym z głównych elementów budowanej obecnie Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) jest tunel pod Ursynowem. To największy, zrealizowany w technologii ścian szczelinowych, tunel w stolicy i jednocześnie najdłuższy tego typu obiekt w Polsce. 4 km ścian szczelinowych wykonała firma Soletanche Polska. Rozwiązania tunelowe to przyszłość inwestycji infrastrukturalnych w dużych, zatłoczonych miastach. Dzięki takim inwestycjom, jak właśnie Południowa Obwodnica Warszawy, ale też np. rozbudowa linii metra, znacząco poprawia się komfort życia. W przypadku tunelu pod Ursynowem, cała ziemia ze środka obiektu została już wywieziona, więc to idealny moment, by konstrukcję zobaczyć od wewnątrz. Zapraszamy do obejrzenia filmu z pierwszego przejazdu!NieznajomyOpublikowano: 03-08-2020 -
Tunele
Tunel pod Ursynowem przekopany. Zapraszamy na pierwszy przejazd
Jednym z głównych elementów budowanej obecnie Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) jest tunel pod Ursynowem. To największy, zrealizowany w technologii ścian szczelinowych, tunel w stolicy i jednocześnie najdłuższy tego typu obiekt w Polsce. 4 km ścian szczelinowych wykonała firma Soletanche Polska. Rozwiązania tunelowe to przyszłość inwestycji infrastrukturalnych w dużych, zatłoczonych miastach. Dzięki takim inwestycjom, jak właśnie Południowa Obwodnica Warszawy, ale też np. rozbudowa linii metra, znacząco poprawia się komfort życia. W przypadku tunelu pod Ursynowem, cała ziemia ze środka obiektu została już wywieziona, więc to idealny moment, by konstrukcję zobaczyć od wewnątrz. Zapraszamy do obejrzenia filmu z pierwszego przejazdu!
Wiadomość
-
WiadomośćTunele
Przejazd tunelem pod Ursynowem
Tunel w ciągu trasy S2 pod Ursynowem został już przekopany. 31 lipca br. zaprosimy do zobaczenia pierwszego naszego przejazdu tym obiektem.NieznajomyOpublikowano: 01-07-2020 -
Tunele
Przejazd tunelem pod Ursynowem
Tunel w ciągu trasy S2 pod Ursynowem został już przekopany. 31 lipca br. zaprosimy do zobaczenia pierwszego naszego przejazdu tym obiektem.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Jak powstawały podziemia Generation Park w Warszawie?
W Warszawie, od listopada 2018 r., trwa budowa Generation Park Y, najwyższego budynku kompleksu powstającego przy Rondzie Daszyńskiego. Biurowiec o wysokości 140 m będzie mieć 37 kondygnacji nadziemnych i cztery piętra podziemnego parkingu. Obiekt osiągnął już docelową wysokość.NieznajomyOpublikowano: 28-05-2020 -
Geoinżynieria
Jak powstawały podziemia Generation Park w Warszawie?
W Warszawie, od listopada 2018 r., trwa budowa Generation Park Y, najwyższego budynku kompleksu powstającego przy Rondzie Daszyńskiego. Biurowiec o wysokości 140 m będzie mieć 37 kondygnacji nadziemnych i cztery piętra podziemnego parkingu. Obiekt osiągnął już docelową wysokość.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Wysoki poziom wód gruntowych?
Informacja, o tym, że grunt, na którym inwestor zaplanował swój obiekt, charakteryzuje się skomplikowanymi warunkami hydrogeologicznymi, to dla niego jasny przekaz, że przedsięwzięcie wiąże się z wyższymi, niż planowe, nakładami finansowymi. Oprócz samych kosztów wpływających na realizację budowy pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa w kontekście zabezpieczenia stateczności sąsiadujących z inwestycją zabudowań. Klasycznym rozwiązaniem jest zastosowanie układu przesłon – pionowej i poziomej. Jest to rozwiązanie skuteczne, ale czasochłonne i znacznie obciążające budżet. Alternatywę stanowi przesłona pionowa w technologii TRENCHMIX®, DSM czy slurry trench. Szybciej, taniej i równie skutecznie.NieznajomyOpublikowano: 21-05-2020 -
Geoinżynieria
Wysoki poziom wód gruntowych?
Informacja, o tym, że grunt, na którym inwestor zaplanował swój obiekt, charakteryzuje się skomplikowanymi warunkami hydrogeologicznymi, to dla niego jasny przekaz, że przedsięwzięcie wiąże się z wyższymi, niż planowe, nakładami finansowymi. Oprócz samych kosztów wpływających na realizację budowy pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa w kontekście zabezpieczenia stateczności sąsiadujących z inwestycją zabudowań. Klasycznym rozwiązaniem jest zastosowanie układu przesłon – pionowej i poziomej. Jest to rozwiązanie skuteczne, ale czasochłonne i znacznie obciążające budżet. Alternatywę stanowi przesłona pionowa w technologii TRENCHMIX®, DSM czy slurry trench. Szybciej, taniej i równie skutecznie.
Artykuł
-
WiadomośćBudownictwo
Kiedy wrócimy na drogi, znów pojawi się kłopot z emisją
Obecnie świat zmaga się z pandemią koronawirusa, a wkrótce poszczególne kraje będą musiały zacząć radzić sobie ze skutkami, jakie SARS CoV2 przyniesie dla ich gospodarek. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie nieco ciszej zrobiło się o konieczności redukcji emisji dwutlenku węgla, choć to przecież wciąż jedno z głównych wyzwań przed jakimi stoi ludzkość. W walce o czyste powietrze kluczowe jest inwestowanie w, szeroko rozumując, transport szynowy. Dużą rolę do odegrania mają firmy budowlane, choćby poprzez projektowanie rozwiązań umożliwiających oszczędne stosowanie materiałów.NieznajomyOpublikowano: 18-05-2020 -
Budownictwo
Kiedy wrócimy na drogi, znów pojawi się kłopot z emisją
Obecnie świat zmaga się z pandemią koronawirusa, a wkrótce poszczególne kraje będą musiały zacząć radzić sobie ze skutkami, jakie SARS CoV2 przyniesie dla ich gospodarek. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie nieco ciszej zrobiło się o konieczności redukcji emisji dwutlenku węgla, choć to przecież wciąż jedno z głównych wyzwań przed jakimi stoi ludzkość. W walce o czyste powietrze kluczowe jest inwestowanie w, szeroko rozumując, transport szynowy. Dużą rolę do odegrania mają firmy budowlane, choćby poprzez projektowanie rozwiązań umożliwiających oszczędne stosowanie materiałów.
Wiadomość
-
WiadomośćTunele
Tunel średnicowy w Łodzi: budowa ścian szczelinowych
W Łodzi, przy ulicach Stolarskiej i Odolanowskiej, w ramach budowy komory startowej dla większej z maszyn TBM (ang. Tunnel Boring Machine), które będą drążyć kolejowy tunel średnicowy, rozpoczęła się realizacja ścian szczelinowych. Ich zadaniem będzie zabezpieczenie wykopu. Odbywa się też montaż węzła betoniarskiego, w którym powstawać będzie specjalna mieszanka. Z kolei w rejonie ul. Długosza i al. Włókniarzy trwa przygotowywanie terenu przed rozpoczęciem budowy komory startowej dla mniejszej z maszyn TBM.NieznajomyOpublikowano: 07-05-2020 -
Tunele
Tunel średnicowy w Łodzi: budowa ścian szczelinowych
W Łodzi, przy ulicach Stolarskiej i Odolanowskiej, w ramach budowy komory startowej dla większej z maszyn TBM (ang. Tunnel Boring Machine), które będą drążyć kolejowy tunel średnicowy, rozpoczęła się realizacja ścian szczelinowych. Ich zadaniem będzie zabezpieczenie wykopu. Odbywa się też montaż węzła betoniarskiego, w którym powstawać będzie specjalna mieszanka. Z kolei w rejonie ul. Długosza i al. Włókniarzy trwa przygotowywanie terenu przed rozpoczęciem budowy komory startowej dla mniejszej z maszyn TBM.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
1,5 miesiąca, zamiast 3 – skonsultuj zanim zaoferujesz
Współpraca z geotechnikami na etapie przetargowym, dodatkowe badania gruntu i otwartość na optymalizacje może nie tylko skrócić czas realizacji, ale znacznie przyczynić się do zmniejszenia emisji CO₂ w trakcie wykonywania robót. O tym, że warto rozmawiać już na etapie tworzenia koncepcji i o tym, jakie walory ma tego rodzaju współpraca, opowiada Sławomir Hołda, projektant, Soletanche Polska i autor rozwiązania geotechnicznego projektu Sądu Rejonowego w Toruniu.NieznajomyOpublikowano: 16-04-2020 -
Geoinżynieria
1,5 miesiąca, zamiast 3 – skonsultuj zanim zaoferujesz
Współpraca z geotechnikami na etapie przetargowym, dodatkowe badania gruntu i otwartość na optymalizacje może nie tylko skrócić czas realizacji, ale znacznie przyczynić się do zmniejszenia emisji CO₂ w trakcie wykonywania robót. O tym, że warto rozmawiać już na etapie tworzenia koncepcji i o tym, jakie walory ma tego rodzaju współpraca, opowiada Sławomir Hołda, projektant, Soletanche Polska i autor rozwiązania geotechnicznego projektu Sądu Rejonowego w Toruniu.
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Podziemny parking w Gdyni: trwa budowa ścian szczelinowych
W Gdyni Chyloni trwa przebudowa Placu Dworcowego na węzeł integrujący różne środki transportu. Częścią węzła będzie jednokondygnacyjny parking podziemny; właśnie odbywają się specjalistyczne roboty związane z fundamentowaniem.NieznajomyOpublikowano: 01-04-2020 -
Geoinżynieria
Podziemny parking w Gdyni: trwa budowa ścian szczelinowych
W Gdyni Chyloni trwa przebudowa Placu Dworcowego na węzeł integrujący różne środki transportu. Częścią węzła będzie jednokondygnacyjny parking podziemny; właśnie odbywają się specjalistyczne roboty związane z fundamentowaniem.
Wiadomość
-
TYLKO U NASArtykułTOP TEMAT COVID-19
Soletanche: zawieszenie robót to ostateczność
W sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, przede wszystkim należy zachować spokój i działać racjonalnie. Zawieszenie prowadzonych robót to ostateczność. Działania, jakie podjął rząd, mają charakter prewencyjny. My również staramy się działać w ten sposób – mówi Hubert Tomczak, dyrektor zarządzający Soletanche Polska.NieznajomyOpublikowano: 16-03-2020 -
TYLKO U NASTOP TEMAT COVID-19
Soletanche: zawieszenie robót to ostateczność
W sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, przede wszystkim należy zachować spokój i działać racjonalnie. Zawieszenie prowadzonych robót to ostateczność. Działania, jakie podjął rząd, mają charakter prewencyjny. My również staramy się działać w ten sposób – mówi Hubert Tomczak, dyrektor zarządzający Soletanche Polska.
Artykuł
-
WywiadGeoinżynieria
W marketingu i komunikacji kluczem do sukcesu jest empatia
Jak doświadczona kobieta-manager ds. marketingu i PR ocenia męski i damski sposób zarządzania? O tych różnicach, a także o tym, jak stereotypy pomagają i przeszkadzają w pracy, rozmawiamy z Karoliną Bukała-Głową, managerem ds. marketingu i PR w Soletanche Polska sp. z o.o., która, jak sama o sobie mówi, potrafi wcielić w życie niemal każdy pomysł.NieznajomyOpublikowano: 08-03-2020- TAGI:
- Soletanche
- marketing
-
Geoinżynieria
W marketingu i komunikacji kluczem do sukcesu jest empatia
Jak doświadczona kobieta-manager ds. marketingu i PR ocenia męski i damski sposób zarządzania? O tych różnicach, a także o tym, jak stereotypy pomagają i przeszkadzają w pracy, rozmawiamy z Karoliną Bukała-Głową, managerem ds. marketingu i PR w Soletanche Polska sp. z o.o., która, jak sama o sobie mówi, potrafi wcielić w życie niemal każdy pomysł.
Wywiad
-
ArtykułGeoinżynieria
Realizujemy projekty ważne dla pokoleń
W ciągu ostatnich 12 miesięcy Soletanche przeszła gruntowną reorganizację. Zmienił się głównodowodzący, a w ślad za tym powstał nowy ład organizacyjny, kultura pracy oraz sposób myślenia o relacji z klientem i jakości dostarczanej usługi. Na co postawiła firma i jakie realizacje wykonała w ciągu ostatniego roku?NieznajomyOpublikowano: 13-01-2020 -
Geoinżynieria
Realizujemy projekty ważne dla pokoleń
W ciągu ostatnich 12 miesięcy Soletanche przeszła gruntowną reorganizację. Zmienił się głównodowodzący, a w ślad za tym powstał nowy ład organizacyjny, kultura pracy oraz sposób myślenia o relacji z klientem i jakości dostarczanej usługi. Na co postawiła firma i jakie realizacje wykonała w ciągu ostatniego roku?
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Ściany szczelinowe – rekordowa wydajność i głębokość
Najwyższa wydajność i najgłębsze ścinany szczelinowe w Warszawie pod obiektem infrastrukturalnym – tak można określić oddane do użytku w 2019 r. obiekty z fundamentami Soletanche PolskaNieznajomyOpublikowano: 13-01-2020- TAGI:
- Soletanche
-
Geoinżynieria
Ściany szczelinowe – rekordowa wydajność i głębokość
Najwyższa wydajność i najgłębsze ścinany szczelinowe w Warszawie pod obiektem infrastrukturalnym – tak można określić oddane do użytku w 2019 r. obiekty z fundamentami Soletanche Polska
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Ściana szczelinowa to atrakcyjna alternatywa. Jakie są rekordy?
Czy ściana szczelinowa może być atrakcyjną alternatywą dla innych technologii zabezpieczania ścian wykopu? W ramach jakich inwestycji wykonano najgłębsze ścinany szczelinowe w Warszawie? Tego wszystkiego dowiesz się, sięgając po najnowszy numer kwartalnika „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele” (4/2019 [69]).NieznajomyOpublikowano: 16-12-2019 (Aktualizacja: 17-12-2019) -
Geoinżynieria
Ściana szczelinowa to atrakcyjna alternatywa. Jakie są rekordy?
Czy ściana szczelinowa może być atrakcyjną alternatywą dla innych technologii zabezpieczania ścian wykopu? W ramach jakich inwestycji wykonano najgłębsze ścinany szczelinowe w Warszawie? Tego wszystkiego dowiesz się, sięgając po najnowszy numer kwartalnika „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele” (4/2019 [69]).
Wiadomość
-
WiadomośćBudownictwo
Soletanche Polska buduje Centrum Symulacji Medycznych WUM
28 października 2019 r. rozpoczął się I etap budowy Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Prace budowlane prowadzi konsorcjum spółek Soletanche Polska sp. z o.o. (lider) oraz Warbud S.A. (partner). 2 grudnia br. wmurowano kamień węgielny.NieznajomyOpublikowano: 25-11-2019 (Aktualizacja: 11-12-2019) -
Budownictwo
Soletanche Polska buduje Centrum Symulacji Medycznych WUM
28 października 2019 r. rozpoczął się I etap budowy Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Prace budowlane prowadzi konsorcjum spółek Soletanche Polska sp. z o.o. (lider) oraz Warbud S.A. (partner). 2 grudnia br. wmurowano kamień węgielny.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Rekordowa budowa fundamentów stacji Trocka
W połowie września br. otwarto wschodni północny odcinek II linii metra w Warszawie. Przez pierwsze trzy godziny z trzech stacji: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka skorzystało 18 727 pasażerów. Dużym wyzwaniem była budowa ostatniej z tych stacji. Trocka ma najgłębiej osadzone fundamenty spośród wszystkich stacji warszawskiego metra.NieznajomyOpublikowano: 07-11-2019 -
Geoinżynieria
Rekordowa budowa fundamentów stacji Trocka
W połowie września br. otwarto wschodni północny odcinek II linii metra w Warszawie. Przez pierwsze trzy godziny z trzech stacji: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka skorzystało 18 727 pasażerów. Dużym wyzwaniem była budowa ostatniej z tych stacji. Trocka ma najgłębiej osadzone fundamenty spośród wszystkich stacji warszawskiego metra.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Łódź zyska nowy blask dzięki inwestycjom w rewitalizację
Szukasz inwestycji z potencjałem i historią? Zainwestuj w Łódź! Tak można podsumować spotkanie z cyklu Drugie Życie Budynków, które miało miejsce w Starej Drukarni 26 września br. W dobie coraz mocniej zaznaczającego się trendu na realizację projektów typu mixed–use development miasto Łódź staje się prawdziwą perełką projektów rewitalizacyjnych. Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat tego jak inwestować i na co należy zwrócić uwagę, aby jak najlepiej przygotować się do procesu projektowo – wykonawczego. O tym, że myślenie o rewitalizacji należy rozpocząć od dobrego rozpoznania i solidnych fundamentów mówił Paweł Świętochowski z firmy Soletanche Polska.NieznajomyOpublikowano: 03-10-2019 -
Geoinżynieria
Łódź zyska nowy blask dzięki inwestycjom w rewitalizację
Szukasz inwestycji z potencjałem i historią? Zainwestuj w Łódź! Tak można podsumować spotkanie z cyklu Drugie Życie Budynków, które miało miejsce w Starej Drukarni 26 września br. W dobie coraz mocniej zaznaczającego się trendu na realizację projektów typu mixed–use development miasto Łódź staje się prawdziwą perełką projektów rewitalizacyjnych. Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat tego jak inwestować i na co należy zwrócić uwagę, aby jak najlepiej przygotować się do procesu projektowo – wykonawczego. O tym, że myślenie o rewitalizacji należy rozpocząć od dobrego rozpoznania i solidnych fundamentów mówił Paweł Świętochowski z firmy Soletanche Polska.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Kotwy gruntowe – proces realizacji i zalety stosowania
Jedną z technologii stosowanych powszechnie przez Soletanche Polska są kotwy gruntowe liniowe, służące do rozparcia ścian szczelinowych, ścianek szczelnych, palisad, ścianek berlińskich oraz przesłon kopanych i obudów z cementogruntu. Wykorzystuje się je tymczasowo lub docelowo, w zależności od rozwiązań projektowych.NieznajomyOpublikowano: 30-08-2019 -
Geoinżynieria
Kotwy gruntowe – proces realizacji i zalety stosowania
Jedną z technologii stosowanych powszechnie przez Soletanche Polska są kotwy gruntowe liniowe, służące do rozparcia ścian szczelinowych, ścianek szczelnych, palisad, ścianek berlińskich oraz przesłon kopanych i obudów z cementogruntu. Wykorzystuje się je tymczasowo lub docelowo, w zależności od rozwiązań projektowych.
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Liczy się zaufanie – Soletanche Polska generalnym wykonawcą konstrukcji hotelu Arche w Pile
Połączenie doświadczenia w zakresie realizacji fundamentowania oraz konstrukcji żelbetowej to nie lada ułatwienie dla inwestora. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie? Jakie są korzyści dla zamawiającego oraz jak zaufanie wpływa na koszty realizacji – o tym opowie Jacek Zdunek, kierownik projektu, Soletanche Polska.NieznajomyOpublikowano: 14-08-2019 -
Geoinżynieria
Liczy się zaufanie – Soletanche Polska generalnym wykonawcą konstrukcji hotelu Arche w Pile
Połączenie doświadczenia w zakresie realizacji fundamentowania oraz konstrukcji żelbetowej to nie lada ułatwienie dla inwestora. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie? Jakie są korzyści dla zamawiającego oraz jak zaufanie wpływa na koszty realizacji – o tym opowie Jacek Zdunek, kierownik projektu, Soletanche Polska.
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Fundamenty najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych Warszawy w rękach Soletanche Polska
Według twórców raportu pt. „Warszawa 2020”, opracowanego przez Cushman & Wakefield, w 2020 r. Warszawę ma zamieszkiwać około 1,77 mln osób. Miasto będzie sukcesywnie realizować swoją strategię, której przyświecają trzy hasła: aktywni mieszkańcy, przyjazne miejsce, otwarta metropolia. Aby jej realizacja była możliwa, konieczne jest przeprowadzenie kluczowych inwestycji infrastrukturalnych, których nieodzownym elementem są specjalistyczne prace geotechniczneNieznajomyOpublikowano: 14-08-2019 -
Geoinżynieria
Fundamenty najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych Warszawy w rękach Soletanche Polska
Według twórców raportu pt. „Warszawa 2020”, opracowanego przez Cushman & Wakefield, w 2020 r. Warszawę ma zamieszkiwać około 1,77 mln osób. Miasto będzie sukcesywnie realizować swoją strategię, której przyświecają trzy hasła: aktywni mieszkańcy, przyjazne miejsce, otwarta metropolia. Aby jej realizacja była możliwa, konieczne jest przeprowadzenie kluczowych inwestycji infrastrukturalnych, których nieodzownym elementem są specjalistyczne prace geotechniczne
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Najważniejsze inwestycje infrastrukturalne Warszawy od strony geotechnicznej
W 2020 r. w Warszawie mieszkać ma około 1,77 mln osób: włodarze stolicy chcieliby, aby metropolia, w której żyć będzie tak ogromna liczba ludzi, była otwartym i przyjaznym miejscem, a mieszkańcy mogli wykazywać się aktywnością. Aby tak mogło być, należy jednak zrealizować wiele inwestycji infrastrukturalnych. Udział w nich bierze m.in. firma Soletanche Polska sp. z o.o.NieznajomyOpublikowano: 11-07-2019 -
Geoinżynieria
Najważniejsze inwestycje infrastrukturalne Warszawy od strony geotechnicznej
W 2020 r. w Warszawie mieszkać ma około 1,77 mln osób: włodarze stolicy chcieliby, aby metropolia, w której żyć będzie tak ogromna liczba ludzi, była otwartym i przyjaznym miejscem, a mieszkańcy mogli wykazywać się aktywnością. Aby tak mogło być, należy jednak zrealizować wiele inwestycji infrastrukturalnych. Udział w nich bierze m.in. firma Soletanche Polska sp. z o.o.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Otwarcie Galerii Młociny
23 maja 2019 r. to długo wyczekiwana data otwarcia kolejnego obiektu handlowego w Warszawie. Tym razem inwestor, firma Echo Investment, postanowił wzbogacić w ciekawe miejsce spotkań mieszkańców warszawskich Bielan. Do tej pory większość z nich korzystała głównie z Galerii Arkadia oraz stosunkowo młodego obiektu po drugiej stronie Wisły – Galerii Północnej.NieznajomyOpublikowano: 22-05-2019 -
Geoinżynieria
Otwarcie Galerii Młociny
23 maja 2019 r. to długo wyczekiwana data otwarcia kolejnego obiektu handlowego w Warszawie. Tym razem inwestor, firma Echo Investment, postanowił wzbogacić w ciekawe miejsce spotkań mieszkańców warszawskich Bielan. Do tej pory większość z nich korzystała głównie z Galerii Arkadia oraz stosunkowo młodego obiektu po drugiej stronie Wisły – Galerii Północnej.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Fundamenty Galerii Młociny
Prawie 4 hektary zamknięte ścianami szczelinowymi – wykonywanie fundamentów pod Galerię Młociny stanowiło duże wyzwanie oraz wymagało ścisłej współpracy wszystkich firm pracujących na placu budowy. Należało prowadzić prace symultanicznie i kaskadowo, w kilku technologiach, walcząc z czasem i kolejnością następujących po sobie faz robót. Efektem wspólnej pracy była wydajność na poziomie 15 mb ściany na dzieńNieznajomyOpublikowano: 19-04-2019 -
Geoinżynieria
Fundamenty Galerii Młociny
Prawie 4 hektary zamknięte ścianami szczelinowymi – wykonywanie fundamentów pod Galerię Młociny stanowiło duże wyzwanie oraz wymagało ścisłej współpracy wszystkich firm pracujących na placu budowy. Należało prowadzić prace symultanicznie i kaskadowo, w kilku technologiach, walcząc z czasem i kolejnością następujących po sobie faz robót. Efektem wspólnej pracy była wydajność na poziomie 15 mb ściany na dzień
Artykuł
-
ArtykułBudownictwo
Sytuacja w branży inżynieryjnej w opinii przedstawicieli rynku
Przeczytajcie wypowiedzi ekspertów, reprezentujących największe firmy budowlane, których poprosiliśmy o podsumowanie 2018 r. i opisanie perspektyw na najbliższy czas.NieznajomyOpublikowano: 19-04-2019 -
Budownictwo
Sytuacja w branży inżynieryjnej w opinii przedstawicieli rynku
Przeczytajcie wypowiedzi ekspertów, reprezentujących największe firmy budowlane, których poprosiliśmy o podsumowanie 2018 r. i opisanie perspektyw na najbliższy czas.
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Dobór technologii do wzmacniania podłoża pod obiekty kubaturowe
Jak mawiał Heraklit z Efezu, jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Nie inaczej dzieje się z inwestycjami czy samym procesem budowlanym. Wówczas warto sięgać po niestandardowe rozwiązania. Proces zmiany wiąże się często z dodatkowymi kosztami, wydłużonym czasem na projektowanie czy wykonawstwo. Naszym zadaniem, jako wykonawców, jest optymalizacja przez zastosowane rozwiązania, co ma na celu maksymalne skrócenie czasu samej realizacji z jednoczesnym zachowaniem jakości. Przykładem może być działka, która została odsprzedana po wykonaniu fundamentowania specjalistycznego pod zaprojektowaną inwestycję. Nowy właściciel postanowił zmienić jej przeznaczenie z obiektu biurowego na mieszkaniowy. Jakie wyzwania stoją przed firmą geotechniczną w tak nietypowym scenariuszu?NieznajomyOpublikowano: 10-04-2019 -
Geoinżynieria
Dobór technologii do wzmacniania podłoża pod obiekty kubaturowe
Jak mawiał Heraklit z Efezu, jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Nie inaczej dzieje się z inwestycjami czy samym procesem budowlanym. Wówczas warto sięgać po niestandardowe rozwiązania. Proces zmiany wiąże się często z dodatkowymi kosztami, wydłużonym czasem na projektowanie czy wykonawstwo. Naszym zadaniem, jako wykonawców, jest optymalizacja przez zastosowane rozwiązania, co ma na celu maksymalne skrócenie czasu samej realizacji z jednoczesnym zachowaniem jakości. Przykładem może być działka, która została odsprzedana po wykonaniu fundamentowania specjalistycznego pod zaprojektowaną inwestycję. Nowy właściciel postanowił zmienić jej przeznaczenie z obiektu biurowego na mieszkaniowy. Jakie wyzwania stoją przed firmą geotechniczną w tak nietypowym scenariuszu?
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Jak powstawały fundamenty Galerii Młociny?
W Warszawie, w sąsiedztwie stacji metra Młociny oraz zajezdni tramwajowej Żoliborz, powstaje galeria handlowa (prawie 500 m długości oraz 100 m szerokości). Nie lada wyzwaniem było wykonanie fundamentów pod ten obiekt. Mowa przecież o niemal 4 hektarach zamkniętych ścianami szczelinowymi.NieznajomyOpublikowano: 27-03-2019 -
Geoinżynieria
Jak powstawały fundamenty Galerii Młociny?
W Warszawie, w sąsiedztwie stacji metra Młociny oraz zajezdni tramwajowej Żoliborz, powstaje galeria handlowa (prawie 500 m długości oraz 100 m szerokości). Nie lada wyzwaniem było wykonanie fundamentów pod ten obiekt. Mowa przecież o niemal 4 hektarach zamkniętych ścianami szczelinowymi.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Kobiety w budownictwie – blaski i cienie pracy jako kobieta inżynier
8 marca to świetna okazja do tego, aby spojrzeć na branżę budowlaną okiem płci pięknej. Jak wygląda praca w biurze i na budowie, co determinuje kobiety do wyboru takiego zawodu, jakie stereotypy funkcjonują w kontekście kobiet inżynierów i czy istnieje zjawisko szklanego sufitu.NieznajomyOpublikowano: 08-03-2019 -
Geoinżynieria
Kobiety w budownictwie – blaski i cienie pracy jako kobieta inżynier
8 marca to świetna okazja do tego, aby spojrzeć na branżę budowlaną okiem płci pięknej. Jak wygląda praca w biurze i na budowie, co determinuje kobiety do wyboru takiego zawodu, jakie stereotypy funkcjonują w kontekście kobiet inżynierów i czy istnieje zjawisko szklanego sufitu.
Wiadomość
-
ProjektGeoinżynieria
Dawne koszary carskie zamieniają się w klinikę stomatologiczną
Prace fundamentowe, prowadzone w ramach rewitalizacji budynku wpisanego do rejestru zabytków, to spore wyzwanie. Przekonał się o tym generalny wykonawca inwestycji, prowadzonej obecnie w Warszawie, gdzie modernizacji i rozbudowie poddawany jest budynek dawnych koszar carskich, który już wkrótce stanie się obiektem użyteczności publicznej. Zastosowanie metody tradycyjnej, będącej pierwotnym wyborem wykonawcy, okazało się nieskuteczne. Konieczne było zaangażowanie specjalistów w zakresie fundamentowania, którzy poradzili sobie z tym problemem, sięgając po technologię Jet – grouting. Takie sytuacje jasno pokazują, że nawiązanie współpracy z doświadczoną w takich działaniach firmą już na etapie prac fundamentowych, to dla wykonawcy czysta oszczędność – czasu i pieniędzy.NieznajomyOpublikowano: 21-12-2018 -
Geoinżynieria
Dawne koszary carskie zamieniają się w klinikę stomatologiczną
Prace fundamentowe, prowadzone w ramach rewitalizacji budynku wpisanego do rejestru zabytków, to spore wyzwanie. Przekonał się o tym generalny wykonawca inwestycji, prowadzonej obecnie w Warszawie, gdzie modernizacji i rozbudowie poddawany jest budynek dawnych koszar carskich, który już wkrótce stanie się obiektem użyteczności publicznej. Zastosowanie metody tradycyjnej, będącej pierwotnym wyborem wykonawcy, okazało się nieskuteczne. Konieczne było zaangażowanie specjalistów w zakresie fundamentowania, którzy poradzili sobie z tym problemem, sięgając po technologię Jet – grouting. Takie sytuacje jasno pokazują, że nawiązanie współpracy z doświadczoną w takich działaniach firmą już na etapie prac fundamentowych, to dla wykonawcy czysta oszczędność – czasu i pieniędzy.
Projekt
-
ArtykułGeoinżynieria
Za każdym budynkiem kryje się historia
Ze względu na 100-lecie odzyskania niepodległości oraz przyznaną niedawno przez władze miasta Gdańska nagrodę dla firmy Warbud S.A. za najlepszą realizację architektoniczną, postanowiliśmy uczcić te dwie okazje i przypomnieć o najtrudniejszym etapie budowy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, jakim były prace fundamentowe pod tym obiektem. 80% budynku, w tym najcenniejsza ekspozycja główna, jest zlokalizowane na głębokości 14 m pod ziemią w bliskim sąsiedztwie dwóch rzek – Motławy i Raduni. Wysoki poziom wód gruntowych był w tym przypadku największym wyzwaniemNieznajomyOpublikowano: 17-12-2018 -
Geoinżynieria
Za każdym budynkiem kryje się historia
Ze względu na 100-lecie odzyskania niepodległości oraz przyznaną niedawno przez władze miasta Gdańska nagrodę dla firmy Warbud S.A. za najlepszą realizację architektoniczną, postanowiliśmy uczcić te dwie okazje i przypomnieć o najtrudniejszym etapie budowy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, jakim były prace fundamentowe pod tym obiektem. 80% budynku, w tym najcenniejsza ekspozycja główna, jest zlokalizowane na głębokości 14 m pod ziemią w bliskim sąsiedztwie dwóch rzek – Motławy i Raduni. Wysoki poziom wód gruntowych był w tym przypadku największym wyzwaniem
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Jak jest naprawdę...
Poprosiliśmy Przedstawicieli naszej branży o opinię: 1. Jaki dla branży geotechnicznej był mijający rok? 2. Jaka jest obecnie kondycja rynku geotechnicznego i zapotrzebowanie na tego typu usługi w porównaniu ze stanem sprzed kilku lat?NieznajomyOpublikowano: 17-12-2018 -
Geoinżynieria
Jak jest naprawdę...
Poprosiliśmy Przedstawicieli naszej branży o opinię: 1. Jaki dla branży geotechnicznej był mijający rok? 2. Jaka jest obecnie kondycja rynku geotechnicznego i zapotrzebowanie na tego typu usługi w porównaniu ze stanem sprzed kilku lat?
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Prace fundamentowe pod Muzeum II Wojny Światowej
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostało otwarte w marcu 2017 r. Jego budowa była sporym wyzwaniem, bo 80% budynku – w tym ekspozycja główna – zlokalizowane jest na głębokości kilkunastu m pod ziemią. Dodatkową trudnością było sąsiedztwo dwóch rzek – Motławy i Raduni. Prace fundamentowe musiały być przeprowadzone z najwyższą precyzją.NieznajomyOpublikowano: 12-12-2018 -
Geoinżynieria
Prace fundamentowe pod Muzeum II Wojny Światowej
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostało otwarte w marcu 2017 r. Jego budowa była sporym wyzwaniem, bo 80% budynku – w tym ekspozycja główna – zlokalizowane jest na głębokości kilkunastu m pod ziemią. Dodatkową trudnością było sąsiedztwo dwóch rzek – Motławy i Raduni. Prace fundamentowe musiały być przeprowadzone z najwyższą precyzją.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Ponad 1200 miejsc parkingowych pod historycznymi zabudowaniami dawnej Fabryki Wódki
W rejonie dawnej fabryki wódki Koneser pojawiła się potrzeba kompleksowej realizacji fundamentowania specjalistycznego. Obiekt, którego te działania dotyczyły, zlokalizowany jest na 5-hektarowej działce w jednej z dzielnic Warszawy – Praga-Północ. Bardzo ważnym aspektem tego projektu było oddanie przestrzeni Konesera osobom pieszym i rowerzystom oraz wyeliminowanie ruchu samochodowego.NieznajomyOpublikowano: 10-12-2018 -
Geoinżynieria
Ponad 1200 miejsc parkingowych pod historycznymi zabudowaniami dawnej Fabryki Wódki
W rejonie dawnej fabryki wódki Koneser pojawiła się potrzeba kompleksowej realizacji fundamentowania specjalistycznego. Obiekt, którego te działania dotyczyły, zlokalizowany jest na 5-hektarowej działce w jednej z dzielnic Warszawy – Praga-Północ. Bardzo ważnym aspektem tego projektu było oddanie przestrzeni Konesera osobom pieszym i rowerzystom oraz wyeliminowanie ruchu samochodowego.
Artykuł
-
AnalizaGeoinżynieria
Współpraca projektowo-wykonawcza podstawą dla inwestycji rewitalizacyjnych
Projekty rewitalizacyjne to zawsze duże wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych stron. Współpraca z konserwatorem zabytków, zaspokojenie potrzeb przyszłych wynajmujących to najczęściej wymieniane przez inwestorów determinanty budżetowe. Okazuje się jednak, że to czas wykonywanych robót jest czynnikiem, który odgrywa kluczową rolę w procesie realizacyjnym i wpływa w sposób bezpośredni na budżet. Jak zadbać o płynność prac? Jak uchronić się przed przestojami? O tym opowie w komentarzu eksperckim Piotr Szturmowski, dyrektor ds. kluczowych projektów w Soletanche Polska.NieznajomyOpublikowano: 15-11-2018 -
Geoinżynieria
Współpraca projektowo-wykonawcza podstawą dla inwestycji rewitalizacyjnych
Projekty rewitalizacyjne to zawsze duże wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych stron. Współpraca z konserwatorem zabytków, zaspokojenie potrzeb przyszłych wynajmujących to najczęściej wymieniane przez inwestorów determinanty budżetowe. Okazuje się jednak, że to czas wykonywanych robót jest czynnikiem, który odgrywa kluczową rolę w procesie realizacyjnym i wpływa w sposób bezpośredni na budżet. Jak zadbać o płynność prac? Jak uchronić się przed przestojami? O tym opowie w komentarzu eksperckim Piotr Szturmowski, dyrektor ds. kluczowych projektów w Soletanche Polska.
Analiza
-
AnalizaGeoinżynieria
Mixed-use development – chwilowa moda czy trend, który zagości na lata?
Projekty wielofunkcyjne to przyszłość dużych aglomeracji. Tak wynika z perspektywy 2030, jaką przyjęła Warszawa. Podobnie zdają się koncentrować swoje działania takie miasta, jak: Łódź, Wrocław, Trójmiasto, aglomeracja śląska czy Kraków. Mnoży się liczba realizacji, których podstawą jest nadanie wielu funkcji jednemu budynkowi czy inwestycji. Z czego to wynika? Jakie to ma przełożenie na rynek geotechniczny? Na te pytania w komentarzu eksperckim odpowie Emilia Błach, Kierownik Działu Ofertowego, Soletanche Polska.NieznajomyOpublikowano: 02-11-2018 -
Geoinżynieria
Mixed-use development – chwilowa moda czy trend, który zagości na lata?
Projekty wielofunkcyjne to przyszłość dużych aglomeracji. Tak wynika z perspektywy 2030, jaką przyjęła Warszawa. Podobnie zdają się koncentrować swoje działania takie miasta, jak: Łódź, Wrocław, Trójmiasto, aglomeracja śląska czy Kraków. Mnoży się liczba realizacji, których podstawą jest nadanie wielu funkcji jednemu budynkowi czy inwestycji. Z czego to wynika? Jakie to ma przełożenie na rynek geotechniczny? Na te pytania w komentarzu eksperckim odpowie Emilia Błach, Kierownik Działu Ofertowego, Soletanche Polska.
Analiza
-
ArtykułGeoinżynieria
Fundamenty, które połączą trzy pokolenia
Soletanche Polska prowadzi prace w zakresie fundamentowania specjalistycznego w ramach inwestycji Generation Park, tj. kompleksu budynków biurowych zlokalizowanych przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Obiekt jest jednym z największych projektów Skanska Property Poland w Europie Środkowo-Wschodniej Najwyższy z budynków – mierzy 180 m i zawiera cztery kondygnacje podziemne, na których zlokalizowany będzie parkingNieznajomyOpublikowano: 25-10-2018 -
Geoinżynieria
Fundamenty, które połączą trzy pokolenia
Soletanche Polska prowadzi prace w zakresie fundamentowania specjalistycznego w ramach inwestycji Generation Park, tj. kompleksu budynków biurowych zlokalizowanych przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Obiekt jest jednym z największych projektów Skanska Property Poland w Europie Środkowo-Wschodniej Najwyższy z budynków – mierzy 180 m i zawiera cztery kondygnacje podziemne, na których zlokalizowany będzie parking
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Zastosowanie ścian szczelinowych w kolejowych obiektach inżynieryjnych
Wdrożona przez Grupę PKP strategia poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych ma się przyczynić do ograniczenia ilości wypadków. Każde zdarzenie ze skutkiem śmiertelnym to wielka ludzka tragedia, ale nawet niewielka kolizja na przejeździe powoduje przerwę w ruchu i reperkusje w systemie kolejowym. Jednym z rozwiązań, które ma wpłynąć na poprawę obecnej sytuacji, jest budowa bezkolizyjnych skrzyżowań. W przypadku przejazdów kolejowych bardzo dobrze sprawdzają się poprowadzone pod nimi tunele drogowe, wykonane z zastosowaniem technologii ścian szczelinowychNieznajomyOpublikowano: 25-10-2018 -
Geoinżynieria
Zastosowanie ścian szczelinowych w kolejowych obiektach inżynieryjnych
Wdrożona przez Grupę PKP strategia poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych ma się przyczynić do ograniczenia ilości wypadków. Każde zdarzenie ze skutkiem śmiertelnym to wielka ludzka tragedia, ale nawet niewielka kolizja na przejeździe powoduje przerwę w ruchu i reperkusje w systemie kolejowym. Jednym z rozwiązań, które ma wpłynąć na poprawę obecnej sytuacji, jest budowa bezkolizyjnych skrzyżowań. W przypadku przejazdów kolejowych bardzo dobrze sprawdzają się poprowadzone pod nimi tunele drogowe, wykonane z zastosowaniem technologii ścian szczelinowych
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Trzy firmy, wiele trudnych realizacji
16 października br. w Krakowie odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Poznaj Soletanche–Freyssinet”. Wydarzenie ponownie było okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy inżynierami, konstruktorami, projektantami, architektami, wykonawcami oraz inwestorami.NieznajomyOpublikowano: 18-10-2018 -
Geoinżynieria
Trzy firmy, wiele trudnych realizacji
16 października br. w Krakowie odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Poznaj Soletanche–Freyssinet”. Wydarzenie ponownie było okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy inżynierami, konstruktorami, projektantami, architektami, wykonawcami oraz inwestorami.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych dzięki geotechnice
Każdy śmiertelny wypadek na kolei: czy to w trasie, czy na przejeździe kolejowym, to przede wszystkim ludzka tragedia, której należy wszelkimi możliwymi sposobami próbować zapobiec. Ale nawet mała kolizja, wydawałoby się – niewiele znacząca – powoduje przerwę w ruchu i spore reperkusje w systemie kolejowym. Jak zatem zapobiegać takim wypadkom i kolizjom?NieznajomyOpublikowano: 24-09-2018 -
Geoinżynieria
Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych dzięki geotechnice
Każdy śmiertelny wypadek na kolei: czy to w trasie, czy na przejeździe kolejowym, to przede wszystkim ludzka tragedia, której należy wszelkimi możliwymi sposobami próbować zapobiec. Ale nawet mała kolizja, wydawałoby się – niewiele znacząca – powoduje przerwę w ruchu i spore reperkusje w systemie kolejowym. Jak zatem zapobiegać takim wypadkom i kolizjom?
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Kraków: wkrótce drugie spotkanie POZNAJ SOLETANCHE – FREYSSINET
W Krakowie, 16 października br., odbędzie się drugie spotkanie z cyklu POZNAJ SOLETANCHE – FREYSSINET. To kolejna okazja do wymiany spostrzeżeń dla inżynierów, konstruktorów, projektantów, architektów czy wykonawców oraz inwestorów. – Naszym celem jest poznanie Was, ludzi, którzy na co dzień mierzą się z wyzwaniami związanymi z szeroko pojętym budownictwem – piszą organizatorzy.NieznajomyOpublikowano: 20-09-2018 (Aktualizacja: 21-09-2018) -
Geoinżynieria
Kraków: wkrótce drugie spotkanie POZNAJ SOLETANCHE – FREYSSINET
W Krakowie, 16 października br., odbędzie się drugie spotkanie z cyklu POZNAJ SOLETANCHE – FREYSSINET. To kolejna okazja do wymiany spostrzeżeń dla inżynierów, konstruktorów, projektantów, architektów czy wykonawców oraz inwestorów. – Naszym celem jest poznanie Was, ludzi, którzy na co dzień mierzą się z wyzwaniami związanymi z szeroko pojętym budownictwem – piszą organizatorzy.
Wiadomość
-
WiadomośćGeoinżynieria
Nowy dyrektor zarządzający Soletanche Polska
Hubert Tomczak został nowym dyrektorem zarządzającym Soletanche Polska. Zastąpił Piotra Tytza, który zarządzał firmą przez minionych 15 lat. Jak podano w komunikacie, „decyzja została zaakceptowana przez zarząd i właściciela firmy”. Dodano, że ma moc prawną od 13 września br. Przekazanie obowiązków nastąpiło na wniosek Piotra Tytza.NieznajomyOpublikowano: 18-09-2018 -
Geoinżynieria
Nowy dyrektor zarządzający Soletanche Polska
Hubert Tomczak został nowym dyrektorem zarządzającym Soletanche Polska. Zastąpił Piotra Tytza, który zarządzał firmą przez minionych 15 lat. Jak podano w komunikacie, „decyzja została zaakceptowana przez zarząd i właściciela firmy”. Dodano, że ma moc prawną od 13 września br. Przekazanie obowiązków nastąpiło na wniosek Piotra Tytza.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Zabezpieczanie głębokich wykopów w trudnych warunkach geologicznych w terenie miejskim
Projektowanie obiektów, szczególnie tych budowanych w terenie zurbanizowanym, wymaga od konstruktora dużej wiedzy i kreatywności. Jego zadaniem jest zaplanowanie takich rozwiązań w ramach realizowanej inwestycji, które spełniają wszystkie wymagania zamawiającego, a jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo konstrukcji oraz są tak dobrane, że nie ma problemu z ich wdrożeniem pod względem technologicznym. Uwaga musi też być poświęcona obiektom powstającym w centrach starych miast, w których budynki znajdujące się w sąsiedztwie placu budowy są wrażliwe na przemieszczenia podłoża gruntowego.NieznajomyOpublikowano: 12-09-2018 -
Geoinżynieria
Zabezpieczanie głębokich wykopów w trudnych warunkach geologicznych w terenie miejskim
Projektowanie obiektów, szczególnie tych budowanych w terenie zurbanizowanym, wymaga od konstruktora dużej wiedzy i kreatywności. Jego zadaniem jest zaplanowanie takich rozwiązań w ramach realizowanej inwestycji, które spełniają wszystkie wymagania zamawiającego, a jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo konstrukcji oraz są tak dobrane, że nie ma problemu z ich wdrożeniem pod względem technologicznym. Uwaga musi też być poświęcona obiektom powstającym w centrach starych miast, w których budynki znajdujące się w sąsiedztwie placu budowy są wrażliwe na przemieszczenia podłoża gruntowego.
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Optymalizacja wydatków dzięki ścisłej współpracy geotechniczno-żelbetowej
Realizacja przedsięwzięć budowlanych zawsze wiąże się z wysokimi kosztami, a inwestorzy szukają oszczędności. Celem zarówno inwestora, jak i wykonawcy prac powinno być wykonanie robót w najwyższej jakości i, oczywiście, ograniczenie zbędnych wydatków, jeśli jest to możliwe. Istnieją nowoczesne rozwiązania, które pozwalają spełnić te warunki.NieznajomyOpublikowano: 12-09-2018 -
Geoinżynieria
Optymalizacja wydatków dzięki ścisłej współpracy geotechniczno-żelbetowej
Realizacja przedsięwzięć budowlanych zawsze wiąże się z wysokimi kosztami, a inwestorzy szukają oszczędności. Celem zarówno inwestora, jak i wykonawcy prac powinno być wykonanie robót w najwyższej jakości i, oczywiście, ograniczenie zbędnych wydatków, jeśli jest to możliwe. Istnieją nowoczesne rozwiązania, które pozwalają spełnić te warunki.
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Żelbetowe zbiorniki retencyjne w technologii ścian szczelinowych
Choć mija już ponad 65 lat od pierwszego poważnego zastosowania ścian szczelinowych (budowa metra w Madrycie), należy podkreślić, iż technologia ta nie straciła na swojej atrakcyjności, znajdując zastosowanie w rozwiązywaniu współczesnych problemów geotechnicznych i hydrotechnicznych.NieznajomyOpublikowano: 09-08-2018 -
Geoinżynieria
Żelbetowe zbiorniki retencyjne w technologii ścian szczelinowych
Choć mija już ponad 65 lat od pierwszego poważnego zastosowania ścian szczelinowych (budowa metra w Madrycie), należy podkreślić, iż technologia ta nie straciła na swojej atrakcyjności, znajdując zastosowanie w rozwiązywaniu współczesnych problemów geotechnicznych i hydrotechnicznych.
Artykuł
-
ArtykułGeoinżynieria
Realizacja głębokiego szybu technologicznego w istniejącej hali produkcyjnej
Na potrzeby rozbudowy zakładu i wykonania nowej linii produkcyjnej, która ma służyć do wytwarzania taśm aluminiowych, zamawiający potrzebował komory technologicznej o głębokości 35 m. Wyzwaniem projektowym, a później jeszcze większym sprawdzianem umiejętności realizacyjnych był fakt, że prace budowlane musiały się odbywać w istniejącej hali.NieznajomyOpublikowano: 09-08-2018 -
Geoinżynieria
Realizacja głębokiego szybu technologicznego w istniejącej hali produkcyjnej
Na potrzeby rozbudowy zakładu i wykonania nowej linii produkcyjnej, która ma służyć do wytwarzania taśm aluminiowych, zamawiający potrzebował komory technologicznej o głębokości 35 m. Wyzwaniem projektowym, a później jeszcze większym sprawdzianem umiejętności realizacyjnych był fakt, że prace budowlane musiały się odbywać w istniejącej hali.
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Już jest najnowszy numer „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele”!
Artykuły, przeglądy, relacje z wydarzeń, zapowiedzi branżowych spotkań – to tylko niektóre materiały dostępne w najnowszym numerze kwartalnika „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele”. W numerze można zapoznać się m.in. z zagadnieniem optymalizacji wydatków, którą można uzyskać dzięki ściśłej współpracy geotechniczno-żelbetowej, a także zabezpieczenia wykopów w gęstej zabudowie miejskiej i w złożonych warunkach gruntowych.NieznajomyOpublikowano: 19-07-2018 -
Geoinżynieria
Już jest najnowszy numer „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele”!
Artykuły, przeglądy, relacje z wydarzeń, zapowiedzi branżowych spotkań – to tylko niektóre materiały dostępne w najnowszym numerze kwartalnika „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele”. W numerze można zapoznać się m.in. z zagadnieniem optymalizacji wydatków, którą można uzyskać dzięki ściśłej współpracy geotechniczno-żelbetowej, a także zabezpieczenia wykopów w gęstej zabudowie miejskiej i w złożonych warunkach gruntowych.
Wiadomość
-
ArtykułGeoinżynieria
Technologia dla innowacyjnych! TRENCHMIX®
Stosowanie technologii TRENCHMIX ® zapewnia oszczędność czasu oraz funduszy, a potwierdzone i szerokie jej wykorzystywanie w realizacji projektów z zakresu infrastruktury i transportu oraz w budownictwie hydrotechnicznym, przemysłowym i komercyjnym potwierdza słuszność wyboruNieznajomyOpublikowano: 10-07-2018 -
Geoinżynieria
Technologia dla innowacyjnych! TRENCHMIX®
Stosowanie technologii TRENCHMIX ® zapewnia oszczędność czasu oraz funduszy, a potwierdzone i szerokie jej wykorzystywanie w realizacji projektów z zakresu infrastruktury i transportu oraz w budownictwie hydrotechnicznym, przemysłowym i komercyjnym potwierdza słuszność wyboru
Artykuł
-
WiadomośćGeoinżynieria
Razem dla Hydrotechniki – ruszyły zapisy na kolejną edycję wydarzenia
Już 19 czerwca br. w Gdańsku odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Razem dla Hydrotechniki”. Organizowane przez Soletanche Polska, Menard Polska oraz Freyssinet Polska wydarzenie skierowane jest do projektantów, wykonawców i inwestorów zainteresowanych tematyką nowoczesnych rozwiązań w zakresie geotechniki oraz hydrotechniki.NieznajomyOpublikowano: 07-06-2018 -
Geoinżynieria
Razem dla Hydrotechniki – ruszyły zapisy na kolejną edycję wydarzenia
Już 19 czerwca br. w Gdańsku odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Razem dla Hydrotechniki”. Organizowane przez Soletanche Polska, Menard Polska oraz Freyssinet Polska wydarzenie skierowane jest do projektantów, wykonawców i inwestorów zainteresowanych tematyką nowoczesnych rozwiązań w zakresie geotechniki oraz hydrotechniki.
Wiadomość